1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

הורביץ: מרצ לא תתמוך בממשלה בראשות בנט

יו"ר מרצ ניצן הורביץ מטיל צל כבד על רעיון הקמת ממשלת מרכז-שמאל בראשות נפתלי בנט כשאמר כי מפלגתו לא תשב בממשלה שבנט בראשה

קובי ברקת, כ"ד ניסן תשפ"א 06/04/2021 16:37

מסנדל את המהלך? ניצן הורביץ ניצן הורביץ צילום: Miriam Alster/FLASH90

על רקע הדיווחים לפיהם יו"ר ימינה חבר הכנסת נפתלי בנט שוקל ברצינות להקים ממשלה בראשותו יחד עם גוש השינוי, יו"ר מרצ ניצן הורביץ אמר היום (שלישי) כי הם לא ישבו בממשלה שבה בנט יהיה ראש ממשלה.

הורביץ הגיב על הצהרת בנט ואמר כי "לא נקים ממשלה שבה הימין ישלוט, אנחנו רוצים שותפות ולא השתלטות". גם חבר מפלגתו יאיר גולן אמר כי הם לא ישבו בממשלה תחת נפתלי בנט.

נציין, כי מוקדם יותר היום אמר הורביץ בראיון לרדיו 103FM כי כל אחד צריך להתפשר בשביל "להחליף את המושחת מבלפור", אולם כאמור, הוא אינו מוכן שבנט יהיה ראש ממשלה. הורביץ הוסיף כי "הנשיא היה צריך להטיל את הרכבת הממשלה על לפיד מכיוון שנגד נתניהו מתנהל משפט. למרות שהחוק קבע שהוא יכול לכהן - החוק לא קובע, אלא נותן רק שיקול דעת".

בריאיון ל-ynet אמר הורוביץ: "אני המלצתי על מי שאני חושב שיכול לעשות שינוי וזה לפיד. סער לא המליץ על אף אחד, אז אף אחד לא יכול? מה המסר כאן? לא הבנתי את המשחק הזה".

גם פה הוא התייחס לממשלה אפשרית בראשות בנט ולפיד וחזר על אמירתו כי "כולם יצטרכו לוותר". עם זאת, הוא ציין כי "זו ממשלה שתהיה בה שותפות חריגה של מפלגות מהשמאל, המרכז והימין. אם יבואו אנשים מראש בגישה של 'אני מקבל הכול ומחליט הכול' זה לא יעבוד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מתחיל להיות שמח  (ל”ת)

  צבי

 2. המושחת ממרץ  


  • הורביץ היה מוכן לשרוף את המדינה בלי שום קשר לביבי, סתם כי הוא אכול שנאה למדינה היהודית (ל”ת)


 3. במצב הזה, שאחד לא יושב עם השני, צריכים לפסול את כל המפלגות הקטנות, ולעשות אחוז חסימה של לפחות 30 חברי כנסת  (ל”ת)

  צבי

;