1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

הגאון מבני ברק שביקש לקרוא את המגילה שוב

לאחר שבמשך חצי שעה לא הגיב ביום הפורים ופונה לבית החולים ובחסדי שמים יצא ללא פגע, מספרים התלמידים כי הגאון רבי יוד'ל בויאר ביקש לשמוע את המגילה שוב לאחר שחל ספק, האם פספס כמה מילים קודם שהתמוטט 

משה ויסברג, י"ט אדר תשפ"א 03/03/2021 22:31

נִזְכָּרִים וְנַעֲשִׂים הגאון רבי יודל בויאר הגאון רבי יודל בויאר צילום: שוקי לרר

הגאון המפורסם רבי יהודה בויאר, משרידי תלמידי מרן בעל ה'חזון איש' זצ"ל ומראשי ישיבת בית שמעיה בבני ברק, התעלף מיד לאחר קריאת המגילה ביום שישי פורים דפרזים בבית המדרש הגדול ברחוב חידושי הרי"ם בבני ברק.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הגר"י בויאר התעלף ולא הגיב במשך חצי שעה, כוחות הצלה שהוזעקו למקום פינו את הרב לבית החולים שיבא בתל השומר, בבית החולים לאחר שעבר סדרת בדיקות הוא שוחרר לביתו להמשך מנוחה בהוראת הרופאים.

כשהגיע לביתו שמחו בני המשפחה יחד עם הגר"י בויאר שיצא ללא פגע אז קיים את מצוות מתנות לאביונים ומשלוח מנות ביקש מבני משפחתו כי הוא רוצה לקרוא שוב את המגילה.

כשבני המשפחה נענו שהרי הרב שמע את כל המגילה כבר בבוקר ורק לאחר הקריאה קרה הדבר, השיב רבי יוד'ל כי יש לו חשש שמא אולי חש חולשה ולא שמע כמה מילים.

בני המשפחה הסבירו כי הרופאים עכשיו מצווים עליו לנוח, אך הגר"י התעקש והעמיד שומר מיוחד וכך חצי שעה אחרי שנח ביום שישי קרא שוב את המגילה סמוך ממש לכניסת השבת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. דאס איז א אמת'דיגע בריסקער  

  הרבי מאמשינוב נגד החיסון לקורונה

 2. מה הפלא? הדת של הליטאים היא דת האו.סי.די.  (ל”ת)

  שלמה זלמן

 3. מה הסיפור כאן? ספק בדברי קבלה כדאורייתא, וחייבים לחזור. פשוט.  (ל”ת)

  מי

;