1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

חבר פרלמנט יתפטר בגלל שערוריית מסיכות

חבר הפרלמנט הגרמני נכנע ללחץ בעקבות גילויים כי חברתו הרוויחה מאות אלפי יורו על עסקאות לרכישת מסכות פנים אותם עוטים בימים אלו מפני נגיף הקורונה

יענקי פרבר, כ"ד אדר תשפ"א 08/03/2021 07:22

הרוויח מאות אלפי יורו אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pexels

מחוקק מהאיחוד הנוצרי-דמוקרטי (CDU) מפלגתה של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל (CDU) יתפטר בקרוב לאחר שחברתו הרוויחה מאות אלפי יורו בעסקאות לרכישת מסכות פנים. ניקולאס לובל הודיע ​​אתמול (ראשון) כי יתפטר מתפקידו בפרלמנט בסוף אוגוסט ולא יתמודד שוב בבונדסטג. הוא גם הודיע ​​על הפסקת חברותו המיידית בקבוצה הפרלמנטרית של מפלגת המרכז-ימין והגיש התנצלות.

לובל אישר ביום שישי כי הוא מעורב בעסקים שעסקו במסכות פנים. על פי הדיווח בתקשורת הגרמנית, החברה שלו הרוויחה עמלות של כ-250,000 אירו (300,000$) בגין תיווך בחוזי מכירה של מסכות בין ספק במדינת באדן-וירטמברג לשתי חברות פרטיות בערים מאנהיים והיידלברג. "אני לוקח אחריות על מעשי ומקבל את ההשלכות הפוליטיות הדרושות", אמר הפוליטיקאי בן ה-34 לאתר DW.

סוזן אייזנמן, פוליטיקאית בכירה ממפלגתו אמרה למגזין 'דר שפיגל' כי "לא מקובל שחברי פרלמנט יתעשרו במשבר החמור הזה". הוא לא היחיד שעומד תחת ביקורת קשה, חבר פרלמנט בוואריה מתמודד עם טענות דומות.

המקרה של לובל אינו הראשון להרעיד את גוש המרכז-ימין. ג'ורג' נוסליין, מחוקק בולט באיגוד החברתי הנוצרי, מפלגה שתומכת בקנצלרית, עומד בפני בדיקת שחיתות בקשר לעסקאות רכישת מסכות, הוא מכחיש מעשים לא חוקיים. ביום שישי אמר עורך דינו של נוסליין כי הוא לא יתמודד לבחירה מחודשת בספטמבר והוא מוותר על תפקידו כסגן מנהיג הקבוצה הפרלמנטרית של האיחוד.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;