1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

ההתבטאות של לפיד שסיבכה את בנט וסער; נתניהו חוגג עליה

יאיר לפיד גרם היום נזק שעדיין לא ניתן לאמוד אותו, לשותפיו הטבעיים לממשלה - גדעון סער ונפתלי בנט, כשהתבטא, כי הם יסכימו אחרי הבחירות לשבת בממשלה בתמיכת הערבים וכי כל דיבוריהם כעת הם לצורך הקמפיין. השניים הכחישו ונתניהו חוגג • צפו בתגובת ראה"מ

ארי קלמן, כ"ג אדר תשפ"א 07/03/2021 19:40

"לשם שינוי אמר את האמת" סער/לפיד/בנט סער/לפיד/בנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במהלך ועידת המשפיעים של ערוץ 12, התבטא יושב ראש 'יש עתיד', עד כה המפלגה הגדולה בגוש ה'רק לא ביבי' על היום שאחרי הבחירות, על האפשרות לשיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת.

בציטוט מדברי יאיר לפיד שפרסם פרשן הערוץ עמית סגל, נכתב כי לפיד אמר בוועידה: "לא מתרגש מאמירות של קמפיין, סער ובנט יסכימו בסוף לשבת בממשלה בתמיכת המשותפת".

בתגובה, מיהרו נפתלי בנט וגדעון סער להכחיש את דבריו של לפיד, בנוסח כמעט דומה צייצו השניים: "לא יקרה"; "לא יקום ולא יהיה".

מי שחגגו על האמירה, היו הליכוד וראש הממשלה בנימין נתניהו: "יאיר לפיד חושף היום שגדעון ובנט יסכימו לשבת בממשלה שלו בתמיכת הרשימה המשותפת". נכתב בהודעה מטעם המפלגה, "מוקדם יותר הודיע איימן עודה שיתמוך ביאיר לפיד כראש הממשלה הבא".

"לכולם ברור שלגדעון ובנט אין איך להקים ממשלה בלי להצטרף ללפיד ולתת לו להיות ראש ממשלה", ציינו בנוסף בליכוד, וקראו למציעים לצאת להצביע, "כי רק הצבעה לליכוד תמנע מיאיר לפיד להיות ראש ממשלה ותבטיח הקמת ממשלת ימין יציבה שתפעל למען כל אזרחי ישראל".

מאוחר יותר פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו תגובה נוספת מצולמת: "לשם שינוי יאיר לפיד אמר היום את האמת: גדעון ובנט ישבו תחתיו, יחד עם מירב מיכאלי, מרצ והרשימה המשותפת. זה נכון. הבחירות האלה היא בין ממשלת ימין יציבה בראשותי לבין ממשלה לא יציבה של יאיר לפיד כראש ממשלה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ומה עם החרדים ?????????????  (ל”ת)

  S

 2. בחירות  

  4459

 3. לפיד לא מבין שבאמירות כאלה הוא רק מחזק את נתניהו  (ל”ת)

  ר

 4. יואב  

  מרדכי

 5. חיזקתם לפיד ונתניהו דף מסרים דרכי ה' נסתרות  (ל”ת)


 6. בחירות  

  ייציק

;