1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

גדעון לוי נגד אורי משגב: "מסע ציד נגד חרדים" • האזינו

בראיון למענדי ביתאן תקף איש השמאל גדעון לוי את התחקיר השקרי באולפן שישי נגד החרדים וטען כי מתנהל מסע ציד נגדם. "כל פעם אני מופתע לראות את השמחה החרדית הגדולה כשמישהו מבחוץ מצדד בהם. זה רק מראה לי את עומק השנאה וההסתה נגדם" | האזינו

יחיאל גלאי, כ"ד אדר תשפ"א 08/03/2021 09:44

"זה לא תחקיר" גדעון לוי גדעון לוי צילום: Tomer Neuberg/Flash90

בראיון לתוכנית הבוקר הפופולארית 'מענדי ביתאן' ב'כאן מורשת', תקף עיתונאי 'הארץ' ואיש השמאל גדעון לוי את התחקיר האנטי-חרדי של אולפן שישי בו נטל חלק עמיתו לעיתון אורי משגב. לוי תקף את "התחקיר" באופן קשה וציין כי לו ולמשגב יש חילוקי דעות קשים במגוון נושאים.

לטענת לוי, באותה מידה יכלו אנשי "התחקיר" לבוא לרבי עקיבא בבני ברק ולראות שיש שם הרבה חרדים ולעשות תחקיר שמדינת ישראל מלאה בחרדים. "כולם יודעים שבטיסות לניו-יורק יש תמיד מלא חרדים. זה לא תחקיר רציני", אמר לוי.

"שנים אני כותב בעד החרדים", ציין איש 'הארץ', "וכל פעם אני מופתע לראות את השמחה החרדית הגדולה כשמישהו מבחוץ מצדד בהם. זה רק מראה לי את עומק השנאה וההסתה נגדם".

לוי, שבאופן טבעי אוהב להגן על מיעוטים, המשיך לעמוד כחומה בצורה מול ההתקפות הקשות נגד הציבור החרדי: "יש מסע ציד נגד החרדים... יש ציבורים שלמים שחיים על שנאת חרדים, וכלי תקשורת שמלבים את זה", ציין.

לוי לא חסך בביקורת כלפי החרדים והתנהלותם במהלך המגפה, אך הדגיש את הסיקור המוטה והמוגזם לו הם זוכים בתקשורת: "החרדים הם לא רק הקורבן בסיפור. במעשיהם השנה הם תרמו לא מעט לשנאה נגדם. אבל יש מספיק שמבטאים את הזעם עליהם. צריך גם לדבר על הצד השני, שיש שנאה מובנית נגדם בגלל שונותם שמובילה לסיקור מוגזם ובחלק מהמקרים גם שקרי".

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. האוייב של אוייבי הוא ידידי.  

  שריר

  • בחורצ'יק יש לך(מעבר לבורות ההיסטורית שלך) בעיה. פנה בבקשה לטיפול מטעים. (ל”ת)


  • מתאים (ל”ת)


  • למגיב פה, מתאים ולא מטעים (ל”ת)

   צבי

  • לבעל הבורות הדקדוקית מתאים ולא מטאים.אינך אשם כי דקדוק עברי נחשב לכפירה. (ל”ת)

   שריר

 2. האוייב של אוייבי הוא ידידי.  

  שריר

 3. מפיו אתם חיים?? האדם אוטואנטישמי!!!  

  איזה ילדותיים

 4. עוד "תומך"  

  אוביקטיבי

 5. ביתאן לא מתחתן? הוא התארס לפני שנה...  (ל”ת)


 6. הבעיה ההכללה השקרית נגד החרדים כאילו כולם לא משלמים מסים  

  צבי

 7. רק ג' למען יהדות התורה והשבת בארץ ישראל  (ל”ת)


 8. גדעון לוי כותב,: "החרדים הם לא רק הקורבן בסיפור. במעשיהם השנה הם תרמו לא מעט לשנאה נגדם." ציטוט מגוף הכתבה", וזה מובלע בין הרבה מלל על השנאה, אבל הלקח שחייבים לקחת זה להפסיק לתדלק את השנאה הזו בדלק מוצק ובמעשים נפשעים של זלזול בחיי אדם  (ל”ת)


;