1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

ההסכם שיגדיל את הפעילות העסקית בין ישראל לאמירויות

רשם החברות ברשות התאגידים ורשות הרישום של אזור הסחר החופשי באבו דאבי, חתמו היום על הצהרת שיתוף פעולה במטרה לקדם עשיית עסקים בין גורמים ישראליים לבין גורמים מאיחוד האמירויות. ההסכם יסייע בהגדלת נפח הפעילות העסקית בין הצדדים

יחיאל גלאי, כ"ה אדר תשפ"א 09/03/2021 12:10

שיתוף הפעולה מתרחב המשלחת הישראלית באבו דאבי המשלחת הישראלית באבו דאבי צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

במסגרת הסכמי השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות חתמו רשמת החברות ברשות התאגידים של ישראל, עו"ד סיגל גולן עתיר, ורשם החברות של ADGM, דאהר בן דאהר על הצהרת שיתוף פעולה.

ההסכם צפוי להביא לקידום ויצירת שיתוף פעולה רחב וקרוב יותר בין הצדדים, במטרה לקדם עשיית עסקים בין גורמים ישראליים לבין גורמים מאיחוד האמירויות, לרבות שיתוף ידע מקצועי ומתן סיוע הדדי בין הרשויות, הדרוש בכדי להקל על ביצוע התפקידים שכל רשות מופקדת עליהם בתחומי שיפוטה.

ההסכם נחתם בעקבות פנייה של רשות הרישום של איזור הסחר החופשי של אבו דאבי לרשם החברות בישראל בבקשה לשיתוף פעולה בין הצדדים, כאשר המו"מ התנהל בשיתוף עם יחידת קשרי חוץ של משרד המשפטים ומחלקת ייעוץ וחקיקה בינ"ל.

שר המשפטים, בני גנץ ציין כי: "האתגר האמיתי שלנו הוא לייצר לראשונה לא רק שלום בין עמים, אלא גם שלום בין אנשים. בייחוד בתקופה הזו של שינויים כלכליים ואזוריים, נמשיך לפעול ולמצות את ההזדמנויות ושיתופי הפעולה שנוצרו כתוצאה מהסכמי אברהם. משרד המשפטים יקדם כל יוזמה כלכלית אפשרית, שתסייע לכלכלות של שתי המדינות לצמוח מתוך שותפות אמיתית".

סיגל גולן עתיר, רשמת החברות: "מדובר בשיתוף פעולה ראשון וחשוב בין משרד המשפטים בישראל לאיחוד האמירויות, אשר באמצעותו יקודמו תהליכים עסקיים אשר יתרמו, ללא ספק, לשני הצדדים בפן העסקי והכלכלי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;