1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

העיתונאי החילוני שמפרק את התחקיר האנטי-חרדי

כתב התחבורה הוותיק של התאגיד שמכיר את שדה התעופה כאת כף ידו, זעם על תחקיר השקר שעשה אילן לוקאץ' יחד עם עיתונאי 'הארץ' נגד החרדים והחל מתחילת השבוע הוא מציג הוכחות שמפרקות לחלוטין את הפייק של אולפן שישי

יחיאל גלאי, י"ט אדר תשפ"א 03/03/2021 20:24

אחד מול ההסתה שרון עידן/אילן לוקאץ' שרון עידן/אילן לוקאץ' צילום: כאן 11/פלאש 90

מאז מוצ"ש עת נודעו פרטי ה'פייק תחקיר' ששידר אילן לוקאץ' בליל שבת ב'חדשות 12' שטען כי רוב טיסות החילוץ שנוחתות בישראל עמוסות בעיקר בחרדים, מה שמעיד כי וועדת החריגים מתעדפת חרדים ומצביעי ימין.

עיתונאים רבים, ההגונים שבהם, יצאו להגנת המגזר החרדי והציבו מראה לעיתונאי ולערוץ בו הוא משדר, אחד מהם הלך צעד קדימה, מדובר בכתב התעופה של 'כאן' שרון עידן, שלא מרפה ומידי כמה שעות מעדכן על עוד טיסת חילוץ שנחתה בישראל ובתוכה חרדים בודדים.

זה החל במוצ"ש עם הציוץ הבא: "זכותכם לרגום אותי באבנים ולקרוא לי בשמות. אבל אני חי בנתב״ג. קיבלתי מיליון פניות מאנשים. משתדל לבדוק את כולן. פרוטקציות היו ויהיו. להמון סקטורים. יש חרדים רבים בטיסות החילוץ. ויש רבים שלא. רבים מאד. הניסיון לייצר כאן תמונה כאילו חרדים מתועדפים - בעיניי, במחילה, עוול גדול. זהו".

ביום שלמחרת הביא שרון עידן עובדה נוספת. הוא כתב: "ערב טוב, להלן טיסת חילוץ של לופטהנזה הערב לתל אביב. במטוס 151 נוסעים. בהם שלושה חרדים", לצד הציוץ הוא צירף תיעוד שמוכיח את דבריו.

בהמשך הביא עידן הוכחה נוספת לשקר הגדול של לוקאץ' את משגב: "צהריים טובים", כתב, "אלה הנתונים של אל-על 014 שזכתה לכינוי "טיסת החרדים". נטען שהיא הייתה סודית. זה שקר מוחלט, כי אפילו הודעה לעיתונות יצאה עליה בשעתו. ב-787 היו 282 מושבים ו-260 נוסעים, מהם 68 חרדים. מהחרדים - 30 עם תעודת מחלים, שהורשו ובצדק לצאת החוצה בנתב"ג. עוד 18 היו אחרי חיסון שני".

ביום למחרת הביא עידן במסגרת מחויבותו לאמת הוכחה נוספת לכך שההשמצה נגד החרדית שקרית מיסודה: "הבנה בסיסית של עולם התעופה: בימי שגרה, הרבה לפני קורונה, טיסה 001 של אל-על לניו יורק היא עם ממוצע של 40% חרדים. בשגרה. תורידו מזה את העובדה שאין עכשיו טיולי בר מצוה, עסקיים, וטיולים מאורגנים או תיירות, וברור שתראו בקו חמישים אחוז חרדים. כל ניסיון להציג זאת כשרלטנות שלהם = חוסר הבנה".

אמש (שלישי), הביא שרון עידן הוכחה מצולמת נוספת לכך שרוב מכריע של נוסעי טיסות החילוץ אינם חרדים כלל: "ערב נעים, טיסת חילוץ מישראל לגרמניה. כך נראה האוטובוס המוביל לאירבאס. כולם בטיסה זו נדרשו לאישור ועדת החריגים כמובן. במטוס 138 נוסעים. שמונה חרדים. השאר חילוניים. לא בדקתי, כי אני לא גזען, כמה מהם ערבים, בעלי כיפות סרוגות, ״רוסים״ או אסקימוסים".

היום הוא כבר פגש בנתב"ג את שונא החרדים, כתב 'הארץ' אורי משגב, ותיעד אותו כשהוא מתעלם מנוסעים חילונים רבים ששבו לישראל: "בוקר טוב אורי, יצאו הרי כל כך הרבה חילונים בדקות האחרונות. הנה, חלקם אפילו בתמונה כשאתה בטלפון. למה לא תיעדת גם אותם?".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. המודיע מסית נגד החרדים במאה שערים יותר רגוע מעיתון הארץ נגד החרדים  (ל”ת)


 2. יתד כתב נגד הרבי מחבד כמו אחרון האנטישמי  (ל”ת)


 3. ליצמן דיבר נגד פרוש בבחירות בביתר. בירושלים האחרון המסיתים  (ל”ת)


 4. כל הכבוד. חבל שלא מבין שקודם יורים את החץ ואחכ מסמינים אתהמטרה  (ל”ת)


 5. גור דיברו נגד הרבי מלעלוב ר שמעון (במלחמה נגד צוקרמן) כאחרוני האנטישמים בשנות החמישים  (ל”ת)


 6. איך זה שאין שום סנקציה נגד כתבים וערוץ טלוויזה על כתבה שקרית?  (ל”ת)

  יוסי

 7. בגלל שהוא היחיד שמסביר ולא הח"כים, אני אצביע לסמוטריץ'  (ל”ת)

  מנחם

 8. צדיק בסדום ועמורה  (ל”ת)

  חרבונה

 9. צדיק בסדום  (ל”ת)


 10. אשריך אחי  (ל”ת)


 11. ברור  


 12. ולכן עם שרון עידן כתב אז זה אמת כחה?  


 13. וכנ"ל  

  ב

 14. יש ספק שלחרדים יש פרוטקציה בכל דבר?  


  • בקיצור אתה אנטישמי שלא תיתן לעובדות לבלבל אותך (ל”ת)

   דוד

 15. שרון עידן כל הכבוד !  


 16. אני עובד בכאן חדשות, חרדים איימו על שרון עידן הוא בעצמו יודע את האמת, אורי משגב ישב שעות על גבי שעות בשדה תעופה, כל מה שאמר אמת , הוא היה שם!!!  (ל”ת)

  חרדים בני יונות

  • ??? 


 17. אמת  


;