1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

מקשיחים עמדות: השר ליצמן מציע להתעלם מהחלטות הקורונה

נכנסים ללחץ: חברי הכנסת מטעם יהדות התורה התכנסו הבוקר לישיבת סיעה חריגה, לאור התנהלות הממשלה בשושן פורים והדרת החרדים ברגל גסה | בסיעה הציג חה"כ מקלב דו"ח מודיעיני שהכעיס את הח"כים | ליצמן הציע לנתק קשר עם המשטרה, אך גפני בחר לעדן את המסר

ארי קלמן, י"ט אדר תשפ"א 03/03/2021 12:59

הדו"ח הסודי נחשף ישיבת סיעה של יהדות התורה ישיבת סיעה של יהדות התורה צילום: באדיבות המצלם

ישיבת סיעת יהדות התורה התכנסה היום (רביעי) לישיבת סיעה חריגה שעסקה בהתנהלות הממשלה מול הציבור החרדי, כשברקע הזעם על ההחלטות בנוגע לעוצר בשושן פורים.

במהלך הדיון הוצג דו"ח מודעיני שהונח על שולחן הממשלה ובו התריעו מהטישים הצפויים ושתייה לשכרות על ידי צעירים שיצאו לרחובות.

בדו"ח שהוצג על ידי סגן השר אורי מקלב דווחו נציגי המשטרה בפני שרי הקבינט על מקרי אלימות, טישים ענקיים, וכן סעיף בו נכתב על ידי המשטרה כי נהוג לשתות משקאות משכרים במהלך קריאת המגילה, דבר שכידוע אינו נכון.

בסיעה אמרו כי הדוח הזה הוא שהביא להחלטה שלא לאפשר לציבור להגיע לירושלים בשושן פורים, ועל כן יש לעשות מחאה ולא לשתף פעולה עם המשטרה עד להתנצלות

בישיבה נטען כי מדובר בדו"ח שיקרי, ועל המשטרה להתנצל, ועל כן הוחלט כי חברי הכנסת יפנו אל ראשי הערים החרדיות בדרישה לנתק קשר עם אנשי המשטרה עד שהם יתנצלו על הדו"ח המודיעיני השיקרי לטענתם.

החשש מסגר עתידי עלה גם הוא על שולחן הדיונים, זאת אחרי שהשר יעקב ליצמן שחזה את הסגרים הקודמים בחנוכה ובחגי תשרי התריע מסגר אפשרי בימי הפסח, ובישיבת הסיעה דנו כיצד להתנהל אל מול זה.

כך השר ליצמן הציע לנתק קשר עם השלטון בכל הנוגע להחלטות בנושא קורונה במגזר החרדי. לדעתו, בכפוף לאישור גדולי ישראל על המגזר להתנהל ככל העולה על רוחו.

מי שעצר את העמדה הזו היה יו"ר יהדות התורה משה גפני שביקש לעדן את המסר, והציע רק לא לשתף פעולה עם דיוני הממשלה שתדון בסגר על חג הפסח.

בהודעה ששיגר חבר הכנסת ישראל אייכלר בתום התכנסות הסיעה הוא מסר: "הציבור מאשים אותנו על פשעי השלטון בימי הפורים בפרט, ובכל השנה האחרונה בכלל. על מה שידענו, ויותר מכך על מה שלא ידענו, כמו ההחלטה להטיל מצור תחבורתי על ירושלים. הציבור לא מקבל את המידע על העבודה הקשה שאנו עושים ימים ולילות לעזור לאנשים מול גזירות השלטון".

אייכלר הוסיף מסר תקיף לדבריו, "עלינו לקחת אחריות על המחדלים ועל פשעי הממשלה נגד הציבור החרדי. הציבור מצפה מאיתנו תגובה מעשית הולמת כדי לבלום את הכניעה של הממשלה וזרועותיה לתעמולת ההסתה ועלילות התקשורת".

אייכלר הציע עוד: "שלא רק ראשי הערים החרדיות, אלא כל חברי הכנסת והשרים ינתקו כל קשר עם השלטון בנושא הקורונה עד שראש הממשלה יתנצל בפני אזרחים חפים מפשע ותהיה חקירה על תהליך קבלת החלטות נגד הציבור החרדי".

בהודעת הסיעה שסיכמה את הישיבה נכתב: "סיעת יהדות התורה רואה בחומרה את החלטות הממשלה וקבינט הקורונה המתעמרות בציבור החרדי ומתעלמות מצרכיו, מפחד התקשורת המוטה והמסיתה נגד הציבור החרדי.

הסיעה דורשת לחקור את ההחלטה על הפסקת התחבורה הציבורית בשושן פורים לירושלים, החלטה שניתנה שעה קצרה לפני כניסת השבת, שעה שעשרות אלפי איש שבאו או יצאו מירושלים היו בדרכים ללא שידעו שהתקבלה החלטה המונעת מהם לחזור לבתיהם.

בנושא אישור התקנות שבכוחו ניתן הקנסות למפעילי ההסעות הוחלט כי הסיעה תדרוש מיו"ר ועדת הכלכלה יעקב מרגי לכנס את הוועדה בהקדם ולבטל את ההחלטה הבלתי חוקית ובלתי מוסרית בעליל שכוונה נגד הציבור החרדי, על מנת שהקנסות שניתנו מכוח החלטה זו יבוטלו".

עוד כתבו כי "סיעת יהדות התורה לא תשתף פעולה עם משטרת ישראל ומבקשת מראשי הרשויות החרדיות לנקוט גם בצעד זה, עד להתנצלות משטרת ישראל על הדו"ח השקרי, בו תואר בין היתר כי אלפים מהציבור החרדי שותים לשוכרה בזמן קריאת המגילה או עריכת טישים בשושן פורים בבית שמש. על סמך הדו"ח השקרי והמגמתי התקבלה ההחלטה על ההתעמרות בציבור החרדי בשושן פורים".

עוד נכתב כי הוחלט "שסיעת יהדות התורה תיוועץ בגדולי ישראל על המשך שיתוף פעולה עם החלטות הממשלה וקבינט הקורונה, המוטות פעם אחר פעם נגד הציבור החרדי, כולל החשש של הטלת סגר בחג הפסח. בנוסף, ״הסיעה תנתק קשר עם כתבים וגופי תקשורת המפרסמים ''תחקירים'' שקריים ומוטים נגד הציבור החרדי".

הדו"ח שמכעיס את יהדות התורה

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ערב בחירות, יאללה יאללה התזמורת מנגנת בניצוחו של אבו אייכלר אבו אייכלר  (ל”ת)

  אייכלרים

 2. ליצמן השתגע  


  • שקר , לחסידי גור הוא כן עושה , הוא דוחף את חס"ג למשרדי הממשלה 

   גוחא

 3. הפוליטיקאים מבינים שהתשובה תהיה בקלפי....  (ל”ת)

  חיים

 4. כבר מידי מאוחר, נכלשתם.  (ל”ת)


  • רק לא לצמן 


  • די 


  • נראה לי אתה בעצמך נכלשת (ל”ת)


 5. הכל דיבורים. עודבים עליכם. אלה לא יזוזו מילימטר מהגוב.  (ל”ת)


 6. ליצמן אפילו לא קיבל תשובה משר המשטרה על המכתב ששלח לו ואותו הפיץ לטפשים  (ל”ת)

  חיים

 7. מה בדיוק לא נכון בדו"ח הזה?  

  ימי

 8. רעיון נפלא  

  חילוני גאה

 9. הכול הצגה אחת גדולה  

  גוחא

 10. זה יהדות???  


 11. רבותי ליצמן סכנה למפלגת ג", מסכן הוא כבר חא מדבר לענין  


 12. ומה עם חרם צרכנים על חברות שמפרסמת בערוצי תקשורת מסיתים?  


 13. פוליטיקה זולה  

  בית שמשניק

 14. יחי ההבדל הקטן  

  גלילי

 15. זה טוב! מתוק ומרתק! בהצלחה לכל הצדדים!  (ל”ת)


 16. מצחיקים. אתם השלטון בעצמכם.תפסיקו לברוח מאחריות ציבורית  


 17. כרגיל. החרדים מקבלים החלטות כמו ילדים בגן  (ל”ת)


 18. הפוליטיקאים החרדים מתעקשים להרוג אנשים  

  בושה לחרדים

 19. אכן משקאות משקרים  (ל”ת)


 20. לא מדוייק  


 21. ואו איזה שירים וזמירות! עושים הכול רק לא להפסיד בבחירות 2-3 מנדטים.  (ל”ת)

