1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

לוחם קומנדו הותקף בגליל ונשקו נגנב: "קו אדום"

מספר חשודים שזהותם טרם ידועה, התנפלו הלילה על חייל קומנדו שהיה לבדו במהלך ניווט באזור הגליל, תקפו אותו באלימות וחטפו את נשקו | החייל נפצע באורח קל | המשטרה הצבאית חוקרת את המקרה | הרמטכ"ל: "אירוע חמור בו נחצה קו אדום"

אבי גדלוביץ', כ' אדר תשפ"א 04/03/2021 10:27

במהלך ניווט קומנדו, אילוסטרציה קומנדו, אילוסטרציה צילום: דובר צהל

לוחם צה"ל בחטיבת הקומנדו שהיה הלילה במהלך אימון צבאי באזור הגליל, הותקף לפתע על ידי מספר חשודים שאף חטפו את כלי הנשק שהיה ברשותו. מתחקיר ראשוני שבוצע בצה"ל עולה כי בין הלוחם לחשודים התפתח עימות אלים.

עוד עולה מהתחקיר, כי לאחר מאבק החשודים חטפו את נשקו האישי של החייל ונמלטו מהנקודה. בצה"ל מציינים כי הלוחם שהיה לבדו, במהלך ניווט בדד, נאבק בחשודים וכתוצאה מכך נפצע באורח קל.

"הנושא מתוחקר על ידי המפקדים ובמקביל המשטרה הצבאית החוקרת בשיתוף משטרת ישראל פתחו בחקירת האירוע", מסר דובר צה"ל בעקבות התקרית החריגה.

על רקע האירוע דיבר היום הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי במסגרת הערכת המצב המטכ"לית וציין כי מדובר" באירוע חמור בו נחצה קו אדום". הרמטכ״ל אמר כי צה״ל ימשיך לפעול בשיתוף משטרת ישראל וגופי הביטחון על מנת לקדם את הטיפול המערכתי בתחום ולמצות את הדין עם העבריינים באירוע.

‏יצויין, כי לאחר העימות בין החייל לחשודים, הזעיק הלוחם את מפקדיו וקיבל טיפול רפואי בנקודה. בצה"ל, כאמור, מתחקרים את האירוע.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מיום ליום רואים בעיניים שרק התורה מגנה עלינו  (ל”ת)

  משה

 2. העיקר שניצל מהפרקליטות  


 3. רק בישראל  

  הרנטגן

 4. לוחם? קומנדו? חחחח  (ל”ת)


 5. צבא הפחד לישראל..  (ל”ת)

  צהל

 6. צריכים לבטל את הגיוס חובה לא כל אחד מתאים להיות חייל  

  יואל

  • צודק (ל”ת)

   גוחא

 7. זה לוחם קומנדו ? הצחקתם אותי . צבא שוקולד  

  גוחא

 8. מזל שהחייל לא עשה כלום , אחרי זה היה צריך עו"ד והיו שופטים אותו  (ל”ת)

  .

;