1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

חדש ב'טרם': בדיקות קורונה מהירות עם תשובות תוך 15 דקות

נתן אפלבאום, מנכ"ל טרם, מציין כי מדובר בבדיקה של חברת BD ישראל, שקיבלה את אישור משרד הבריאות: "הבדיקה מבוססת אנטיגן ומזהה בתוך 15 דקות את נגיף הקורונה וגם את הזנים החדשים והמוטציות, כולל המוטציה הבריטית, הדרום אפריקאית והברזילאית" • הבדיקה לא מספיקה למי שטס לחו"ל – כי זו בדיקה מבוססת אנטיגן ולא בדיקת PCR

כתבה מקודמת, כ"ד ניסן תשפ"א 06/04/2021 14:38

באישור משרד הבריאות טרם טרם צילום: יח"צ

העידן החדש דורש הסתגלות מהירה, כאשר בכניסה למקומות רבים, נדרשת בדיקת קורונה שלילית או תו ירוק, אשר על כן התקבלה בברכה הבשורה החדשה של רשת 'טרם' המאפשרת לבצע בדיקות קורונה מהירות המאפשרות מתן תשובות תוך כרבע שעה בלבד.

הבדיקות מהירות לקורונה נכנסו לשימוש ב-8 מתוך 33 סניפי רשת טרם: שרי ישראל והטיילת בירושלים, מודיעין, בני ברק, כרמיאל, אשדוד, באר שבע וראש העין.

נתן אפלבאום, מנכ"ל טרם, מציין כי מדובר בבדיקה של חברת BD ישראל, שקיבלה את אישור משרד הבריאות: "הבדיקה מבוססת אנטיגן ומזהה בתוך 15 דקות את נגיף הקורונה וגם את הזנים החדשים והמוטציות, כולל המוטציה הבריטית, הדרום אפריקאית והברזילאית".

אפלבאום מוסיף: "אנחנו שמחים להיות הראשונים בתחום הרפואה דחופה, מחוץ לבתי החולים, המכניסים את הבדיקות לשימוש ופועלים להכניס בקרוב מאוד בדיקות מהירות לכל הסניפים של טרם, הפרוסים בכל רחבי הארץ".

לדברי דוד זלוטניק מנהל רפואי ברשת 'טרם': "אם עד היום חולים שהגיעו עם חום וחשד לקורונה נשלחו לבצע את הבדיקות מחוץ למוקדים: מהיום בדיקת קורונה הופכת להיות חלק מהרפואה הדחופה".

קהלי היעד של בדיקה מהירה הם ילדים בני פחות מ-16 שאינם יכולים להתחסן, עובדים במקומות עבודה שצריכים להציג בדיקה שלילית וכל אדם שאינו יכול להתחסן ומעוניין להציג במהירות בדיקה שלילית.

הבדיקה לא מספיקה למי שטס לחו"ל – כי זו בדיקה מבוססת אנטיגן ולא בדיקת PCR.

"יש לשים לב שבדיקות אלו לא יהיו אישור ליציאה לחו"ל או לצרכי קיצור משך הבידוד, שכן אלה מצריכות בדיקת PCR בקופות החולים", אומר מנכ"ל 'טרם' נתן אפלבאום.

אופיר קליין, מנכ"ל BD ישראל, אומר כי הבדיקה מאושרת על ידי ה-FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקאית), רשות הבריאות אירופי EMA ומשרד הבריאות בישראל, והוכיחה את עצמה ככלי איכותי ויעיל. תוצאות הבדיקה מפוענחות במקום על ידי מכשיר ייעודי ובכך מונעות טעויות אנוש בפענוח הבדיקה".

גם במחיר מדובר בבשורה והוא  50 ₪ עבור חולה ו-69 ₪ עבור כל אדם שחפץ בבדיקה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;