י"ז אייר התשפ"ד
25.05.2024
פעילות מסורה

"נציגי מכבי שירותי בריאות הם שליחי עמך בית ישראל"

השדרה החרדית  הניהולית ומתאמי קשרי הקהילה של מכבי פזורים בכל רחבי הארץ ● 'מכבי' הייתה הראשונה לזהות את הצורך בהקמת מערך מתאמי קשרי קהילה

"נציגי מכבי שירותי בריאות הם שליחי עמך בית ישראל"
השדרה הניהולית החרדית צילום: יח"צ

פעילותם מעוררת ההשתאות של מתאמי קשרי הקהילה של מכבי שירותי בריאות בעתות שגרה ובייחוד בשנה האחרונה, על רקע מגפת הקורונה במהלכה פונים מאות ואלפים אל מתאמי קשרי הקהילה בבקשות סיוע ועזרה – כאשר המתאמים נחלצים חושים ופועלים במסירות רבה למען הפונים, ממחישה יותר מכל את שאמרו עליהם גדולי ישראל שליט"א כי הם בבחינת "שליחי עמך בית ישראל".

במרוצת השנים הגיע מנהל השיווק למגזר החרדי ר' משה שלזינגר לא אחת במעונם של גדולי ישראל שליט"א, הציג בפניהם את מערך השדרה החרדית הניהולית ומתאמי קשרי הקהילה של מכבי הפועלים במסירות רבה למען הציבור כולו, ושמע מהם את התפעלותם הרבה על היוזמה החשובה והפעילות המסורה.

הגורם המשמעותי לעוצמתה של מכבי במגזר החרדי הוא הקשר עם מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, רבני הקהילות, מובילי הדעה ועם חברי הקופה. נתוני הביטוח הלאומי מלמדים כי מכבי שירותי בריאות מסיימת שנה אחר שנה  עם צמיחה במספר החברים ושיעור הנאמנות הגבוה ביותר של חבריה. כן מלמדים הנתונים כי מכבי שירותי בריאות, מובילה ברוב הריכוזים החרדים ברחבי הארץ עם פריסה רחבה מאוד של רופאים מומחים, מרפאות ומכונים, נגישות מרבית לכלל שירותי הרפואה קרוב לבית ומעל הכל – הקשר המיוחד שיש למכבי עם המגזר החרדי על ידי השדרה החרדית הניהולית ומתאמי קשרי הקהילה הקשובים לצורכי החברים בערים החרדיות. ברגע האמת הם יעשו הכל כדי לסייע לחברים במקצועיות ובמסירות רבה.

"הם מתחילים את עבודתם בשעות הבוקר המוקדמות ועובדים לא פעם עד השעות הקטנות של הלילה", מסביר הרב שמחה שטיצברג חבר הנהלת מכבי וחבר דירקטוריון אסותא וחבר מועצת עיריית בני ברק. עם כניסתם לתפקיד עוברים מתאמי קשרי הקהילה הכשרה מקצועית, ואחת לכמה חודשים הם עוברים סדנאות הכשרה במגוון נושאים וימי עיון לטובת שיפור השירות לכלל החברים.

המצאת רעיון ה'מתאם'

מכבי הייתה הקופה הראשונה שהמציאה את המושג מתאמי קשרי קהילה, משום שהבינה כי לציבור החרדי צרכים ומאפיינים ייחודיים וכי רק מי שמגיע מתוך המגזר יכול לגשר בין השירותים הרפואיים ונותני השירותים למקבלי השירות - החברים החרדים.

כיום יש למכבי פריסה מושלמת של צוותים איכותיים ומסורים הנותנים מענה לחברי מכבי.


בברכה אצל הגר"ח • קרדיט: יח"צ

הטמעת הרעיון

הרב חיים פרוינד מנכ"ל עזר מציון וחבר הנהלת מכבי מציין כי מדובר בסך הכל בתגובה טבעית ומתבקשת. הרי אין חולק על כך שהקופה המספקת את השירות המיטבי, ברמה הגבוהה ביותר ובאיכות הגבוהה ביותר, זו מכבי. פשוט שדרגנו והתאמנו את השירות המצוין לצרכי החברים" הוא אומר. מתאמי קשרי הקהילה הם חוד החנית של הקופה, כך מגדיר אותם הרב פרוינד, במכבי לא נהנים רק מזכות הראשונים אלא גם מהעובדה שבמכבי רואים במתאמים עובדים חיוניים למערכת שתרומתם הכרחית ונחוצה.

הקשבה קבלה והפנמה

"מה שצריך הוא להקשיב", כך מצהירים חברי הנהלת מכבי הרב שטיצברג והרב פרוינד. עם זאת, החכמה היא לא רק להקשיב, אלא בעיקר לקבל ולהפנים. במכבי הוכיחו שהם אומנים בהקשבה, אבל בעיקר ליישם את המסקנות העולות מתוך אותה הקשבה ולהביאן לידי מעשה, ואת זה אנו רואים בכל יום מחדש ובכל אחד מאזורי הפעילות של הקופה. במכבי מדגישים כי השדרה החרדית הניהולית ומתאמי קשרי הקהילה הם הגשר שנועד להיטיב ולהתאים את השירות הרפואי המקצועי הטוב ביותר של מכבי לצרכי הקהילה החרדית והם עושים זאת בהצלחה רבה. וכהגדרתם של גדולי ישראל: הם שליחי עמך בית ישראל.  


בברכה אצל הגר"ג אדלשטיין • קרדיט: יח"צ

ר' משה שלזינגר מנהל השיווק של מכבי למגזר החרדי: "מכבי ממשיכה במינוי מנהלים חרדיים בכל רחבי הארץ- מנהלים/סגנים: ר' ברוך שטרן מנהל מרחב ב"ב, ר' מוטי שחורי מנהל מרחב אלעד, ר' יוסי ליפשיץ  מנהל מרכז רפואי כהנמן, ר' יוסף בינדר ס. מנהל מרחב ב"ב, הגב' שוש תם מנהלת מגזרים, ר' זאב רייכמן מנהל מרחב מבואות ירושלים, ר' איציק קליין מנהל מרכז רפואי רוממה, ר' יונתן רובינשטין ס. מנהל מרחב מרכז ירושלים הגב' דבורה מילר מנהלת מרכז רפואי רמת שלמה, ר' יצחק קלוגמן מנהל מרפאה בית שמש, ר' חיים אריה קליין מנהל מגזר חרדי במחוז דרום, , ור' פיני ועקנין מנהל המרכז הרפואי במגדל העמק רכזים ויועצים: ר' אליעזר רוזנברג מתאם בחיפה ואחראי על פנ"צ בצפון, ר' הלל רובינשטיין רכז מתאמים בצפון ר' אברהם פרידמן רכז דרכונאים ירושלים, הגב' רחל רוסט רכזת אדמניסטרטיבית, , ר' שמואל קליין רכז דרכונאים. ובקליטת מתאמי קשרי קהילה: ר' אברהם ברסלר בקרית גת, הגב' ריקי גינת וחני שילר באשדוד, ר' יהושע יוליס באופקים, ר' יאיר כהן בנתיבות, ר' יצחק נחום כץ בתפרח, הגב' גיטל גרוסגליק ור' משה רייכמן בערד, ר' אריה ליפסקר ור' יצחק שפיצר ברחובות ר' שמעון ברגמן בפתח תקווה, הגב' ברוריה וייסברג ודבורי יעקובסון בבית שמש, הגב' הינדי סלומון, גב' מרים פעקעטע ור' שמחה בונים פזניצ'בסקי ברוממה, הגב' חיה פרוש ברמות, ר' נחמן ניימן במודיעין עילית, ר' משה דיסלדורף באחיסמך , הגב' חנה אייזנבך ורחל הירש בבני ברק, ר' חזקי ולצר באלעד, ר' יהושע שמרלר והגב' רבקי ברזל בצפת, ר' שלמה הומינר ברכסים, הגב' רות ליטמן בחצור הגלילית, ר' שלום ממליה בקרית אתא, ר' יעקב קרלינסקי בקרית אתא, ר' מרדכי בן חמו במגדל העמק, ר' ישעיהו שפרונג והגב' יפה קוסטנטינר בנוף הגליל, ר' יחיאל רוזנטל ור' יעקב בורד בטבריה, , ר' ניר קריאף בטירת הכרמל, ר' אלעזר גוטמאכר בקרית טבעון, ר' יוסף חיים מסורי עפולה.

מכבי שירותי בריאות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד