י"ג אייר התשפ"ד
21.05.2024
מאוים בתביעת דיבה

העיתונאי חשף: 3 התנאים בין שרה לבנימין נתניהו

המשנה למנכ"ל התעשייה האווירית לשעבר דוד ארצי חשף חוזה סודי בין ראש הממשלה לרעייתו שרה שנחתם ביניהם בשנות ה-90, שכולל סעיף לפיו שרה מאשרת בכתב את מינוי ראש המוסד, השב"כ והרמטכ"ל. ואם החוזה יופר, הרי שכל רכושו של ביבי יעבור לידיה. "ששמרון יבוא איתי למכונת אמת", אומר ארצי • עו"ד שמרון בתגובה: "שקר וכזב"

העיתונאי חשף: 3 התנאים בין שרה לבנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

העיתונאי דן רביב פרסם לאחרונה סרטון בו מעיד המשנה למנכ"ל התעשייה האווירית לשעבר דוד ארצי, כי ראה חוזה שערך עו"ד דוד שומרון בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו. לדבריו, בחוזה מוסכם כי שרה היא זו שתאשר את מינוי ראש המוסד, הרמטכ"ל, וראש השב"כ.

בשיחה עם גולן יוכפז וענת דוידוב ברדיו 103FM, פרש דוד ארצי את גרסתו, ורביב סיפר על השתלשלות האירועים שהובילו לחשיפת המקרה מלפני 20 שנה, שבועיים לפני הבחירות.

דוד ארצי סיפר איך הגיע לידיו תיעוד שחשף רביב, שבו המסמך שנחתם בין ראש הממשלה לרעייתו עוד בכהונתו הראשונה בשנת 1999.

לדבריו, בעבר, היה מקורב מאוד לנדבנית הידועה גיטה שרובר ז"ל, שפרקליטה היה לא אחר מדוד שמרון בן משפחתו של ראש הממשלה. "יום אחד היא אומרת עוד מעט יבוא מישהו שהוא איש לא חכם, ואיש שאני לא מעריכה, אבל אבא שלו ארווין ביקש ממני שאני אעזור ואני מעסיקה אותו בריטיינר קבוע בסכום גבוה מאוד. הנה הופיע דוד שמרון, היא הכירה ביני לבינו, הוא היה מולה מאוד מפוחד וככה עברו כמה חודשים, אולי שנה. יום אחד הוא מצלצל אליי, הוא נשמע לי בטלפון מאוד נרעש, שאל אם אפשר להיפגש אמרתי כן".

בשיחה, כך הוא מספר, שמרון "עומד מולי עם דמעות ואומר 'דוד היא פיטרה אותי. האיש היחיד שיכול לשכנע אותה שאני אמשיך זה אתה'. אז להפתעתי מהתיק שלו החום המרופט הוא מוצא לי הסכם ואומר 'אני לא טיפש, אם ביבי ושרה נתניהו לקחו אותי לעשות להם חוזה, אז מישהו כמו ראש ממשלה מעריך אותי. הוא מוציא לי את ההסכם ונותן לי לקרוא. ההסכם עסק גם בנושאים לוגיסטיים כמו מסעדות, ספר, וכו'. אז הגעתי לסופו של ההסכם וכתוב שהגב' מאשרת את הרמטכ"ל, את ראש השב"כ ואת ר' המוסד. זה היה סעיף אחד לפני האחרון, ההסכם היה 15 עמודים".

דן רביב סיפר כי הוא וארצי מתחזקים קשר חברות מזה שנים רבות, ובשיחת חולין בבית קפה בכפר שמריהו חשף בפניו ארצי את הדברים. "שנים לא עיתונאי, פתאום נדלקו לי המיצים העיתונאיים ואמרתי לו 'דוד תעצור, עכשיו אני לא חבר שלך, אני עיתונאי. מה שאתה אומר לי לא ייאמן'. גם לא האמנתי שהסקופ הגדול של החיים שלי יגיע אליי כשאני לא עיתונאי עם מסמך שכלל לא חיפשתי. אני מחיש אותו בגלל חומרת העניינים, צילמתי אותו, לאחר מכן הלכנו לחזר אחרי כלי התקשורת הגדולים בישראל".

