1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

נציגי הציונות הדתית תוקפים ומגבים את הגיורים של הרב דרוקמן

לאחר שזקן רבני חב"ד תקף את 'הציונות הדתית' ואת זקן רבניה, חברי כנסת מהמגזר מגיבים ותוקפים | ח"כ מתן כהנא מ'ימינה': "רבני המגזר לא צריכים להוכיח את גדולתם לאיש" | ח"כ בצלאל סמוטריץ': "לא מצליח להבין את הצורך של הרבנים החרדים כל פעם לבזות ולפגוע ברבותינו"

ארי קלמן, י"ט אדר תשפ"א 03/03/2021 21:18

בתגובה לפרסום ב'בחדרי' מתן כהנא/הרב דרוקמן/בצלאל סמוטריץ' מתן כהנא/הרב דרוקמן/בצלאל סמוטריץ' צילום: צלמי פלאש 90

בעקבות חשיפת 'בחדרי חרדים' את מכתבו של זקן רבני חב"ד ואב"ד חיפה לשעבר, הגאון הרב גדליהו אקסלורד שבו הוא תוקף בחריפות את הציונות הדתית ואת העומד בראשה הרב חיים דרוקמן - נציגי מפלגות 'ימינה' ו'הציונות הדתית' מגיבים.

במכתב בין היתר טען הרב אקסלרוד כי הציונות הדתית היא האחראית לכישלון הגיורים הסיטונאים בישראל, והאשים את הרב דרוקמן בהכנסת חמישים אלף גיורים מזויפים.

יו"ר מפלגת 'הציונות הדתית' בצלאל סמוטריץ', שנתמך על ידי הרב דרוקמן, הגיב למכתב: "אם זה נכון, זה כואב מאוד. אני לא מצליח להבין את הצורך של הרבנים החרדים כל פעם לבזות ולפגוע ברבותינו".

"אין גיורים בציונות הדתית, יש גיורים ממלכתיים במדינת ישראל. כל הגיורים האלה נעשים על ידי הרבנות הראשית לישראל שהיא המוסד הממלכתי שאמור לפסוק פסיקה אחידה בשאלות כאלה", טען סמוטריץ'.

"הרב דרוקמן הוא מורנו ורבינו. הוא איש שידיו רב לו, במלאכת הקודש של הגיורים, לקרב אנשים תחת כנפי השכינה. זכויותיו של הרב דרוקמן עצומות. אנחנו לא זקוקים לציונים מאף אחד אחר", הוסיף.

עוד קודם, לפניו, הגיב חבר הכנסת מתן כהנא מ'ימינה' ותקף את המכתב של הגר"ג אקסלרוד: "האשמות הקשות נגד הרב חיים דרוקמן שליט"א הן לא רק פגיעה בכבוד התורה ובזקן הרבנים של דורנו אלא האשמות חמורות".

"גיורם של העולים מזרע ישראל ושילובם במדינת ישראל ע"פ ההלכה בגיבויים של גדולי ישראל הייתה ונשארה למשימה ציונית ויהודית ראשונה במעלה", טען ח"כ כהנא.

"הרב דרוקמן עמד בראש מערך הגיור מתוך שליחות אדירה. רבני הציונות הדתית לא צריכים להוכיח את גדולתם בתורה לאיש. לא אתן שיבזו כך גדולי תורה, דיינים ואלפי מתגיירים!", סיכם כהנא.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בזה הצינות הדתית צודקת, החרדים תמיד מתנשאים ומבזים תלמידי חכמים בטענות שווא של השקפה  (ל”ת)


 2. לא יעזור כתבות כאלה. אני מצביע סמוטריץ.  

  שיי

 3. רק חבל ש"שכחתם" לכתוב גיורים כהלכה בחוק מיהו יהודי וכתבתם רק גיור (שכמובן כולל גם רפורמי וכ')  (ל”ת)


 4. בינינו...  


 5. הרב דרוקמן אינו עומד בראש הציונות הדתית  (ל”ת)

  בני

  • הוא חד משמעית הרב המרכזי (ל”ת)

   שלום

 6. המטרה הסופית חיסון ילדים זהירות!!  (ל”ת)

  בריאות הציבור

 7. חבד הגמל שלא מסתכל על  

  יהודה

 8. כולנו סמוטריץ  


 9. שנאת חינם וזלזול בתלמידי חכמים זה עוון קשה.  


 10. כמה שתנסו... לא יעזור כאלו פייק ניוז... חב"ד מצביעה לבן גביר וסמוטריץ' מה לעשות? מציאות! תפסיקו לערבב בג'ורע של הפוליטיקה!  (ל”ת)


 11. כמה פרוש משלם על כתבה כזאת???  (ל”ת)


;