1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

הפרופסור נשבר מהשנאה נגדו והפסיק את מחקר הקורונה

פרופסור שוודי שחקר את השפעות נגיף הקורונה על ילדים, הפסיק את המחקר שלו לאחר שהוצף בהודעות שנאה קשות ברשתות החברתיות | המחקר שלו העלה עד כה כי הנגיף השפיע מינימלית על גילאי 1 עד 16 במהלך הגל הראשון

יענקי פרבר, י"ט אדר תשפ"א 03/03/2021 07:22

"איום על חופש הביטוי" יונאס לודביגסון יונאס לודביגסון צילום: מתוך הטוויטר שלו

יונאס לודביגסון, רופא ילדים בבית החולים האוניברסיטאי אורברו ופרופסור לאפידמיולוגיה קלינית במכון קרולינסקה, פרסם נתונים שהראו כי מעט מאד ילדים בשבדיה חלו בקורונה במהלך הגל הראשון. עם זאת, לאחר שפרסם את ממצאיו בכתב העת לרפואה של ניו אינגלנד, הוא ספג גל של ביקורות, מה שהוביל אותו להפסיק את עבודתו. כך דווח ב'דיילי מייל' הבריטי. מחקריו של לודביגסון העלו כי לקורונה הייתה השפעה מינימלית על ילדים בגילאי 1-16 בשוודיה במהלך הגל הראשון.

עם זאת, לאחר פרסום מחקרו, אמר לודביגסון לאיגוד הרפואה השוודי כי הוא התעורר לפנות בוקר בכל לילה לאחר שהוצף בביקורת קשה נגדו ברשתות החברתיות. הגולשים טענו שלודביגסון ומחקריו שימשו כמייצג שיטת הבלימה של הנגיף בשוודיה שהייתה רגועה יותר ממדינות אחרות.

לדבריו, ההתקפות נגדו הביאו לכך שהוא איבד את התיאבון לחקור ולדבר על קורונה, כתוצאה מכך, לודביגסון החליט להפסיק לחלוטין לחקור את הנגיף. מנתוני עבודתו נמצא כי בין התאריכים 1 במרץ 2020 ל-30 ביוני 2020, רק 15 ילדים בגילאי 1-16 בשבדיה טופלו בטיפול נמרץ בגלל קורונה או בגלל תסמונת רב-דלקתית אשר נקשרה לנגיף הקורונה. לשם המחשה זה זהה ל-0.77 חולי טיפול נמרץ ל-100,000 ילדים באותה גיל.

בתגובה להחלטתו של לודביגסון להפסיק את המחקר, שבדיה מתכננת להגדיל את התמיכה באנשי מחקר, מטילדה ארנקראנס, שרת ההשכלה הגבוהה והמחקר בשבדיה, אמרה כי: "כשאנשים מושתקים, זה איום על חופש הביטוי והדמוקרטיה שלנו".

ביום שני האחרון התקבלו מספר מגבלות חדשות שיעזרו לרסן את הגל השלישי הפוטנציאלי, כולל שעות פתיחה מוגבלות של חנויות ומסעדות; מספר האנשים המותרים בחנויות ובמכוני כושר הוגבל לשמונה אנשים לכל היותר להיפגש בו זמנית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מוג־לב  (ל”ת)

  פוּת

 2. כל רופא שחושב אחת הוא מאויים. לכן אני ממש ממש לא מאמינה לרבנים ולא לפירר שהטעה אותם  

  כשמשתיקים עוד צד באובססיות זה מראה איפה האמת נמצאת

  • אז אתה חילוני !! לרבנים תמיד מקשיבים  

   מאי

  • יש משהוו 

   אני

 3. מהגל הראשון נגיף הקורונה עבר יותר מ40 מוטציות ברחבי העולם וחלקם ידועים שהם פוגעים קשות בילדים (כמו המוטציה הבריטית). לעשות כרגע "מחקרים" על פי מידע חלקי ולא עדכני זה לא בדיוק מחקר שעונה לקריטריונים של מחקר מדעי. בעולם המדע להבדיל מהתורה, מה שהיה לפני שלושה חודשים ואפילו חצי שנה מחר יכול להיות לא רלוונטי.  (ל”ת)


 4. זו כתבה?  


 5. לא ברור  


;