1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

מכבי במהלך למניעת שכחת ילדים ברכב

זו השנה הרביעית ברציפות שמכבי יוזמת קמפיין הסברה נרחב להעלאת המודעות ולמניעת שכחת ילדים ותינוקות ברכב

כתבה מקודמת, ל' ניסן תשפ"א 12/04/2021 12:10

יוזמה חשובה שכחת ילדים באוטו שכחת ילדים באוטו צילום: unsplash

השמש האביבית שכאן מזכירה לכולנו שהקיץ בפתח, ועמו גם הסכנה הגדולה של שכחת ילדים החוזרת על עצמה מידי שנה וגורמת גם לפגיעות בנפש ל"ע. לקראת החודשים החמים שבפתח, יזמה מכבי שירותי בריאות מהלך הסברתי נרחב בקהילה להעלאת המודעות ולמניעת שכחת ילדים ותינוקות ברכב, הנערך זו השנה הרביעית ברציפות.

תופעת שכחת הילדים ברכב בימות הקיץ הינה סכנת חיים של ממש, המתרחשת לרוב בזמן עייפות של ההורה, מתח נפשי או שינוי בשגרת הנסיעה. במצבים אלו ההורה מרוכז בשינוי ובמשימה שלפניו, ועלול ח"ו לשכוח כי ברכב יושב ילד שצריך להגיע למסגרת הלימודית. התופעה יכולה לקרות לכל אחד, א"א להגיד "לי זה לא יקרה" , וכדאי לזכור ולהקפיד על הרגלים חיוניים שיכולים למנוע את האסון הבא ל"ע.


יוזמה של מכבי • קרדיט: יח"צ

במסגרת מסע ההסברה של מכבי יופצו עלוני הסבר, עצות מעשיות, והנחיות מצילות חיים שחשוב לכל הורה לילד מתחת לגיל שלוש לאמץ על מנת למנוע אסון מיותר. הכלל הראשון הוא לוודא שביציאה אכן הרכב ריק מנוסעים. אך מנגד, כחלק בטיפול בהסחת הדעת, ההנחיה הרצויה ביותר היא בכלל להימנע מדיבור בנייד בעת נסיעה, אשר הוכח כמקור ראשי להסחת דעת. עצה יעילה נוספת היא השארת החפצים האישיים במושב האחורי כמו תיק, ארנק והכי חשוב המכשיר הנייד, שכן בלעדיו אנו תמיד חשים כי משהו חסר לנו. כמו כן חשוב לתכנן את הנסיעה  מראש, כולל תזכורת קבועה לפני תחילת הנסיעה בעת ההגעה למקום היעד וחשוב מכך, שיחה קבועה לבן הזוג בעת ההגעה.

לדברי מנהל השיווק של מכבי למגזר החרדי, הרב משה שלזינגר, כאשר כל הורה בזמן אמת יקפיד על הכללים האלו, ניתן יהיה לעבור את הקיץ בצורה שקטה ורגועה. "בימים החמים הילדים וההורים יוצאים משגרת יומם, שאינה פוסחת על הרגלי הנסיעה השוטפים. כארגון בריאות מוביל, רואה מכבי חובה ראשונה במעלה לקיים מערך הסברה מקצועי, שיעורר מודעות ויביא לשינוי אמיתי על מנת שהיקרים לנו יהיו בטוחים, ושנעבור את הקיץ בבריאות טובה ובשלום", הוסיף.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;