1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. סקרים

סקר: יש עתיד ובנט מזנקים; סמוטריץ' נחלש

סקר שערך מכון פאנלס פוליטיקס מציג מספר מגמות מרתקות. הליכוד מאבדת מעט מכוחה, כך גם הציונות הדתית | יש עתיד ולפיד וכן ימינה של בנט מזנקות במספר מנדטים | סער ממשיך לצלול | מחנה השינוי יחד עם בנט עם 61 מנדטים ללא הערבים

יחיאל גלאי, כ"ד ניסן תשפ"א 06/04/2021 08:28

סער ממשיך לצלול יאיר לפיד ונפתלי בנט יאיר לפיד ונפתלי בנט צילום: Gershon Elinson/Flash90

סקר מנדטים שמתפרסם הבוקר (שלישי), מציג שינויים מעניינים במפת המנדטים בצל הימים הסוערים של אחרי הבחירות וההמלצות אצל נשיא המדינה.

לפי הסקר, הליכוד נחלשת במנדט אחד מתוצאות האמת, אך הנתון הבאמת מפתיע הוא של לפיד ויש עתיד שמזנקים בלא פחות מארבעה מנדטים מהתוצאה שהשיגו בבחירות. מי שעוד מתחזקת היא ימינה של נפתלי בנט שמזנקת לעשרה מנדטים בסקר זה.

על פי הסקר שערך מכון פאנלס פוליטיקס עבור התוכנית 'שבע תשע' עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm, מפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד זוכה לנתון של 21 מנדטים - 4 מושבים יותר מהמספר שלו זכתה בתוצאות האמת. עולה נוספת היא ימינה בראשות נפתלי בנט, עם 10 מנדטים מול 7 מנדטים שהשיגה בבחירות. הלחץ הפוליטי המופעל על ראשי שתי המפלגות מקבל, איפוא, משנה תוקף עם תמיכה גוברת מהציבור.

עוד תוצאות: למרות תחילת שלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול, הליכוד שומרת על כוחה ונחלשת במנדט אחד בלבד - מ־30 מנדטים (בתוצאות האמת) ל־29 בסקר 103fm. מדובר במה שמכונה על ידי מכון הסקרים שילוב של 'העברות מעגליות' בין המפלגות ותנודות סטטיסטיות.

נחלשות נוספות במנדט אחד: כחול לבן (7 בסקר לעומת 8 בתוצאות האמת), ישראל ביתנו (6 מול 7) ותקווה חדשה, שממשיכה את מגמת ההיחלשות שלה ומגיעה בסקר ל־5 מנדטים בלבד - אחד פחות מבתוצאות הבחירות. גם מרצ והמשותפת נחלשות מ־6 מנדטים בפועל ל־5 בסקר העדכני. רע"ם שומרת על מקומה בכנסת גם בסקר הזה, עם 4 מנדטים.

על פי הסקר העדכני, גוש הכולל את נתניהו, החרדים והציונות הדתית מגיע ל־50 מנדטים, ויחד עם ימינה ל־60 - בדיוק מחצית מהכנסת. גוש השינוי, הכולל את שאר המפלגות, מגיע ל־51 מנדטים, ו־61 עם ימינה - כך שעקרונית, על פי סקר זה, יכולים ראשיו להקים קואליציה ללא הרשימה המשותפת ורע"ם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עוד לא למדתם שאין ערך לסקרים??  

  ליבל

 2. להיפך, המגמה של הסקר היא ירידה לבנט ולפיד  

  יוסי

  • לא מובן 


 3. כנראה שכותב הכתבה הנכבד "קצת" חלש בחשבון (מהנדסי תודעה)  

  מאיר

 4. שקוף שבנט הזמין את הסקר להרים לעצמו במשא ומתן  

  אבי

 5. ל-1: עוד לא למדת שאין כרך לנוכל מס' 1 שעומד בראש ליכוד?  (ל”ת)

  ליטאי

 6. עם סקר כזה עוד מעט יחליטו ללכת שוב לבחירות חמישיות  (ל”ת)

  צבי

 7. נס שהבחירות לא מתבצעות על בסיס הסוקרים  (ל”ת)

  דוד

 8. הינה עוד "סקרים". מתי תפסיקו לפרסם אותם? אותם סקרים נענים על ידי חילונים והחישובים הסופיים היא מחשבתם של כאלו ואחרים שמנסים להוביל דעת קהל ולא באמת להראות את המציאות. מתי תפסיקו לפרסם את השקרים הללו?  (ל”ת)


;