1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

למרות הזעם, מסתמן: החרדים שומרים על כוחם

בסופו של מאבק ממושך, מסתמן כי המפלגות החרדיות שומרות על כוחן עם 16 מנדטים בכנסת לצד הצלחתו המפתיעה של בצלאל סמוטריץ' עם 7 מנדטים לפי שניים מהמדגמים

ארי קלמן, י' ניסן תשפ"א 23/03/2021 22:51

ההישג החרדי בחירות 2021 לכנסת ה-24 בחירות 2021 לכנסת ה-24 צילום: צלמי פלאש 90

לאורך הקמפיין דובר רבות על הזעם החרדי כנגד הנציגות הפוליטית, ברקע התנהלותם בזמן מגפת הקורונה, כשאל כל זה הצטרפה התמודדותו של בצלאל סמוטריץ׳ לצד איתמר בן גביר, שאיים על הכוח החרדי.

במפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה חששו מפני זליגת קולות למפלגת הציונות הדתית, מאחר וסמוטריץ׳ ניהל קמפיין עמוק במגזר החרדי במטרה לגייס תמיכה חרדית.

למרות זאת, על פי התוצאות הראשוניות, המפלגות החרדיות לא איבדו את כוחן, מלבד מדגם 'ערוץ 12' שמעניק ליהדות התורה 6 מנדטים לעומת 7 כיום, אך לא ניתן לקבוע בשלב זה את התוצאה הסופית.

סמוטריץ' זוכה אף הוא לנתח משמעותי של כ-7 מנדטים, בעיקר מקולות הליכוד שהתגייסו לטובתו, וכן קולות שלקח בקמפיין גיוועלד מוצלח ממפלגת 'ימינה' לאורך היום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. פרוש צריך לפנות את הכסא  


  2. "שומרים על כוחם", יותר כמו ש"ס מצילה את הרוב החרדי. יהדות התורה ספגה מכה חזקה לפי כל המדגמים. וטוב שכך. אולי יתחילו להתעורר שם ולהבין שלא מעניין אותנו הג'ובים שלהם ומי יושב באיזה מקום ברשימה שלהם ויתחילו לפתור בעיות שקיימות כבר עשור שלם שהם בקואליציה  (ל”ת)


;