1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

פרסום ראשון | משרד הבריאות דורש: להגביל את העלייה לציון הרשב"י

בפגישה שהתקיימה בין אנשי משרד הבריאות לנציגי המשרד לשירותי דת, הועלתה דרישה להגביל את מספר העולים לציון הרשב"י ביום ההילולה | לפי דרישת משרד הבריאות, יורשו לעלות להר כ-15,000 בני אדם בלבד | הגורמים החרדים בפגישה התנגדו והציגו מתווה משלהם | כל הפרטים

ארי קלמן, כ"ה ניסן תשפ"א 07/04/2021 18:02

שלושה שבועות להילולה ציון הרשב"י ציון הרשב"י צילום: דוד כהן, פלאש 90

שלושה שבועות קודם הילולת הרשב"י במירון: משרד הבריאות קיים היום (רביעי) פגישה יחד עם נציגי המשרד לשירותי דת, ובה הציג דרישה להגביל את העלייה בל"ג להר מירון, מחשש להתקהלות המונית שתביא להתפרצות המגיפה - כך נודע ל'בחדרי חרדים'

בישיבה שהתקיימה היום בלשכתו של השר אריה דרעי, השתתפו נציגי משרד הבריאות ובהם פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש, נציגי המשרד לשירותי דת והמשרדים הרלוונטיים - המשרד לביטחון פנים ומשרד התחבורה.

במהלך הישיבה הודיעו נציגי משרד הבריאות כי הם דורשים להגביל את העלייה לקבר הרשב"י בימים הסמוכים ליום ההילולה, שיוצא השנה ביום שישי ויתפרס גם ליום חמישי ומוצאי השבת.

על פי מקורות שנחשפו לתוכן הפגישה, משרד הבריאות הציג עמדה באמצעות הפרויקטור פרופ' נחמן אש, לפיה כל אירוע הדלקה יוגבל עד 1,000 משתתפים. המשמעות  - רק כ-15,000 בני אדם יורשו לעלות להר במהלך יום ההילולה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הגורמים החרדים הביעו התנגדות להגבלות. הם הציעו חלופה, ולפיה יורשו לעלות במהלך יום ההילולה 15,000 איש בשלוש פעימות. במידה והמתווה ייתקבל, יעלו להר  כ-45,000 בני אדם, לעומת כ-400,000 איש שעולים בכל שנה.

הדיון הסתיים ללא תוצאה, והוחלט בהסכמה בין הגורמים כי הפרויקטור החרדי, האלוף רוני נומה, יגבש מתווה בין הצדדים. הם צפויים להיפגש כבר מחר לישיבה ראשונה.

יצוין, כי בשבועות האחרונים עלה מתווה שיאפשר לבעלי תו ירוק לעלות להר. בעקבות כך, בריכוזים נרשמה עלייה במגמת המתחסנים  החרדים, רבים מהם הודיעו כי ייתחסנו רק בכדי רק שיוכלו לעלות למירון. כעת, משרד הבריאות מתעלם ממבצע החיסונים, ואינו נותן מענה לאלפים המבקשים להגיע לציון הרשב"י ביום הקדוש.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא יקום ולא יהיה  (ל”ת)


 2. ביום העצמאות לא יהיה הגבלות הבנתם ? מה שקשור לדת מדבק  (ל”ת)


 3. אלפיים שנה עולים יהודים למירון,,,,  

  שריר

 4. העיקר שאת יום העצבנות שלהם הם לא מגבילים. הצביעות הרקובה. לא להתכנס יותר מ15 אלף איש בקבר של הרב אבל לבוא בהמונים לבמות עם מוסיקה טמאה וערבובייה כמו בג'ונגל זה כן.  (ל”ת)


 5. בציבור ששומר תורה ומצוות יש הכי פחות חולים מכל הארץ, אבל כמובן שהם 'הכי מדבקים' אז חייבים להגביל אותם. השנאה שלהם מעוורת אותם. בקרוב ישרפו בחבלי משיח  (ל”ת)


 6. ל"ג בעומר  

  עליה לרשב"י

  • תגיד אריה דרעי לא יהודי שאתה ככה מדבר עליו אז נכון הוא בקושי עוזר לנו אבל ככה לדבר עליו תתביש לך (ל”ת)

   נחמן

 7. בהפגנות היו הרבה יותר..  


 8. מי בדיוק יבחר את ה 45000 האלה?  


 9. אני רוצה להגיד ברור, דרעי אשם בכל הסגרים, והוא רוצה שיהיה בהר רק 45,000 איש, 15,000 בשלש פעימות, בכל שנה יש 450,000 איש. למה שיהיה הגבלות למחוסנים? הם לא מדביקים ולא נדבקים! יהדות החרדית לא תמחל לו אם יגביל את המחוסנים או המחלימים!  (ל”ת)


 10. מי נזכר להתחסן רק עכשיו ?!  (ל”ת)


 11. הקורונה כבר לא נגמרה?למה עדיין יש הגבלות?  (ל”ת)


  • הם רוצים הגבלות לעולם 


 12. בהר הבית ממשלת ישראל מתירה עשרות אלפי איש ואפילו יותר ממאה אלף איש אבל שזה מגיע ליהדות זה משהו אחר.  (ל”ת)


 13. ביום העצמאות לא מגבילים כלום?????? צביעות של מדינה!!!!!!  (ל”ת)


 14. 15,000 אנשים = 250 אוטובוסים  (ל”ת)


;