  מיכאל

 22. קריאה להחלפת ליצמן  

  אברהם

 23. הוא מציע להתעלם חחחחח הוא כבר התעלם  

  מאי

  • לא מפסיק לצחוק!!!!! (ל”ת)


 24. חצופים ומחוצפים!!טוב שיש בחירות שמזכירות להם שיש ציבור שלם שהם מייצגים!!באמת כבר מאוחר כולם קלטו כבר את הצביעות והרישעות שלכם!הפעם לא הולכים אחריכם כמו עדר כבשים לטבח!הפעם בוחרים הציונות הדתית.ושלא תחשבו אני נמנה מהקהל המאוד חרדי. ב"ה שקלטתי ואני מקווה ומאמין שעוד רבים אחרים כמותי יקלטו!!  (ל”ת)


 25. האעלק' יוועצו בגדולי התורה'...חחח...יוועצו עם יענקי התינוק בן ה28 שרוצה לרצות את החילונים.לא את הקב"ה!!ודוחף לרייב חיים קנייבסקי מילים לפה.  (ל”ת)


 26. משחקים לנו אותה פתאום קשוחים...סחטיין עליכם נהייתם קשוחים לפני הבחירות!!כל הכבוד לכם אנו ממש גאים בכם!תמשיכו להירדם במשמרת שלכם!את התוצאה תראו בקלפי!  (ל”ת)


 27. אז הדרך של ג' בשביל לנסות לחזק את התדמית שלהם בפני הציבור החרדי זה להורות להם לצפצף על ההנחיות ולסכן חיי אדם? אם זה לא היה עצוב הייתי צוחק. לליצמן אין מה לפחד, עכשיו הרפורמים יתחילו להצביע ג' כך שהוא יוכל להמשיך לשמור על הכיסא שלו כפי שעשה עד היום. במשך 15 שנים הם רק עזרו לקדם חוקים עבור ולטובת הרפורמים.  (ל”ת)


 28. בוקר טוב. יש להם מזל שאנחנו שומעים לרבנים שככל הנראה יורו להצביע למפלגות החרדיות  (ל”ת)


 29. הסיבה היחידה שבג' חוששים, זה לא משום שיהיה פחות "ייצוג" חרדי בכנסת. אלא משום שיש שרים שיאבדו את משרתם כי לא יהיו להם שוב יותר מ6 מנדטים ובעז"ה לא יעברו גם את אחוז החסימה. רק הכיסא שלהם חשוב להם, תתעוררו! 10 שנים בקואליציה. העבירו מתווה כותל לרפורמים, העבירו גיוס מעורב ליחידות צהליות, העבירו גיור לרפורמים, העבירו חילולי שבת שאין בהם צורך תמורת כסף. ממש נציגים רפורמים עם כיפה שחורה.  (ל”ת)


 30. ממורמרים?  

  הצפוני

 31. אההה יש בחירות וצריך לקושש קולות . עוד שבועיים ודיינו  (ל”ת)

  מוישי

 32. פישפשים טפילים לא יכולים לנתק קשר עם הכלב.  (ל”ת)

  חוקר טבע

 33. ליצמן, התוצאה של זה יהיה הסתה והדרת חרדים מכל דבר, ואתם הח"כים אשמים לזה, במקום לקבל אחריות, מורידים מעליכם כל סוג של עול ואחריות וכמו כבשים עיוורים ההמון הנבער צועד אחריכם לאבדון  (ל”ת)

  שמויגר

 34. ליצמן מחלל שם שמים ברבים!  (ל”ת)


 35. התשובה צריכה להיות להחרים את הבחירות ולא לרוץ לכנסת  

  יואל

 36. בורות או טיפשות  

  אזרח ותיק

 37. אגודת ישראל  

  איש יהודי

 38. ״הם מפחדים ״  (ל”ת)

  משה זוכמיר

 39. אתרוגים נאך סןכןת  

  איינער

 40. ליצים  

  מכירים

 41. ליצמן = לץ מן  


 42. עוד אמירות ריקות מתוכן.עושים רעש וצילצולים.עושים כותרות של מחאות אבל בסופו של דבר לא עושים כלום. איסתרא בלגינא קישקיש קרייא.  (ל”ת)


;