1. עמוד הבית
 2. דעות
 3. טור אורח

מטלטל: האלמנה התבשרה על מות בעלה בקבוצות

אחר הצהריים נהרג ר' חיים הר כסף ז"ל בתאונת דרכים מחרידה בכביש 6 ובתו בת ה-17 נפצעה באורח קשה ואושפזה בבית החולים רמב"ם | האלמנה והאם המודאגת עודכנה על מות הבעל בקבוצת וואטסאפ בה היא חברה. המקרה הינו מטלטל ומחייב את כולנו לחשבון נפש נוקב ומיגור התופעה אחת ולתמיד

קובי עוזיאלי, י"ז ניסן תשפ"א 30/03/2021 20:59

די לרעה החולה הזאת אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

אחת הרעות החולות שעדיין לא חלפה מן העולם ועדיין לא פותח נגדה חיסון, הוא חוסר הטאקט לאי אלו בני האדם שחיים ביקום.

ובכן ניגש ישר לנושא; הרשתות החברתיות הביאו איתן לעולם סוג של ברכה, אנשים שחשו בודדים ומחוסרי חברה, פתאום חשים מוקפים בחברים וירטואליים, כאלה שהם לא ראו ואולי גם לא יפגשו לעולם פנים מול פנים. או סתם כמקום שאפשר לשתף בו רעיונות, כשרונות ומחשבות.

לצד זאת, ישנה רעה חולה, למשל בקבוצות הוואטסאפ שבהן עובר מידע רב לעיתים רגיש ופגיע בצורה בלתי נתפסת. לא אחת עוררו ואם זכרוני אינו מטעני אף עלה קמפיין בעבר בנושא של אי העברת מידע על פצועים או נספים בתאונות למיניהן.

בתוך שמחת החג הכפולה של כולנו, הן כחג הפסח והן כחג החירות שמקבל השנה משמעות ייחודית לאור ההתאוששות הישראלית מנגיף הקורונה, התבשרנו בשעות אחר הצהריים על מקרה טראגי מחריד - פטירתו של המתנדב הצדיק ר' חיים זאב הר כסף ז"ל, שנהרג ל"ע בתאונת דרכים מחרידה.

אולם, היה מאן דהוא שברוב טפשות ובחוסר רגישות לא המתין להודעה הרשמית בדרכים המקובלות ובחר דקות ספורות לאחר קרות התאונה לרמוז בקבוצות וואטסאפ כי "טרגדיה בצפון: איש חסד ידוע מבני ברק נהרג בתאונת דרכים הקשה בצפון". הוא אמנם לא נקב בשמו המפורש אבל זה הספיק לאשתו/אלמנתו הטריה של המנוח שחברה באותה קבוצה ועקבה בדאגה אחר מצבו האנוש.

האלמנה רויטל הר כסף, הגיבה לאותו כותב: "מה אתם מפרסמים את זה? אני אישתו. ולי אף אחד לא הודיע עדיין". הגיבה וטלטלה את חברי הקבוצה ההמומים שבשרם נעשה חידודין חידודין ואולי הפנימו את המסר.

תחשבו על האישה הצעירה הזאת, שמקבלת כרעם ביום בהיר הודעה שכזו, בעודה מתמודדת הן עם השכול שהפך וטלטל את חייה מקצה אל הקצה מיום טוב לאבל, בעוד בתה בת ה-17 נאבקת גם היא על חייה בבית החולים. המעשה גובל באטימות, רשעות ואכזריות.

אז בפעם המי יודע כמה יוצאת הקריאה הנרגשת והמתבקשת לכל מי שמחזיק בנשק החם בדמות הרשתות החברתיות לשקול מילים בזמן ובמקום הנכון והראוי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הבעיהיאחרת  

  נטע

 2. רשעות...לא חוסר טקט  


 3. טבע שני למשתמשי וואטסאפ  (ל”ת)


 4. ה' ירחם .  

  הרצל

 5. נורא ואיום, קשה לחשוב על זה!!  (ל”ת)


 6. היא לא התבשרה ככה. היא הייתה איתו מרגע הפציעה כל הזמן  

  רתי

  • מי אמר לך?????? 

   מנחם

 7. הבעיה קשה הואטסאפ הורס לנו את החיים את שלום הבית את תא המשפחה  (ל”ת)


 8. ארגוני ההצלה הם אלו שצריכים לעשות חשבון נפש הרי הם בשטח  


 9. מעדכני הקבוצות  

  משה

 10. אלו החיים בשנת 2021. אין צורך בחשבון נפש. פעם באו להודיע. היום מודיעים בווצאפ  


;