י"ז אייר התשפ"ד
25.05.2024
"גאווה לעולם התורה הספרדי"

היסטוריה: מכון הלכתי לשביעית בהנהגת נשיא מועצת חכמי התורה

נשיא המועצת ראש הישיבה חכם שלום כהן ייסד את המכון התורני הלכתי 'ברכת הארץ' לשביעית ולמצוות התלויות בארץ • חברי ההנהגה ההלכתית: הגר"מ בן שמעון, הגר"ש זעפרני, הגר"י כהן • בראש המכון יעמוד הגר"י רביב • השר דרעי: "זהו מעמד היסטורי - גאווה לעולם התורה הספרדי"

היסטוריה: מכון הלכתי לשביעית בהנהגת נשיא מועצת חכמי התורה
יסוד מכון הלכתי לשביעית בהנהגת נשיא המועצת צילום: יעקב כהן

היסטוריה ספרדית - תורנית: ראש הישיבה נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן חנך אתמול (ראשון) את המכון התורני - הלכתי לשביעית ולמצוות התלויות בארץ שבהנהגתו - "ברכת הארץ" ואמר כי המכון ישמש ככתף לאלפי החקלאים שומרי התורה והמצוות ולכל מי שמעוניין להיות שותף מלא במצוות שנת השמיטה, "אשריכם גיבורי החיל. אתם דומים למלאכים!", אמר ראש הישיבה.

מעמד יסוד המכון התורני - הלכתי "ברכת הארץ" התקיים במתחם החקלאי של המכון, במושב תירוש הסמוך לבית שמש, לשם הגיע חכם שלום במיוחד למעמד ברכת האילנות, כפי שנוהג לקיים בכל ראש חודש ניסן, ולכינוס יסוד המכון לשביעית ולמצוות התלויות בארץ, שבראשו יעמוד הגאון רבי ינון רביב.

במעמד ההיסטורי השתתפו גם חבר הנהגת המכון רבה של העיר בני ברק הגאון רבי מסעוד בן שמעון, הגאון רבי יעקב כהן, יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, רבנים, אישי ציבור וחברי הכנסת אוריאל בוסו - יו"ר שדולת השמיטה בכנסת ומשה אבוטבול.

בדבריו עמד חכם שלום כהן על חשיבות הקמת המכון הספרדי ועל החקלאים שומרי התורה והמצוות ואמר כי "מעלתם גדולה. אשריכם גיבורי הכוח, אתם דומים למלאכים", אמר ראש הישיבה והוסיף כי "איזו מעלה גדולה יש לכם - שאתם שומרים את השמיטה. מי לא רוצה להקרא מלאך - אשריכם ישראל".

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי אמר כי "כבר לפני עשרות שנים בהנחיית מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, התחלנו לעודד את החקלאים שומרי השמיטה ולדאוג להם שתהיה להם מילגה מיוחדת שיוכלו לשבת וללמוד תורה ולשמור על השמיטה וכעת כשבא הגאון הרב ינון רביב והקים את מכון התורני - הלכתי, זהו מעמד היסטורי - גאווה גדולה לעולם התורה הספרדי".

ראש המכון הגאון הרב ינון רביב הודה לראש הישיבה שטרח במיוחד להגיע למעמד יסוד 'ברכת הארץ' ואמר כי "המטרה היא אחת: לפאר ולרומם את קרנה של השביעית ולתמוך תמיכה אמיתית בחקלאים שמוסרים נפש כדי לשמור על מצוות השמיטה בהידור".

הקמת המכון בהנהגתו של ראש הישיבה חכם שלום כהן, באה במטרה להנחיל את מורשת הלכות השביעית ומצוות התלויות בארץ, לתמוך בחקלאים שומרי התורה והמצוות ולזכות את כלל עם ישראל להיות שותף מלא במצוות השביעית.

תחת נשיאותו של חכם שלום כהן, בהנהגה ההלכתית של המכון ישמשו הרבנים רבי מסעוד בן שמעון - רבה הראשי של העיר בני ברק, רבי שלמה זעפרני - אב"ד כתר תורה, רבי יעקב כהן - ראש ישיבת נזר התלמוד, בראשות רבי ינון רביב - רב קהילת היכל יוסף.

חכם שלום כהן שביעית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד