1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

צפו בתיעוד משמי דובאי: שני ירחים מרהיבים ומשונים

בשבועות האחרונים נדהמו אזרחי דובאי לגלות בשמי הלילה שני ירחים מוזרים קרובים מאוד לכדור הארץ, כאשר אף לא אחד מהם הוא הירח שלנו | אזרחים שצפו במחזה המבהיל מעט תיעדו את שני הירחים בשמי דובאי ומיהרו להתקשר לחברה המתמחה בהפרכת פייק ניוז • צפו בתיעוד

חני לוין, כ"ג אדר תשפ"א 07/03/2021 12:36

האזרחים נבהלו הירחים שנצפו בשמי דובאי הירחים שנצפו בשמי דובאי צילום: Al-Ain

נהגים בדובאי לא האמינו למראה עיניהם כאשר באחד הלילות בשבועות האחרונים נצפו בשמים שני ירחים מוזרים – כשאף אחד מהם אינו הירח שלנו.

שעות לפני כניסתה המוצלחת של המקפת האמירתית אל-אמל ("התקווה") למסלול סביב מאדים, באיחוד האמירויות בחרו לציין את המאורע ההיסטורי על ידי הקרנת שני ירחי מאדים – פובוס ודימוס – על שמי הלילה. כך, אזרחי האמירויות הרגישו לרגע כאילו הם עצמם עומדים על פני השטח של מאדים.

המחזה היה כל כך מוחשי עד שאתר Snopes המתמחה בהפרכת פייק ניוז, דיווח כי קיבל פניות רבות עם השאלה הבוערת: האם אלה ירחים אמיתיים שמרחפים שם בשמי דובאי? משתמשי יוטיוב אחרים תהו, איך לא, אם מדובר בעצם בפלישת חייזרים.

אל-אמל היא המשימה הבינפלנטרית הראשונה של מדינת המפרץ, ובכלל המשימה הראשונה של מדינה ערבית כלשהיא לחלל העמוק.

המקפת האמירתית, ששוגרה ב-19 ביולי, נכנסה למסלול סביב כוכב הלכת האדום ב-17:41. החללית הפעילה את מנועיה הראשיים למשך 27 דקות במטרה לבלום את מהירותה, עד שכוח הכבידה של כוכב הלכת לכד אותה במסלול.

שני ירחי מאדים הקטנים, פובוס ודימוס, במציאות. קרדיט: נאס"א

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;