1. עמוד הבית
 2. דעות
 3. טור אורח

אברך מקרית ספר זועק: קבלו את הילדים - נחזיר את המנדט

הבחירות הרביעיות כבר לקראת קו הסיום והסצנות המוכרות ממערכות קודמות, חוזרות שוב ושוב | נציגי הציבור מסיירים בערי הפריפריה וזועקים על שעת השמד, הרבנים מכתתים את רגליהם פעם אחר פעם ומפרסמים 'קול קורא' נחרץ, אך כמו בכל מערכת בחירות - השטח בקושי מתעורר | אברך מקרית ספר במכתב גלוי לחברי הכנסת מביא את כאבם של הורים רבים שאת קולם סופרים רק בדרך אל הקלפי

הרב ישראל ש., ד' ניסן תשפ"א 17/03/2021 11:32

מכתב נוקב לח"כים צילום: פלאש90 אילוסטרציה צילום: פלאש 90

מכתב גלוי לחברי הכנסת של דגל התורה.

זאת הפעם הרביעית בשנתיים האחרונות שאני רואה אתכם עומדים מתוסכלים ושואלים את עצמכם מה עשינו לא נכון?.

מדוע הציבור שאנו נציגיו לא מפרגן לנו, לא רץ לתמוך בנו? הלא אין חולק שאנחנו הנציגים החרדים מהחרוצים ביותר שבכנסת, קורעים את עצמינו למען הציבור ששלח אותנו, מידי יום ביומו אנו מטפלים באין סוף פניות ומשתדלים לעזור לכל פונה מה שלא קיים כמעט בציבורים אחרים, שלא נדבר על המלחמות האין סופיות על צביונה של המדינה ותקציבי הישיבות.

ולמרות הכל מידי בחירות אנו צריכים להפוך עולמות לעורר את הציבור שיבוא להצביע, אם על ידי השגת אויב נוראי שרוצה להשמיד להרוג ולאבד, או שינוע של גדולי ישראל שנאלצים למרות גילם, תורתם ומעמדם להתרוצץ מעיר לעיר להראות ולעורר עד כמה חשוב הדבר.

ברצוני לעמוד על נקודה שעולה מידי פעם ואולי זו הסיבה לעניין.

עד לפני כשלושים שנה הציבור החרדי היה ציבור מקרב, רדפו אחרי כל ילד שילך לתלמוד תורה וישיבה ואחרי כל בת שתלך לבית יעקב וכל יהודי שילך לכולל או לשיעור תורה – אולם לצערנו בשנים האחרונות העסקונה החרדית הפכה את הציבור החרדי לציבור מרחק.

כאשר אברך אשכנזי בוגר ישיבות חשובות רוצה להכניס את הבן שלו לתלמוד תורה או את הבת שלו לסמינר מיד בודקים אותו בשבע עיניים (של הרשמים והשכנים)האם מתאים לנו? האם הוא פרומער כמונו?, הגענו למצב שאין כמעט פעולה שאדם עושה בציבור שלנו שלא ישאל את עצמו האם היא תזיק לי בקבלת הילדים למוסדות, מקניית רכב יפה, דירה יפה או בגד יקר לילד, שלא נדבר על בגדים ופאה לאשה, החיים של החרדי המצוי המגדל ילדים נתונים לחרדות קיומיות על הלגיטימיות של החרדיות שלהם!!!

ואילו מנהלי המוסדות עצמם חייהם דבש, להם מותר לנהוג על רכבי פאר לחיות חיי ראוותנות לטוס לחול למקומות שהיו מעיפים עליהם תלמידים ממשפחות שנוסעים לשם, לנשותיהם ולילדיהם מותר להתלבש ולהתנהג איך שרוצים כי איזה ועד הורים לא יקבל את המשפחה של המנהל.

רבים וטובים שנפגעו אפילו במקצת מתופעות אלו מרגישים שבורים ורצוצים שנים לאחר מכן, כי  אבא או אמא שרואים את הילדים שלהם בוכים 'למה לא קיבלו אותנו ואת הבנים שלנו מקבלים בלי שום בעיות' זה פוצע את ליבם בצורה נוראית שלא מתרפאת שנים.

אני בטוח שתשיבו -בשביל זה יש רבנים, אבל הבעיה היא שכאשר פונים אליהם התשובה שמקבלים 'הם -המנהלים -לא מקשיבים לנו'... והרי כולם יודעים שזה לא אמת כי כאשר הרבנים באמת רוצים דברים מסוימים הם יודעים לכופף את המנהלים על הברכיים, אלא את האמת גילה פעם אחד מהרבנים כשאמר 'מה אני אעשה אני צריך לשמור על הקשרים שלי מול מנהלי המוסדות בשביל הנכדים והנכדות שלי...'.

תופעה זו גורמת לכך שמסתובבים ביננו מאות ואלפי ליטאים בוגרי ישיבות עם בטן מלאה על ההתנהלות של מנהלי המוסדות החרדיים עוד לפני שבכלל מתחילים לדבר על הספרדים בני תורה שמי בכלל סופר אותם... ואחר כך כאשר הציבור החרדי צריך את בוחריו באמת בבחירות בשביל הצלת הכלל, באים המנודים ואומרים הלא אתם ריחקתם אותנו ולא רציתם שנהיה חלק ממכם, ואולי נחפש בית חם אצל אלו שכן ידאגו לנו.

ואם תשיבו מה אנחנו חברי הכנסת יכולים לעשות הלא גם לנו יש ילדים ונכדים ואיך נריב עם אותם בריונים, נשיב דבר ראשון המצב הזה לא מנחם את הנפגעים, אבל הדבר העיקרי הוא שעל נציגי הציבור לעשות יד אחת עם הרבנים מול מנהלי המוסדות ולדאוג שהקבלה למוסדות תהיה על פי קריטריונים ברורים שקופים ועניינים בלי ועדות הורים פקטיביות או רשמים ועושי דילים שסוגרים דברים מתחת לשולחן.

ממכם מצופה לעמוד על כך שמוסד שלא יעמוד בנורמות אלו לא יקבל שום גיבוי ואף לשלול ממנו תקציבים שהם יעבדו אצלכם ולא אתם אצלם. ואז יתחיל התיקון והציבור הגדול יתחיל שוב להרגיש שייך...

החותם בכאב רב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מאה אחוז צודק  


  • תאמינו לי-לא מקבלים את הילדים, לא מפסידים. מוסדות לימוד חרדלים טובים לא פחות 


 2. כל מילה  

  שמואל

 3. חובה  

  שמואל

  • ה ישלם לכל אחד כגמולו 


 4. שקר. עושה מעשה זמרי ומבקש שכר כפנחס  

  נח

  • השאלה אם בודקים רמה רוחנית של משפחה 

   אורה

  • שאלה 

   אלי סגל

  • היכן אתה חי? בבני ברק בטוח שלא. לפני שאתה קורא לאחרים שקרנים כדי שתפקח עיניים במיוחד שאתה נגועה ועם סמארטפון ביד (ל”ת)


  • הלוואי שהייתה צודק (ל”ת)


  • שנאה תהומית היתה וקיימת 


  • הטוב במיעוטו הרע והמכוער בשלמותו 


 5. ואווו ריגשת  

  החושב

 6. אמת ויציב  

  נתנאל

  • תצביע סמוטריץ' (ל”ת)

   שמויגר

 7. נפלא  

  ר' יצחק

 8. כואב. אבל נכון!!!  (ל”ת)

  אבי

 9. הכל חיצוניות אינטרסטים וגועל נפש  


  • אמת (ל”ת)


 10. וואו, כל כך מזדהה  


 11. רק בן גביר וסמוטריץ' שימו ט'! ממשלת ימין!!!  (ל”ת)


  • בדיוק! רק סמוטריץ יכול לעזור בעניין הזה! (ל”ת)

   המחליף פרה בחמור

  • עת לראות את האמת במערומיה  


 12. מי שלומד במוסד ליטאי  

  למשה גפני

 13. רק ט לתורה !!!  (ל”ת)

  נ

  • כן! זה מה שיכניס את הילדים שלנו לפונוביז (ל”ת)

   המחליף פרה בחמור

 14. צר לי לשמוע שהתופעה קיימת במידה כזאת או אחרת, אבל ברור שאסור להחמיץ אף קול ימני אחד. תצביעו לאחת ממפלגות הימין חרדים.  (ל”ת)


  • זאת הבעיה, שמפלגות החרדיות הפכו להיות פוליטיות ולא לשם כך הרב שך והרב עובדיה ז"ל הורו להקימם. אלא שיהיה קול חרדי בכנסת שישמור על תורת ישראל וציוויון יהודי. המפלגות הפכו לפוליטיות גרידה ללא קשר לכך שהם אמורים לייצג את הציבור החרדי ולשמור על ציוויון יהודי. והחוקים שבג"ץ מעביר עם שתיקתם של אותם ח"כים יוכיח. (ל”ת)


 15. הסכמה  

  דוד

 16. כל מילה - אמת !  

