1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. אונליין

אל תפיצו את ההונאה התורנית: "קבל מתנות חינם"

הודעה שמופצת בוואטספ על ידי אנשים רבים במטרה ותקווה לזכות בפרסים הינה הונאה פשוטה כמשמעה ועליכם להיזהר ולא להתפתות אליה | אז במה מדובר ואיך זה עובד

קובי עוזיאלי, כ"א אדר תשפ"א 05/03/2021 11:58

מפילה את התמימים אפליקציית whatsapp אפליקציית whatsapp צילום: בחדרי חרדים

בשעות האחרונות מופצת הודעה באמצעות הוואטספ שמציעה הזדמנות אחת לקבל מתנות חינם.

הפעם לרגל יום האישה, ולרגל הרביעי למרץ (כן), ניתן לזכות בסמסונג גלקסי חדש, פרס "פנטסטי".

הסקר מוצג כביכול במטרה לשפר את איכות השירות עבור המשתמשים.

כמו תמיד, בפעילויות מהסוג הזה ניתן לראות את הדגלים האדומים כבר בהתחלה, אם רק שמים לב לכשלים משמעותיים בתרגום, כמו למשל האם אתה משתמש בסמארטפון דמוי אדם או תפוח עץ? ככל הנראה המטרה היתה לאפל או אנדרואיד.

במטרה להעלות את האמינות של הפעולה, בחלק התחתון של העמוד מוצגת חלונית תגובות לכאורה מפייסבוק עם משתמשים שמתבאסים כי לא זכו בפרס ומשתמשים ששמחים, אוהבים וגם קיבלו את הפרס ממש היום.

לאחר מענה על השאלות, המשתמש זוכה בברכות על פעילותו, וכעת יש לו שלושה ניסיונות למצוא את המתנה מבין כ-12 אריזות מתנה שמוצגות בפניו.

אז איך ההודעה עצמה מופצת?

לאחר שהמשתמש זכה בפרס, הוא מתבקש להפיץ את ההודעה באמצעות הוואטספ ל-5 קבוצות או 20 חברים.

ולבסוף, יש להשלים את המשימה האחרונה והיא להקליק על כפתור "ההרשמה" ולבצע פעולה נוספת.

בחברת אבטחת המידע ESET ישראל מוסרים כי: "לאחר שהמשתמש מקליק לביצוע הפעולה האחרונה, הוא מגיע לאתר נוסף ובו למעשה נפתחת חלונית אשר מבקשת ממנו לאשר הצגת התראות. כאן בעצם נמצא הקאצ' של הפעילות. ברגע שמאשרים את קבלת ההתראות, המשתמש עלול להיות מוצף בפרסומות קופצות במהלך גלישה בדפדפן וגם בזמן שימוש באפליקציות אחרות, מה שככל הנראה יפריע למהלך גלישתו התקין".

לדברי מומחה החברה: "עצם הבקשה לשתף את התוכן עם חברים נוספים מחזקת את התנועה לעמוד הזה. חשוב מאוד להיות מודעים ולא לשתף פעולה עם פעילויות שטוענות כי הן מחלקות לכם בחינם מתנות שוות. בדרך כלל מדובר בהונאה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אין מתנות ללא תרומה. תשאלו את קופת העיר  (ל”ת)


;