1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

אנשי הכת התחפשו לנשים ושלחו שני מוסווים לחטוף את הילדים

מתבררים פרטים נוספים על מעצרו של בכיר בכת לב טהור ביו"ט ראשון של פסח: כנופיית חוטפי הילדים מהכת שלחה לפני כשבועיים שני חסידים מחופשים במטרה לחטוף את ילדי הכת לשעבר, אך המשימה סוכלה על ידי ה-FBI. עוד נודע: העצור בחג הראשון היה מחופש לאשה

יענקי פרבר, יחיאל גלאי, י"ח ניסן תשפ"א 31/03/2021 15:46

דרמה ומעצרים בקהילה החסידית יעקב וויינגרטן במעצר מחופש לאשה יעקב וויינגרטן במעצר מחופש לאשה צילום: באדיבות המצלם

פרטים נוספים מתפרסמים בשעות האחרונות סביב מעצרו של יעקב ויינגרטן בחג ראשון של פסח בחשד לחטיפת ילדים והתעללות בגואטמלה.

מסתבר שכנופיית חוטפי הילדים מכת 'לב טהור' שלחה לפני שבועיים שליחים בברוקלין לחטוף את הילדים שהיו פעם חלק מהכת, אך מכיוון שהם חששו ממעצר, מאחר ויש נגדם צו, הם שלחו שני חסידים מהכת לחטוף את הילדים. המזימה התגלתה והם נעצרו על ידי ה-FBI.

גולדמן (מחופש לליטאי) נעצר ושוחרר חזרה לגואטמלה.

לאחר מעצרם התברר ל-FBI כי לא אלו החשודים שחיפש, והם שוחררו וטסו חזרה לגואטמלה. אחד מהם, העונה לשם גולדמן, התחפש לאברך ליטאי. האיש עטה דמות של אדם פשוט ומסכן, וניסה להגיע לילדים שעזבו את הכת לפני כשנתיים. גולדמן לבש חליפה קצרה, הניח את פאותיו תחת הכיפה, ותכנן לחטוף את הילדים. בנוסף אדם נוסף ניסה גם הוא לחטוף את הילדים, האיש העונה לשם אלתר, התחפש אף הוא לאברך ליטאי, אך נחשף וכמו גולדמן, הוא נעצר ושוחרר לגואטמלה לאחר חקירה.

אלתר (מחופש) נעצר ושוחרר חזרה לגואטמלה

בתוך כך מתברר כי יעקב ויינגרטן שהגה את תוכנית החטיפה, ניסה לחמוק ממעצר בגואטמלה כשהסווה עצמו בתחפושת של אשה, גם שני אחיו התחפשו לנשים, אך הם הצליחו לפי שעה להתחמק ממעצר, ככל הנראה התחפושת שלהם הצליחה יותר מהאח יעקב, האחים שמואל ויואל עדיין מסתתרים, הם כבר נעצרו בעבר, אך הצליחו להימלט ממעצר לאחר ששיחדו את השוטרים.

הפעם משטרת גואטמלה הגיעה עם כוח של 150 שוטרים במבצע גדול, וערכה חיפוש במקום המגורים של אנשי כת לב טהור, אך רק האח יעקב ויינגרטן נתפס, התחפושת שלו כנראה לא הייתה הכי מוצלחת.

מעצרו של יעקב וינגרטן

כזכור כפי שדווח ב'בחדרי חרדים' המשטרה האזרחית הלאומית בגואטמלה (PNC) עצרה את יעקב ויינגרטן שהיה מבוקש על ידי ארצות הברית בשל מעורבותו בחטיפת קטינים מהוריהם.

האיש התגורר בחווה בכפר אל אמטילו, אורטוריו, סנטה רוזה, שם נלכד במהלך מבצע של ה-PNC, הוא ניסה להסתתר מהרשויות, החיפוש אחריו בוצע בגלל 'צו מעצר למטרות הסגרה' שארצות הברית ביקשה ב-27 בדצמבר 2019.

הוא מואשם בארבעה אישומים הקשורים לקשירת קשר ולשיתוף פעולה בגין חטיפה בינלאומית של קטינים, שימוש בלתי חוקי בתעודות זהות, כניסה לאזור הבטוח של שדה תעופה בתואנות שווא.

לצד זאת, ל'בחדרי חרדים' נודע כי ישראל וינגרטן, אביו של יעקב, מרצה עונש מאסר של 30 שנה בכלא בארצות הברית, בעוון פגיעה בחסרי ישע, ועבירות פליליות חמורות נוספות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הילדים היו בנים של אחד שכפר בקב"ה וברח מה"כת" ורצה לחטוף את ילדיו ולהעביר אותם על דתם ולכן הם החביאו אותם פשוט וקל .אם אתם כל כך מאמינים למשטרה ולגויים אולי גם לפחות תביאו גם את הצד שלהם ???  (ל”ת)


  • דברי הבל 

   ישראל

  • כופר? מעניין מי.... 


  • כנס טמבל 


  • שקר וכזב 

   יודעת מקרוב

  • מה שהם עושים לא נקרא לשמור תורה ומצוות , חוץ מזה שהם לא כופרים הם בגלל הכת נהיו לא שומרי תו"מ  (ל”ת)


 2. המוח החרדי ממציא לנו פטנטים. תוצאה של הקצנה חרדית!  (ל”ת)


  • ממש לא! זו כת של "חוזרים בתשובה" חילוניים! (ל”ת)

   איש יהודי

 3. כותרת  

  בת

 4. חובה לשנות כותרת  


  • אכזרים 


 5. עוד פרטים על התכשיט ויינגרטן  

  צדיק

 6. איך הנשים שלב טהור לובשות, זה לא כ''כ קשה!!!  (ל”ת)


;