1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

ערב הבחירות: תביעה חדשה נגד שרה נתניהו

זה לא ערב בחירות, ללא התביעות הסדרתיות המוגשות נגד רעיית ראש הממשלה, או אי מי מבני משפחתו. היום, כשבועיים לפני הבחירות הוגשה תביעה נוספת. נתניהו בתגובה: פס ייצור של תעשיית סחיטת כספי מדינה על גבה של שרה נתניהו

אהרן מילר, כ"ג אדר תשפ"א 07/03/2021 22:22

התזמון המושלם לפרסום הכניסה למעון ראש הממשלה הכניסה למעון ראש הממשלה צילום: הדס פרוש, פלאש 90

במערכת בחירות זו לא נעדרות התביעות הסדרתיות נגד משפחת נתניהו. היום (ראשון) היה זה מנהל העובדים לשעבר במעון ראש הממשלה שהגיש תביעה לבית הדין האזורי בירושלים, נגד משרד ראש הממשלה, אך בעצם מדובר בהאשמות קשות נגד רעיית ראש הממשלה הגברת שרה נתניהו. כך חושף הערב כתב המשפט גיא פלג ב'חדשות 12'.

התובע, יעקב קדוש, ניהל את העובדים בבלפור, במשך יותר מ-5 שנים, כעת הוא טוען כי הוא פוטר בגלל שטיפל במצוקת העובדים שפנו אליו. לאור כך שכחלק מתפקידו הוא היה חשוף לכל מה שמתרחש בבית, ולמעשה אליו היו העובדים פונים בכל בעיה שמתעוררת. לאחר שהתקבלו אצלו מספר תלונות, הוא העביר אותן למשטרה, למבקר המדינה ולתנועה לאיכות השלטון. בשל כך הוא פוטר, וגם הסתיימה ההתקשרות של מעון ראש הממשלה עם חברת 'מוריה' שהעסיקה אותו. כך לטענותיו שנחשפו על ידי פלג.

בכתב התביעה שנחשף כאמור הערב ב'חדשות 12' נכתב: "התובע נחשף ואף נאלץ ליטול חלק בהתנהלות מושחתת ושיש בה משום פגיעה משמעותית וחמורה בטוהר המידות. בין היתר: בקשות מאת אב הבית, אפי אזולאי, לזייף דוחות נוכחות של עובדי המעון אשר הועסקו בניגוד להוראות חוק שעות עבודה".

"התובע אולץ על ידי אב הבית לפעול מול עובדות שונות במעון ולאלץ אותן לחתום על תצהיר תמיכה בגברת שרה נתניהו, כתנאי להשבת העובדות לעבודתן. התובע אולץ על ידי אב הבית להקליט את שיחותיו עם עובדות המעון ולהעביר אותן לידיו. התובע נחשף ליחס גזעני כלפי בנות העדה האתיופית, לרבות מניעת העסקתן בקומה השנייה בהוראת הגברת נתניהו" נכתב עוד בכתב התביעה.

עוד נטען: "התובע טען, ויוכיח, כי כל הגורמים במשרד ראש הממשלה, מהזוטרים ועד הבכירים, היו מודעים להתעמרות החמורה בעובדי המעון, הכוללת: קללות, גידופים, אלימות, קנסות וכן היו מודעים להרגלי השתייה והתקפי הזעם/אמוק/פאניקה של הגברת נתניהו, אולם גורמים אלו מילאו פיהם מים מסיבותיהם".

פרקליטו של התובע, עו"ד אופיר שמשון, הוסיף ואמר ל'חדשות 12': "יש עוד עשרות עובדים שלא תבעו, בגלל שהם פחדו. שיש שיטה של הפחדה, שיטה של לאיים על עובדים, שיטה של לגרום להם לכתוב תצהירים כוזבים או לכתוב מכתבי כופר לגברת שרה נתניהו, אנחנו למדים שהשיטה הזאת נהוגה כבר שנים. ושוב פעם, כל שומרי הסף ידעו, אך לא עשו מהומה".

מטעם ראש הממשלה נמסר בתגובה לפרסום ב'חדשות 12': "יעקב קדוש, שתועד מעודד ומנחה את סלבי גנסיה איך 'לקחת קופה', מעורב בפס ייצור של תעשיית סחיטת כספי מדינה על גבה של שרה נתניהו. הפרסום רצוף טענות שקריות ומרושעות להתרת דמה של שרה נתניהו ערב בחירות. גם הטענות בעניין יחס לעדה האתיופית מופרכות ושקריות".

אב הבית אפי אזולאי הוסיף ומסר אף הוא בתגובה: "יעקב קדוש ידוע כמניפולטור וכתובע סדרתי גם בחברות הקודמות בהן עבד. כל טענותיו שקריות לחלוטין. הכול אצלו כשר במטרה להכפיש את הגברת נתניהו ערב הבחירות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;