1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

ראש עיריית ניו יורק יקבל את החיסון החדש בשידור חי

בניסיון להוות דוגמא אישית: ראש העיר של ניו יורק דה בלאזיו מתכנן לקבל את החיסון החדש של ג'ונסון אנד ג'ונסון | לדבריו, "כדי להראות לאנשים שזו הבחירה הנכונה"

אהרן מילר, י"ט אדר תשפ"א 03/03/2021 12:10

דוגמא אישית ר"ע ניו יורק במסיב"ע ר"ע ניו יורק במסיב"ע צילום: דוברות העירייה

ראש העיר של ניו יורק, ביל דה בלאזיו, אמר כי הוא מתכנן להרגיע את החששות של הניו יורקים מהיעילות של חיסון הקורונה שרק אושר לאחרונה, והודיע כי יקח בעצמו את החיסון ג'ונסון אנד ג'ונסון בשידור חי.

בתדרוך לעיתונאים ביום שלישי בבוקר, עיתונאי שאל את דה בלאזיו בנוגע לחששות שהחיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון "לא יעיל" כמו החיסונים של פייזר או מודרנה.

החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון מגיע בזריקה אחת אך מדורג כפחות יעיל במניעת מחלות קשות ומוות כמו החיסונים של פייזר ומודרנה. אם כי עדיין יעיל מאוד במניעת מחלות קלות יותר. כך דיווח ה"ניו יורק טיימס".

דה בלאזיו, בן 59, הגיב כי יקבל את החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון בשידור חי. "אני רוצה להראות לאנשים שזו הבחירה הנכונה," אמר. "ואני מצפה לקבל זריקה אחת ולא שתיים, לא בגלל שאני לא יכול להתמודד עם זריקות, אלא בגלל לוח הזמנים וזמינות".

"יש לנו אנשים שלא מופיעים לזריקה השניה שלהם, זו בעיה אם צריך שתי זריקות כדי להיות מוגן", הוסיף. "אבל כשאתה מקבל זריקה אחת וזה נגמר ואתה מוגן, החיים שלך מוגנים, אתה לא הולך בסופו של דבר לבית החולים, זה שם המשחק".

החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון ימנע ממי שיקבל אותו לראות "תוצאות קשות" אם בסופו של דבר יחלה בקורונה, הדגיש ד"ר ג'יי ורמה, היועץ הבכיר לבריאות הציבור של דה בלאזיו, בתדרוך לעיתונאים.

"מה שבאמת הרס את החברה שלנו והרג כל כך הרבה אנשים הן התוצאות הקשות האלה, אז מה אנו יודעים על החיסונים הללו? שהם עוצרים את התוצאות הקשות האלה", אמר ד"ר ורמה. "זה לא משנה אם אתה מקבל ג'ונסון אנד ג'ונסון, פייזר או מודרנה. התוצאות ברורות לחלוטין, ברגע שאתה מתחסן ומחכה כמה שבועות שגופך יבנה את המערכת הזו, יש בעצם קרוב לאפס אשפוזים ואפס מקרי מוות לחלוטין", הוסיף. "אז מה שאנחנו צריכים לעשות בקשר לנגיף זה למנוע ממנו לגרום לאנשים לחלות קשה, למנוע ממנו לדרוס את מערכת הבריאות שלנו, למנוע ממנו להרוג אנשים. וכל שלושת החיסונים עושים זאת באותה מידה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אנטישמי מנוול  (ל”ת)


  2. יופי לו  

    הרבי מאמשינוב נגד חיסונים לקורונה

;