  רחל

 17. אמת אמת אמת  

  יצחק

 18. צודק ב...  

  יעקב

 19. למי שיש ספק, כל הח"כים החרדים (כולל ש"ס) שולחים את ילדיהם ונכדיהם ומוסדות הטובים ביותר ומקבלים אותם - כי הם ח"כים ויכולים לגמול לאותם מנהלים. ההבדל הוא שאותם מנהלים לא מקשיבים גם לגדולי ישראל שיגידו להכניס וכבר פורסם סרטון של ראש ישיבה שאמר על גדול ישראל "הוא לא יגיד לי איך לנהל את הישיבה שלי!". גם הח"כים החרדים לא יוכלו לעזור.  (ל”ת)


  • את הבת של דרעי העיפו מסמינר אשכנזי, אז אין פרוטקציות (ל”ת)


 20. הגיע הזמן שנגיד את האמת. רוב הציבור שלנו עובד עבודה זרה. לעבוד את מה יגידו עלי ומה יחשבו עלי תוך רמיסת התורה וערכי התורה זה לא שונה מכל עבודת כוכבים אחרת. עד שלא נתעורר ונחזור בתשובה הקב"ה ימשיך להכות בנו  (ל”ת)


 21. מבקש סליחה  

  גפני

 22. אנחנו שבויים בידי  

  טוביה

 23. אמת לאמיתה כל מילה פנינה!!!!  


 24. תגובת  

  חיים

 25. מה לעשות שזה בא מההורים  


 26. הצפת נושא לעוס, לקמפיין החמוצים  


  • זה ככ אקטואלי 

   שני

 27. רק מי שממש מקולקל לא מתקבל  

  יוסי

  • וואו באיזה סרט אתה חי 


  • באת מפלנטה אחרת (ל”ת)

   כמה נאיבי אתה!! או עושה עצמך!!

 28. צודק במאה אחוז, והדבר הכואב ביותר הוא היחס לספרדים  


 29. יש צדק בדבר. מאידך גיסא בלי להכליל הרבה חרדים רוצים להסתובב עם מכשיר לא כשר להתלבש כמו שיקצע ועוד שיקבלו אותם  

  יענקעלע

 30. הח"כים החרדיים פשוט לא עושים כלום כבר 30 שנה!!!!  

  אברך ישיש

  • שקרן ומסית (ל”ת)


 31. הבת שלי עדיין בבית  


 32. אמת ויציב כל עניני קבלה למוסדות ללא שום קו רוחני אך ורק מעמדות  

  אבדנו העולם שלנו עומד על שלושה דברים כסף כסף ו..קצת כבוד וזהו!!!

 33. צודק בכל מילה לכן או לא ללכת לבחור כי ממילא אין כלום או ללכת לבחור בסמוטריץ  (ל”ת)

  חחחח

 34. זה מה שמדאיג אתכם. ללמוד בחינם ולא לעבוד. ושהילדים שלכם חס ושלום לא יגנו על המדינה.  (ל”ת)

  מילואימניק

 35. אתם כאילו מפגרים תלכו לבית ספר רגיל  (ל”ת)

  חילוני אתאיסט

 36. הגזמת!!! זה לא עד כדי כך ואם כן אז כנראה הבעיה בך שאתה מאוד מודרני  

  חרדי עובד

 37. אנחנו לא מצביעים לחכי"ם אנו מצביעים לגדו"י ומקיימים בכך את ציווי יוצרינו ועשית ככל אשר יורו אותך וכו' וכן אמר הגרי"ג אדלשטין שזה מצוות קידוש ה' וכן אמרו כל גדו"י של הדורות הקודמים [הרב שך הסטיפלער ועוד]  (ל”ת)


;