1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

דיווח: יאיר לפיד סבור שהחרדים בכיס שלו

בעוד ב'אגודה' שוללים כל שיתוף פעולה עם מפלגתו של מנסור עבאס, ב'דגל התורה' הדעות חלוקות בין גפני שתומך מאוד לבין ח"כ פינדרוס ששולל לחלוטין | לפיד בשיחות סגורות: החרדים יצטרפו לממשלה דקה אחרי הקמתה

יחיאל גלאי, כ"ב ניסן תשפ"א 04/04/2021 21:07

ביהדוה"ת הדעות חלוקות לפיד בשיחה עם גפני לפיד בשיחה עם גפני צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בניגוד לסבבי הבחירות הקודמים אליהם הגיע ראש הממשלה עם "גוש הימין" מוצק כשראשי הסיעות חותמים לו על מסמכי נאמנות, הפעם התמיכה שמקבל ראש הממשלה נתניהו מסיעות הימין-חרדים - ברורה הרבה פחות.

יהדות התורה שנחשבה כמפלגת מפתח בכל ממשלה של נתניהו בשנים האחרונות, משמיעה גמגומים לאחרונה בסוגיית התמיכה בנתניהו ועוד יותר בנוגע לשיתוף פעולה קואליציוני עם מנסור עבאס ורע"מ.

קובי בורנשטיין מדווח ב'ערוץ 20' כי הסיעה החסידית, אגודת ישראל, תמליץ על נתניהו, אך תתנגד לשת"פ עם מנסור עבאס. מנגד, בסיעה הליטאית הדעות חלוקות: למרות תמיכתו של הגר"ח קנייבסקי בשת"פ עם מנסור עבאס, שלדבריו עדיף מהשמאל, ח"כ יצחק פינדרוס שולל שיתוף פעולה כזה, בעוד מקלב אינו שולל וגפני תומך נלהב של מהלך כזה.

באגודת ישראל זועמים על תמיכתו הנלהבת של גפני במנסור עבאס ובכיר במפלגה אמר לבורנשטיין כי "אם יהיו בחירות חמישיות המפלגה תרד במנדט לפחות בגלל השטויות של גפני. ברור לכולם שהוא יתמוך בנתניהו אבל העקשנות שלו להמשיך ולשמור על איפול פוגעת בנו ובקהל המצביעים שלנו".

מיכאל שמש מדווח בכאן 11 כי לפיד אמר היום (ראשון) בשיחות סגורות על הפגישה עם בנט, כי אפשר להקים איתו ממשלה, ולדעתו החרדים יצטרפו יום אחרי הקמתה.

בתגובה לדברי לפיד בשיחות סגורות אומר בכיר ביהדות התורה כי החרדים לא יבואו לממשלה שלפיד קובע בה קווי יסוד. לדבריו, כרגע לא נראה שלפיד מוכן להתפשר על נושאי דת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שנורר חרדי לא יכול לבחור מי הגביר שיכלכל אותו.  

  שריר

 2. קודם שיתפשר איתם על נושאי הדת ואז יקים איתם ממשלה .אבל אחרי שליברמן יהיה בפנים אין סכוי שהחרדים יצטרפו  (ל”ת)

  שלמה

  • באמת? לא ראית כנראה את התמונות מהכנס של שנה שעברה שבהם הם התחבקו והצלמו מחויכיים יחד עם הטמא (ל”ת)


 3. נתניהו יודע ובטוח שהחרדים בכיס שלו .הוא תלוי בהם והם תלויים בו.  (ל”ת)

  משה

 4. לא הבנתי. ר' חיים בעד ופינדרוס נגד? פתאום אין משקל לדעת תורה? דעת תורה זה רק כשזה מתאים להשקפות האישיות שלך? בושה.  (ל”ת)

  פתח תקוואי

 5. אין בכלל מה לדבר עם לפיד האנטישמי, רע ומר יהיה אם חס וחלילה ילכו עם לפיד , הוא גרוע כמה פעמים מרבין בכל התחומים  


 6. למה האגודה זועמת?  

  מג"ן

 7. לפיד יודע שהחרדים לא מסוגלים לשבת באופוזיציה. מכאן מסקנתו.  

  אלי

;