אך למרות פניותיהם הרבות, "הכתבים אמרו, 'הייעוץ המשפטי אוסר עלינו לפרסם את זה'. אבל הייתי בטוח לחלוטין, אני מכיר אותו עשרות שנים, אמרתי דוד דובר אמת. מה גם שזה גובה בשני פוליגרפים שנעשו על ידי 2 הכתבים הבכירים שפנינו אליהם. בשניהם דוד יצא דובר אמת". רביב הסביר כי לאחר שסורבו על ידי כלי התקשורת החלו להפיץ קלטות של הריאיון בין חברים עד שלבסוף אחד החליט לערוך אותו ולהעלות אותו כסרטון ליוטיוב.

"אני אדרוש פיצויים על עוגמת הנפש"

תגובתו של עו"ד דוד שמרון: "הסרטון שהפיץ דוד ארצי ברשתות החברתיות הוא שקר וכזב. מעולם לא ערכתי הסכם כזה לבנימין ושרה נתניהו, לא ראיתי הסכם שמישהו אחר ערך, וממילא לא הראיתי הסכם כזה לאיש. גם הסיפור של ארצי על ההסכם שלי עם גיטה שרובר הוא שקר וכזב. לא היה ולא נברא. את גיטה שרובר ייצגתי בתחומים רבים ומגוונים במשך 18 שנה ומשרדי ייצג אותה אף קודם לכן במשך כ-20 שנה נוספות. לא ביקשתי מארצי להחזיר אותי לשירותה, ואף לא חזרתי, אלא ביצעתי העברה מסודרת לעורכי הדין שהחליפו אותי. דבריו של דוד ארצי שקריים ובכוונתי להגיש נגדו תביעת דיבה."

דוד ארצי האזין לתגובה, והשיב בזעם: "במקום שיגיד תגובה כזאת, שילך למכונת אמת כמוני ונראה את התוצאות. אני הולך מפה עד איטליה ברגל אם הוא יקבל נקודה אחת במכונת אמת. לפני 4 חודשים הוא הזמין אותי למשרד וניסה לשחד אותי. הוא אמר לי דוד תשמע, דיבר בטובות אתה יודע אני מתעניין במטוסים, אתה המומחה בארץ למטוסים מה דעתך יש לי כמה אנשי עסקים נקים חברה ונסחור? אמרתי לו תודה דוד, אני מבין למה אתה חותר. ידעתי שבסוף הוא יגיד 'תרד מכל העניין' במשרדו. תשאלו על הפגישה לפני 4 חודשים במשרדו בתל אביב ותבינו כמה הוא מרמה. לפי דעתי הוא רועד מפחד".

כמו כן, בבדיקת פוליגרף שערך בן כספית לדוד ארצי, נמצא כי לא נתגלו סימנים שמעידים על אמירת שקר בשאלות הרלוונטיות. הדובר אומר אמת בגרסתו כי הוא קרא ועיין בהסכם בין בנימין לשרה נתניהו וציטט את הסעיף בהסכם ששרה תאשר מינוי של ראש השב"כ, המוסד והרמטכ"ל.

אתה מוכן ללכת שוב למכונת אמת עם שמרון?

"מוכן עוד פעם למכונת אמת יחד איתו, תציע לו את זה, שנלך שנינו. במקום תביעה, לאיים, זה לא מפחיד אותי. אני אדרוש פיצויים על עוגמת הנפש שהוא לוקח אותי למשפט על דבר שהוא יודע שהתקיים".

תגובת שמרון לטענות של מר ארצי בריאיון כי ניסה "לשחד" אותו באמצעות הצעה למעורבות בעסקת כלי טייס, ולהצעתו לגשת למבחן פוליגרף ביחד: "תוגש נגד מר ארצי תביעת דיבה. גם הדברים הנטענים כאן הם שקר נתעב. לאיש כנראה אין גבולות."

תגובת לשכת רה"מ: "שקר מוחלט וממוחזר שיטופל משפטית".

רדיו 103 בנימין נתניהו שרה נתניהו דוד שמרון

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד