י"ג אייר התשפ"ד
21.05.2024
"העקרונות נשארו אותו דבר"

בראשות הרב הראשי: שישה דיינים חדשים מונו למערך הגיור

נשיא ביה"ד הגאון רבי דוד לאו לדיינים החדשים שמונו: "תפעלו על פי ההלכה ובמאור פנים, בלא להתרגש מקולות מימין או משמאל". צפו בתיעוד

בראשות הרב הראשי: שישה דיינים חדשים מונו למערך הגיור
הדיינים החדשים בלשכת הגר''ד לאו צילום: באדיבות המצלם

שישה דיינים חדשים מונו היום (ראשון) לבתי הדין במערך הגיור הממלכתי על ידי הרב הראשי לישראל נשיא בית הדין הגדול הגר"ד לאו. המינויים נעשו בוועדת איתור בראשות נשיא בית הדין הגדול וקיבלו הבוקר את אישור הממשלה.

הדיינים החדשים הגיעו היום לקבל את ברכתו והדרכתו של נשיא בית הדין הגר"ד לאו בלשכתו בירושלים יחד עם הרב משה ולר מ"מ ראש מערך הגיור, מנהל אגף הגיור אפני אלון, והרב רפי דיין נציג הרב הראשי ויו"ר ועדת חריגים במערך הגיור.

הדיינים שמונו הם: הרב אורי בצלאל פישר, הרב חיים והב, הרב יהושע וייסינגר, הרב ישי סלומון, הרב אבישי טהרני והרב דוד עזרן.

הרב הראשי הגר"ד לאו אמר לדיינים בפתח הדברים: "אנו בימים של תקופת בחירות ולצערנו קיימת הסתה וביטויים שלא צריכים להאמר, אין לי ספק שכולכם תעשו מאמץ שהדברים יהיו על פי ההלכה כדת וכדין, וכדי שהדברים יהיו על פי ההלכה הם גם צריכים להיות במאור פנים, כי ההלכה מחייבת להתנהל כך".

"אנו נמצאים בראש חודש ניסן זה זמן של התחדשות, בימים אלו היו כל כלל ישראל בהליך של גירות שנסתיים במעמד קבלת התורה בהר סיני. התורה היא אחת והעקרונות נשארו אותו דבר, אנו נקפיד על הכתוב בה ונעשה זאת בצורה ראויה בלי להתרגש מקולות מימין או קולות משמאל, אלא לעשות את הדבר הנכון בעיני אלוקים ואדם, להגדיל כבוד שמים ובעזרת השם תהיה לכם את הסייעתא דשמיא לעשות את הדברים בצורה נכונה".

דיינים מערך הגיור הרב דוד לאו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד