1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

ראש הישיבה על גיורי הרפורמים: "חמור יותר מהיתר הממזרים"

הגרב"ש דויטש ממנהיגי הפלג הירושלמי, יוצא בחריפות על פסיקת בג"ץ המכירים בגיורים רפורמים ל"ע - "אסור להסתפק בכותרות של יומיים בעיתונים, חייבים לעשות קול מחאה גדול ועצום - כפי שיודעים לעשות על דברים אחרים, ולא מספיק דיבורים בעלמא של ח"כים". צפו בוידאו 

משה ויסברג, י"ח אדר תשפ"א 02/03/2021 20:31

לא מספיק דיבורים של ח"כים הגרב"ש דויטש בשיחה בישיבתו הגרב"ש דויטש בשיחה בישיבתו צילום: באדיבות המצלם

ראש הישיבה הגאון רבי ברוך שמואל הכהן דויטש, נשא הבוקר (שלישי) דברים חריפים כנגד פסיקת בג"ץ שהחליט להכיר בגיורים רפורמיים. בדבריו אמר שזה הזמן לחדד את הנקודה החשובה, שיש שמנסים להתכחש אליה, בכך שמטרת המדינה היא לעקור את התורה והיהדות, וכדברי מרן הרב מבריסק  לר' שלמה לורנץ, שהיה מוכן להישבע בתפילין ובספר תורה שזו מטרת המדינה.

"בג"ץ החליט אתמול למחוק את המושג 'מדינה יהודית' אפילו לשיטתם" אמר ראש הישיבה, "והכל בהמשך ישיר להתנכלות בג"ץ לבני הישיבות, שמטרתם היא לחלן את החרדים ובני הישיבות, וזה גם מה שעומד מאחורי פסיקתם להכניס חמץ לבתי חולים בפסח".

"צריכים לזכור שתלויה ועומדת עתירה כנגד קיום ברית מילה רח"ל, והיא לא נדחתה על הסף, אלא עומדת וממתינה עד שיראו לנכון ששעת הכושר ח"ו. יש להרעיש בעניין זה עולם ומלואו, וזה חמור עוד יותר מ'היתר הממזרים' הידוע של ה'רב הצבאי', שעסק רק בב' אנשים, מרן הרב שך הרעיש על זה עולם ומלואו, וכאן זה יגרום במישרין להתבוללות חמורה גם בארץ. ובחוץ לארץ ניטשת כבר שנים מלחמה עזה כנגד הרפורמים, וכבר פסק מרן האגרות משה, שאפילו לחתונה שנערכת אצלם, אין שום תוקף וערך, ואינם נחשבים כלל כנשואים".

"כשהתירו לרפורמים להתפלל בכותל, פנה אלי הגאון הגדול רבי אליהו שווי זצוק"ל, חבר המועצת באמריקה, ותמה כיצד לא עורכים בארץ הקודש מלחמה רבתית על ענין זה, עליתי לגדולי הדור זצ"ל, שהורו שמכיוון שזה נושא נקודתי חסר ערך עצמי, אם יערכו על זה מלחמה, זה יעורר את העניין האמיתי עצמו, ויבואו ח"ו להכשירם לגמרי, כפי שאנו רואים שעשו עכשיו, אבל עכשיו פשוט שנעשה הדבר ממנו חששו, וודאי שיש לצאת על זה למלחמה גדולה".

את דבריו סיים הגרב"ש ואמר: "אסור להסתפק בכותרות של יומיים בעיתונים, חייבים לעשות קול מחאה גדול ועצום - כפי שיודעים לעשות על דברים אחרים, ולא מספיק דיבורים בעלמא של ח"כים, אלא הם חייבים באמת שלא ייכנסו לשום ממשלה שלא תבטל את הענין הזה של הגיור והגיוס ושאר הפרצות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חבל שהחכי"ם לא עשו את מה שסמוטריץ התריע לפני כמה חודשים... כי פשוט פחדו מלהפר את "הברית" עם גנץ כמדמוני.............  (ל”ת)

  משה

  • חששו להפר את הברית עם אדונם בנימין נתניהו. (ל”ת)


 2. מה שחמור לא פחות זה שהחכים החרדים משתפים פעולה בשתיקה ובדרכים אחרות בפגיעה בכל מה שחשוב וכואב לנו ועושים בהם מסחר  (ל”ת)


 3. עוד בטרם פסיקת הבג"צ האחרונה נגד עקרונות היהדות . . .  

  א

 4. אם הפלג לא היו מתנהגים כפי שהם אז  

  צחי

  • צודק 

   חיל פרעה

  • לתת כח לכלומניקים האלו? 

   שוש

  • מה נשאר מהצבור החרדי? 

   לוי

 5. מוחה על כבודו של מרן הרב גורן זצל  (ל”ת)

  אברהם

 6. במחילת כבודו, אל תגיד לחכי"ם החרדים מה לעשות  

  ליטאי

  • יש אצל החכים רבנים בכלל? 

   שלום

 7. מיותר להסביר, שהפגנות לא קשורות לזה. רק נציגות בכנסת. חבל שהקנאים לא מצביעים...  

  יוני

  • אין מצוה להצביע לעוקרי דת 

   שלום

  • כמה רדוד  

   חיים

  • מה החכי''ם עושים?? (ל”ת)

   מוטי

 8. שיבדוק מי ומדוע התנגד להכנסת המילה 'כהלכה' לחוק...  

  דער אמתדיג'ער

 9. בוקר טוב  

  בן חיים

 10. נא לשנות את הכותרת "הרב דויטש"! ולא "ראש הישיבה"!  (ל”ת)


 11. הרב צודק בכל מלה  

  שלמה

 12. הפגנות לא עוזרות וזו לא דרכינו! שלוחי דרבנן גם של הדורות הקודמים [מרנן הרב ש"ך והחזו"א זיע"א ועוד] עושים את המקסימום שביכלתם בדרך הטובה  (ל”ת)


 13. אני ממש אוהב את כל החכמים שלא מצביעם בבחירות ולא יצביעו בבחירות אבל יש להם דעות וביקורת על החכי"ם החדים מפה עד קפריסין  (ל”ת)

  יהודי מודאג

;