1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. מיוחדים

לאחר שנה במרוקו: האדמו"ר הרב פינטו יוצא למסע חיזוק בארה"ב

שבוע שלם צפוי האדמו"ר הרב פינטו לשהות בארה"ב, לאחר שנה שלא יצא מגבולות מרוקו, בה הוא משמש כראש אבות בתי הדין • מודעות נתלו בריכוזים היהודים והתרגשות גדולה נרשמה בקרב אלפי תלמידיו • במרכז המסע: מעמד הכנסת ספר תורה • כל הפרטים

שימי פרקש, א' ניסן תשפ"א 14/03/2021 11:12

הכנסת ס"ת מרגשת הרב פינטו הרב פינטו צילום: באדיבות המצלם

התרגשות גדולה: לאחר שנה שלא עזב את אדמת מרוקו, שם משמש בתפקיד הרם - ראש אבות בתי הדין ואחראי רשמי על מערך הכשרות היהודית במדינה, האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, יצא היום (ראשון) למסע חיזוק תורני ברחבי ארה"ב, שם ממתינים לו אלפי תלמידיו.

האדמו"ר הרב פינטו צפוי לשהות בארה"ב כשבוע ימים, אשר במהלכו יקיים מרתון שיעורי חיזוק והלכה שיתקיימו בהיכל הישיבה במנהטן ובבתי המדרש של 'שובה ישראל' הפזורים ברחבי ארה"ב. השיעורים יועברו בשידור וידאו חי ברשתות החברתיות ובאתרים הנבחרים.

יריית הפתיחה של המסע - שיעור חיזוק שיתקיים בהיכל הישיבה במנהטן, היום, ראשון בשעה 17:00 (שעון ארה"ב). השיעורים צפויים להתמקד בהלכות פסח, כהמשך להלכות הסדורות שהופצו בימים האחרונים בקרב קהילת 'שובה ישראל'. במהלך השבוע, יתקיים מעמד הכנסת ספר תורה שנתרם על ידי אחד מנכבדי הקהילה.

ברחבי הקהילות היהודיות בניו יורק, נתלו מודעות המבשרות בהתרגשות על בואו של האדמו"ר הרב פינטו, עם הכותרת "צהלי ורוני יושבת ניו יארק כי גדול בקרבך קדוש ישראל".

כזכור, בשנים האחרונים קבע האדמו"ר הרב פינטו את מושבו במרוקו, שם הוא מנהיג את הקהילה היהודית ומנווט את מערך ההלכה והכשרות במדינה כולה.

;