1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

ביקורת חריפה ב'המודיע' על מצביעי סמוטריץ' החרדים

על רקע ניסיונות הרכבת הממשלה, ביטאון 'אגודת ישראל' פרסם הבוקר מאמר התוקף בחריפות את בעלי זכות ההצבעה החרדים, שבחרו להצביע לסמוטריץ': "מאוחר מדי לשנות" | המאמר המלא

יאיר כלפה, כ"ו ניסן תשפ"א 08/04/2021 09:45

"אנשים טועים" ליצמן וסמוטריץ' ליצמן וסמוטריץ' צילום: Yonatan Sindel/Flash90

כשברקע הסיכוי לבחירות חמישיות נראה באופק, ביטאון סיעת 'אגודת ישראל', 'המודיע', מפרסם הבוקר (חמישי) מאמר חריף נגד מצביעי סמוטריץ' החרדים.

"איננו מהצועקים לשעבר", נפתח המאמר בבוקר יום השואה וממשיך, "שכן גליונות אלה מלאו קריאות לפני מעשה, אל אנשים משולי המחנה, שכנעו את עצמם או שוכנעו בידי אחרים, לתת את קולם ל'ציונות הדתית' - לבל יעשו את השגיאה זו".

עכשיו שנספרו יותר מדי, שקנו את התזה שכביכול, שמונה פעמים כביכול, סמוטריץ' וחבריו יכולים או רוצים להיות "תואמי ח"כים חרדים", מאוחר מדי לשנות את העובדה המביכה והעצובה שהיו יהודים חרדים שהצביעו ל'ציונות הדתית'", הוסיפו.

המאמר טוען כי מפלגתו של בצלאל, מוכיחה למה אסור להצביע לה: "עכשיו, סמוטריץ׳ וחבריו, משכנעים במעשיהם, כמה צדקו אלה שהזהירו. אלה שהזהירו, כי אין דיון אם ניתן לצרף למניין או אפילו לכבד בעלייה לתורה יהודי כמו סמוטריץ׳. אך האם האיש, מתאים או אפילו מוכן, לייצג יהודים חרדים, או ליתר דיוק: את הערכים שלהם?".

"הובהר כי הנציגים החרדיים הם הכפופים לחלוטין למרות מועצת גדולי התורה, לשולחן ארוך, ולערכים שאגודת ישראל הוקמה ופועלת כדי ליישמם. הם ורק הם, פועלים, פעלו ובעזרת ה' יפעלו, ליישם את הוראות גדולי ישראל בנושאים הקריטיים לחיי היהודים החרדים בארץ ישראל, ולא יפילו דבר מכל אשר ידבר עליהם", טענו.

המאמר ב'המודיע'

"נזעק כי איש אינו יכול להשלות את עצמו כי אדם אחר שאינו שלוחם של גדולי ישראל, יטה שכמו לשאת את המטלות האלה", כתבו במאמר והמשיכו, "למרבה הצער, היו אנשים שאולי כן השלו את עצמם, הלכו ונתנו את קולם בקלפי ל'ציונות הדתית'. עושה רושם שהם גרעו מנדט חרדי מ'יהדות התורה' והוסיפו אותו ל'ציונות הדתית'".

"גם אם אנשים טועים אלה התרשמו לטובה מסמוטריץ׳, זה עדיין לא מצדיק למסור בידו את "החוק החרדי", ולהפקיר בידיו ובשיקוליו את כל הקדוש, היקר והחשוב לציבור החרדי בארץ", תקפו במאמר.

בדעה טענו כי סמוטריץ׳ שם בסוף, את חשיבות הדת: "והנה, לנגד עיני כל, כבר במבחן הראשון, מסבירים 'הציונות הדתית' במעשיהם, כמה צדקו המזהירים. כמה היא קודם 'ציונות', במימיד הקיצוני של המילה, ורק אחרי זה, אם בכלל, 'דתית'".

"ייתכן שיהיו בין מצביעי מפלגה זו, שיכססו את ציפורנהם במבוכה ובעצבנות על מה עלולים להמיט על עצמם ועל ילדיהם", כתבו והמשיכו, "הרי גם הם יאלצו להתמודד עם סכנות גזירות על לומדי התורה, לשלם יותר כדי להחזיק את ילדיהם במסגרות חינוכיות, לעמוד מול גזירות מתחדשות ומתעצמות על זכויות המעמד היהודי החרדי בארצו".

"אלא שזה מאוחר מדי לתקן. הם מסרו את "הקוד החרדי" ביפוי כוח בלתי חוזר, והמחזיק בו עושה בו שימוש כראות עיניו. אולי תפילה תעזור. שיתפללו שלא יצא מכשול, מהמעשה הנואל שעשו", סיכמו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מתחרטים  

  מתחרטים

  • ואני מכיר יותר מכמה 

   פם

  • "מתחרטים" 


 2. שוב פעם העסקנים  


 3. טול קורה  

  נתן

 4. רק על עצמם אין להם ביקורת !  (ל”ת)


  • מצטרף, אם היו מבקרים את עצמם היו להם 10 מנדטים! (ל”ת)


 5. הוא ורק הוא אשם אם יהיו עוד בחירות  

  מאי

 6. הרב ליצמן, אני קורא שיש התקפה בהמודיע על הבוחרים בסמוטריץ  

  אחד מהעם

 7. גאווה גאווה גאווה  


 8. לא הבנתי מהכתבה איפה הבעיה בסמוטריץ  


  • הנה ההסבר 

   לוריא

  • הבעיה בסמוטריץ כי בגלל עקשנות מטופשת הוא לגרום לממשלת שמאל וערבים (ל”ת)

   יואל

 9. פחדנים!!!!!!! במקום לענות על השאלות איפה ההיתם בקורונה? איפה ההיתם כששוטרים פירקו חרדים? בחרתם לתקוף את סמוטריץ תתבישו לכם חבורת מושחתים מסריחים!!!!!!! בחירות הבאות תקבלו 5 מנדטים!! אתם אנשים אפס בלי ערכים בלי מידות בלי כלום פשוט אפס!!!!!!!  (ל”ת)


  • מסכים עם כל מילה! 


  • ממש (ל”ת)


  • קיבלתם האמת בפרצוף, במקום להיות עיתון שמשמיץ 


 10. כתב טיפשית  (ל”ת)


 11. לצערי המודיע צודק  (ל”ת)

  כוחן

  • לך תמדוד חום..... (ל”ת)


 12. פריימריז עכשיו ...........  (ל”ת)

  T

 13. אחרי התלבטות גם כן אצביע אני וחברי לסמוטריץ בבחירות הקרובות  

  מושי

  • כנראה שמועצת גדולי התורה 

   טובי

 14. קודם שיגנו את האלימות הבריונית בין החצרות החסידיות  (ל”ת)

  E

 15. חבורת בכיינים. ביום שתתנהגו כמו מבוגרים ותפסיקו לריב על מיקום של כל חסידות ברשימה, תבואו בטענות.  (ל”ת)

  שירי

 16. ביהדו"ת עדיין לא הפנימו את השינוי שהציבור מבקש  

  ימין ד' עשה חיל

 17. הקוד הסודי של המודיע, כולך שלי ואנו שולטים עליך ואנו מחליטים את דרכיך  (ל”ת)

  המבשר

 18. חחחחחחחחחחחחחחחחחחח רק משכנעים למה להמשיך ולהצביע סמוטריץ'....  (ל”ת)

  איש יהודי

 19. כפופים לגדולי ישראל ושולחן ערוך - לא, בשולחן ערוך לא מתירים להעלים עין מחילולי שבת עבור בצע שלמונים. שיספרו את זה על המתחם בירושלים שג' ושס ומעבירות שנתיים שלמות חילולי שבת שם.  (ל”ת)


  • אוי װיי די הײליגע אגידה דער הײליגער המוידיע  (ל”ת)


 20. אבל הח"כים של ג' כבר אמרו בעצמם שהם לא מתייעצים בהכל עם גדולי ישראל. אז איך זה בדיוק "שלוחים" שלהם? האם גדולי ישראל גם מתירים לחילולי שבת וגזירות נגד הדת תמורת שלמונים?  (ל”ת)


 21. שטיות. שמח שבחרתי סמוטריץ.  

  אהרון

 22. ככה זה שלא בודקים  

  רבקה

 23. המפלגות שקוראות לעצמן חרדיות איבדו 2 מנדטים לסמוטריץ. הסיבה שהם מפחדים לבחירות נוספות זה משום שהם יודעים שבפעם הבאה זה יהיה הרבה יותר מ2 מנדטים. רק עכשיו נזכרו להגיש הצעת חוק שלטנף את החרדים זה גזענות. היכן הייתם בדיוק במשך 10 שנים כאשר היתה לכם הקואליציה? נזכרו לעשות זאת רק אחרי שסמוטריץ אמר שיטפל בכך. ח"כים צבועים שהפוליטיקה השחירה את נשמתם  (ל”ת)


  • במיוחד מושחתים במידות ובדרך ארץ..... (ל”ת)


 24. סמוטרץ בעקשנותו נגד תמיכת עבאס יגרום לממשלת שמאל  

  צבי

 25. בהמשך לתגובה 6  

  אחד מהעם

 26. במקום לבכות תסתכלו על הנתונים  

  היודע

 27. לא מתחרטים  

  חרדית מדורי דורות

 28. יש לנו זכות לבחור, לא רק להצביע!!!!!!  (ל”ת)


 29. הצבעתי סמוטריץ ולא מתחרט. גם בבחירות הבאות אצביע לאוייב של ג  

  תמיד הצבעתי ג

 30. חכים חרדים... אם לא תתקנו מעשיכם ותתחילו לעשות משהו למען ציבור הבוחרים שלכם (ולא רק למענכם) ותבדקו טוב מי מקבל משכורות עתק בחינוך העצמאי... אז בבחירות הבאות אכן נצביע לסמוטריץ ודומיו שכן עושים משהו...  (ל”ת)


 31. הקוד הסודי שהפך לגלוי  

  הקוד הסודי שהפך לגלוי

 32. יש עוד עיתונים חרדים חוץ מהמודיע ושם זה לא כתוב.  


 33. אחרי שהכו יהודים ברחובות דם חרדים נהיה הפקר  

  יואל

 34. דברו איתי בתשעה באב  (ל”ת)


;