1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

ארגון העיתונאים נגד ברדוגו: "בריונות והתעמרות"

ארגון העיתונאים בפנייה דחופה למפקד גל"צ: פעל בהקדם להפסקת התנהלותו הבריונית והמבזה של יעקב ברדוגו כלפי עיתונאי התחנה | "מדובר בהתנהלות בלתי נסבלת שאיננה מתקבלת על הדעת"

יחיאל גלאיה' ניסן תשפ"א 18/03/2021 13:51

"בריון ומתעמר" בניין גלי צה"ל ביפו בניין גלי צה"ל ביפו צילום: ארכיון

בעקבות התקרית אמש (רביעי) בה הפרשן הפוליטי יעקב ברדוגו, פנה לכתבת המדינית של גל"צ, מוריה אסרף וולברג, שהביאה דיווח בנוגע לביקורו של שר החוץ ברוסיה ושאל אותה, "את הדוברת של אשכנזי ומשרד החוץ?". ארגון העיתונאים פנה הבוקר למפקד התחנה שמעון אלקבץ בדרישה שיפעל בהקדם להפסיק את התנהלותו של יעקב ברדוגו שיש בהם התנכלות וביזוי כלפי עיתונאים בגלי צה"ל.

בפנייה ציינו מנכ"ל ארגון העיתונאים אלי גרשנקרוין ואחראית חופש העיתונות ענת סרגוסטי: "התקרית שהתרחשה אתמול ובמהלכה פנה יעקב ברדוגו במהלך השידור לכתבת המדינית של גלי צה"ל, מוריה אסרף וולברג ושאל אותה באופן מזלזל ומבזה 'את הדוברת של אשכנזי ומשרד החוץ?' היא אירוע חמור מאוד שלא ניתן לעבור עליו על סדר היום בכל כלי תקשורת. מעבר לעובדה שמדובר בהתנהלות חסרת קולגיאליות באופן חריף, הדברים עולים אף כדי בריונות והתעמרות בדרך של טפילת האשמות שווא וטענות שווא ולרבות הכפשת שמה של העיתונאית ולשון הרע וביתר שאת כאשר מדובר בחילופי דברים בין עובד בכיר ובעל מעמד לבין עובדת צעירה וזוטרה יותר".

סוער בגל"צ: ברדוגו תקף את הכתבת המדינית

עוד הוסיפו בפנייתם, כי "הדבר חמור שבעתיים לאור העובדה שאין מדובר בתקרית ראשונה שבה נוהג המנחה יעקב ברדוגו באופן מבזה כלפי אחד מעיתונאי התחנה, וזה מתווסף לתקרית מתוקשרת נוספת שהתרחשה מעל גלי האתר בינו לבין כתב גלי צה"ל מיכאל האוזר-טוב, תוך התנהלות פוגענית מצד העובד הבכיר כלפי עמיתו לעבודה ולעוד שורה רבה של תקריות שהתרחשו 'מאחורי הקלעים' שבהן התנהל ברדוגו באופן מבזה וחסר קולגיאליות כלפי העיתונאים בתחנה, עד כדי התעמרות בעבודה".

ברדוגו. צילום: יונתן זינדל, פלאש90

לסיום הם כותבים למועצת העיתונות: "מדובר בהתנהלות בלתי נסבלת שאיננה מתקבלת על הדעת הן מההיבט של החופש העיתונאי של עיתונאי התחנה והיכולת שלהם לבצע את עבודתם שנפגעת בצורה קשה באווירת בריונות שמשרה יעקב ברדוגו על סביבתו, והן מההיבט של זכויות עובדים ויחסי עבודה, מכיוון שניתן לומר ברמת ודאות גבוהה כי ההתנהלות הזו עולה לכדי המבחנים המשפטיים של התעמרות בעבודה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לשדרני השמאל מותר להשמיץ אחרים בעיקר חרדים אבל להם אסור להגיד מילה לא טובה .,התקשורת החילונית היא ראש הנחש  (ל”ת)

  שלמה

  • מי מתייחס לליצנים מ12 ו13 


 2. אף אחד לא צייץ ברגע שאופירה וברקו צחקו שדוברמן זיבל...  (ל”ת)

  צביעות בהתגלמותה

 3. ברדוגו בהמה גסה, אין עתונאי בשמאל שמתנהג בצורה כזו  (ל”ת)

  יאיר

 4. ושאריה גולן זילזל בביבי בראיון איתו זה בסדר???????????  (ל”ת)

  ברק

 5. ברדוגו הוא תת רמה בלי קשר לפוליטיקה.  

  ישראל

 6. ברדוגו אתה גדול תמשיך בדרך שלך ישר כח  (ל”ת)

  רגב

 7. מה מיחסים חשיבות למה שאמר ביגדיל אז אמר ...  (ל”ת)


 8. אם ט לא עוברים את אחוז החסימה - לפיד ראש הממשלה הבא  (ל”ת)


 9. תכלס' מדובר בפרשן שנון מאין כמותו ועל כך כל השמאל נחלץ להילחם בו  (ל”ת)


 10. ארגון פשיעה סותם פיות  (ל”ת)

  שאול א.

;