1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

חריג: 12 דיירי בית אבות נדבקו אחרי החיסון השני

מקרה חריג ומטריד. 12 קשישים המתגוררים בבית אבות בבאר שבע נמצאו חיוביים לקורונה אחרי שקיבלו את שתי מנות החיסון של חברת פייזר, אשר יעילותו מוערכת ב-95 אחוזים

קובי בורנשטיין, כ' אדר תשפ"א 04/03/2021 23:14

מגן אבות ואמהות אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

אירוע חריג בבאר שבע: 12 דיירי בית האבות העירוני שחוסנו בשתי מנות חיסון לקורונה של חברת פייזר, נבדקו השבוע ונמצא כי הם נדבקו בקורונה - כך דווח בחדשות 12.

על פי הדיווח, ביום שני האחרון התגלה אחד מהעובדים הסיעודיים במוסד כחיובי לקורונה ובעקבות כך נבדקו 30 קשישים שעמם הוא בא במגע. כשהגיעו התוצאות התברר כי 12 מהם נדבקו, אך אינם סובלים מתסמינים כלל. בימים הקרובים יערכו בדיקות ריצוף על מנת לוודא שלא נדבקו במוטציה כלשהי.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "החיסון של פייזר מגן ב95% אחוז מפני המחלה. במסגרת תכנית מגן אבות ואימהות מבוצעת סקירה שבועית של עובדים כדי להגן מפני מחלה, התפרצות ומפני נשאות של הנגיף. לכן, אנחנו בתכנית יכולים לראות ולזהות מקרי נשאות אסימפטומטיים".

עוד הוסיפו במשרד הבריאות כי "תכנית מגן אבות ואמהות סיימה את כל חיסון בני הגיל השלישי ורמת התחלואה והתמותה במוסדות אלה ירדה באופן דרמטי, דבר הנראה גם בשיעור האשפוזים בבתי החולים. עדיין אנו נוקטים בזהירות רבה וממשיכים בתכנית הדגימות, להמשיך ולהגן על המוסדות מעבר להגנה שהחיסונים נתנו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הם לא חולים בקורונה, הם נושאים את נגיף הקורונה.  

    רפי

  2. 0% מחלה קשה. מה זה משנה אם נדבקו או שלא נדבקו. מה שחשוב שלא ימותו ולא יסבלו מחולי  


  3. מבוגר אחד נדבק בקורונה חודש אחרי החיסון השני,ולא יוצא מהבית בכלל  


  4. כמה זמן אחרי החיסון השני הם נבדקו? לא שזה משנה כי לפחות זה עזר למנוע מחלה קשה ברוך השם, אבל סתם אני שואל מסקרנות  (ל”ת)


;