1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

"נתניהו היה המום כשקיבל את המנדט מהנשיא ריבלין"

הפרשן עמית סגל כותב בטורו השבועי כי ראש הממשלה נתניהו היה מופתע מאוד מכך שקיבל את המנדט ראשון בזכות הימנעותו של סער בהמלצות. לא פחות הופתע מהצעד הוא הנשיא ריבלין שהיה בטוח שסער ימליץ על לפיד

יחיאל גלאי, כ"ז ניסן תשפ"א 09/04/2021 09:30

האיום של בנט על סער בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בטורו השבועי ב'ידיעות אחרונות' מספר הפרשן עמית סגל כי ראש הממשלה נתניהו והנשיא ריבלין היו בהלם מכך שסער לא המליץ על איש ובכך העניק את המנדט להרכבת הממשלה לנתניהו. לדבריו ההחלטה של סער שלא להמליץ על איש הייתה טעות, כיוון שהעניקה לנתניהו חודש לבצע תמרונים פוליטיים.

"נתניהו היה המום כשקיבל את המנדט מהנשיא ריבלין, לא פחות", כותב סגל. "לא כל כך בגלל כבוד הנשיא, אלא מחוסר היכולת של מתנגדיו, המונים 64 חברי כנסת, להציג מועמד מוסכם".

לדברי סגל, ראש הממשלה "הכי הופתע, כנראה, מגדעון סער. החלטתו של האחרון לא להמליץ על איש הכתה בהלם לא רק את ראש הממשלה, אלא גם את נשיא המדינה, שהיה משוכנע שישמע ממנו המלצה על לפיד".

סגל טוען כי ההימנעות מהמלצה "הייתה שגיאה גסה של סער". "כן", הוא מסביר, "הם (תקווה חדשה) היו מודעים לכך שאם ימליצו על לפיד ימינה איימה שתמליץ על נתניהו. אבל מה היה להם להפסיד, חוץ ממה שכבר הפסידו מזמן בקרב מצביעי בלוק נתניהו?"

אמנם טוען סגל כי "יכול להיות ואפילו די סביר שנתניהו ייכשל בהרכבת הממשלה. אבל הענקת המנדט מעניקה לו חודש למהלכים יצירתיים בניסיון לשבור את בצלאל סמוטריץ'".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ססמוטריץ' אכזבה גדולה  


  • טענה לא מבוססת 


  • והנה עוד אחד שמושפע מערוץ 7 והמתנחלים (ל”ת)


 2. עקשנותו של סמוטריץ תוביל לממשלת שמאל שיהיה אסון בלתי הפיך למדינה  

  צבי

 3. ממשלה בתמיכת עבאס היא ממשלת שמאל  


  • ממשלה 

   הלנדרובר

 4. כל הכבוד לסמוטריץ !! מי שחושב שתומך טרור בממשלה שישמע תדרוך היטחוני זה טוב הוא הזוייי ונשמרתםםםם  (ל”ת)


;