1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

הפרובוקציה של הח"כים הערביים בטקס החגיגי • צפו

בהגיע תורם של חברי הרשימה הערבית המשותפת בהגיע להצהיר אמונים אמרו: "נשבע אני להיאבק בכיבוש, נשבע אני להיאבק באפרטהייד, נשבע אני להיאבק בכיבוש" | פרובוקציה שתקשה עוד על מאמצי השמאל (והימין...) להקים ממשלה בהישענות על המפלגות הערביות | צפו

אהרן מילרכ"ד ניסן תשפ"א 06/04/2021 17:12

השותפים של לפיד מליאת הכנסת מליאת הכנסת צילום: דוברות הכנסת

בעוד מנסור עבאס יו"ר רע"מ לא נכח במליאת הכנסת, חבריו לשעבר ברשימה הערבית המשותפת עוררו פרובוקציה בטקס החגיגי של פתיחת הכנסת ה-24, בנוכחות נשיא המדינה ראש הממשלה חברי הכנסת החדשים והוותיקים ובני משפחותיהם.

חברי הכנסת כולם נדרשים להצהיר 'מתחייב אני' לאחר שמוקראת בפניהם הצהרת ההתחייבות על ידי יו"ר הכנסת. חברי הרשימה הערבית המשותפת החליטו היום לעורר פרובוקציה מתריסה באולם המליאה.

חברי הרשימה הערבית המשותפת בהגיע תורם לא הצהירו 'מתחייב אני' אלא הקריאו נוסח משלהם: "נשבע אני להיאבק בכיבוש, נשבע אני להיאבק באפרטהייד, נשבע אני להיאבק בכיבוש". יצוין כי הם לא הספיקו להשלים את ההצהרה העצמאית, והם הושתקו על ידי יו"ר הכנסת ושאר חברי הכנסת שצעקו לעברם כי מדובר ב'בושה'.

לאור הצהרתם העצמאית הבהיר יו"ר הכנסת כי התחייבותם נפסלה. מה שאומר כי הם לא יוכלו להצביע. ועוד זכויות של חברי כנסת ישללו מהם, כמו המשכורת ליועצים פרלמנטרים. עד שהם יבואו ויתחייבו שוב.

עוד חבר כנסת אחד זכה לקריאת 'בושה' כמעט בודדת הוא המושבע הטרי עורך הדין לשעבר וחבר הכנסת בהווה איתמר בן גביר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סער  


 2. הרבה שליחים לו למקום בערוב הפסח היושב במרומים הקשה את ליבם  (ל”ת)


 3. איתמר בן גביר  


 4. ההצהר שלהם בעברית פשוטה היא: נשבע אני להשמיד את היהודים, להשמיד את היהודים להשמיד את היהודים  (ל”ת)

  גדעון ארליך

 5. איתמר בן גביר הוא קיצוני שאינו מוכן שהערבים יפצעו/יהרגו אפילו יהודי אחד ואפילו רק פעם בשבוע  (ל”ת)

  גדעון ארליך

 6. כל הכבוד לחכים הערבים, הם עומדים על שלהם, היו צריכים לפסול אותם בכלל מלהיות חברי כנסת  

  יואל

 7. בושה פושעים שצריכים לשבת בכלא יושבים בכנסת על סיר הבשר ועוד יורקים לנו בלי סוף לפרצוף בושה עוד יותר גדולה לנו שממשיכים עוד להחזיק אותם שם  

  א

 8. יהי רצון..."וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה".  (ל”ת)

  צדק

;