1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

החל מהשבוע הבא: תבוטל חובת עטיית מסיכה במרחב הפתוח

בשבוע הבא תבוטל חובת עטיית המסכות בשטחים הפתוחים, והיא תישאר רק בחללים הסגורים | על פי ההערכות, כשמספר החולים יעמוד על כמה חולים בודדים בכלל האוכלוסייה למשך זמן רב, אז תוסר חובת המסכה גם בחללים הסגורים

אהרן מילר, ל' ניסן תשפ"א 12/04/2021 20:33

מגן חינוך מותאם לימודים מסכות בת"ת החדש בבני ברק לימודים מסכות בת"ת החדש בבני ברק צילום: שוקי לרר

לאחר יותר משנה מאז נכנסו אזרחי ישראל לסגר מוחלט ושאר הגבלות, לאור מערך החיסונים המוצלח ביותר שמיגר את הנגיף בחסדי שמיים. נערכים במשרד הבריאות להקלות נוספות בהגבלות. הבולטת שבהם היא חובת עטית המסכה שצפויה להתבטל בשבוע הבא.

על פי הדיווח הערב (שני) בחדשות 12, החל מהשבוע תבוטל חובת עטית המסכות באוויר הפתוח. כעת נותר רק פתוח מבחינת משרד הבריאות האם החלטה זו תיכנס לתוקף ביום ראשון או ביום שלישי, אבל כבר יש הסכמה בקרב כלל גורמי המקצוע כי החל מהשבוע הבא לא יהיה צורך לעטות מסיכות בשטחים הפתוחים.

עוד דווח כי לגבי חובת עטית המסכות בחללים הסגורים עדיין מתקיימים דיונים התחלתיים במשרד הבריאות, על פי ההערכות שם מדברים על כך שאם מספר החולים יעמוד על כמה חולים בודדים בכלל האוכלוסייה למשך זמן רב אז תוסר חובת המסכה גם בחללים הסגורים.

לא רק נושא המסכות זוכה להקלה. גם מערכת החינוך תיפתח החל מיום ראשון הבא באופן מלא. על פי הודעת משרד הבריאות הערב, המשרד יביא הערב לאישור הממשלה מתווה חדש לפתיחת כלל הכיתות וביטול הקפסולות תוך הפעלת מתווה ״מגן חינוך מותאם״.

במסגרת זו, יופעל מערך בדיקות וניטור רחב במוסדות החינוך, וזאת לאחר גילוי מוקדם של התפרצויות. כלומר, ברגע שיתגלה תלמיד מאומת בכיתה מסוימת, התלמידים בכיתה, בשכבה וצוות ההוראה יעברו בדיקות טרם חזרתם שוב למערכת החינוך. זאת בנוסף לחובת הבידוד כפי שקיימת עד כה.

משרד הבריאות עוקב באופן רציף אחר נתוני התחלואה במדינה ומגבש את החלטות המדיניות בעקבות מדדים אלו. כעת, משעברו שבועיים של יציבות בנתוני התחלואה עם 95% מהמדינה ירוקה, כולל תחלואה נמוכה בקרב ילדים, ניתן להתקדם עם פתיחה של החינוך בצורה רחבה יותר תוך הפעלת מתווה של בדיקות נרחבות במקומות בהם יהיה זיהוי של עליית תחלואה במסגרת "מגן חינוך מותאם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אה, עדיין יש חוק שצריך ללכת עם מסיכה? לא נראלי שמישהו זה עניין אתו  (ל”ת)


 2. שיפעילו קצת את השכל...  


  • כסף ושליטה! (ל”ת)

   אמת

  • ממש ככה. צוחקים להם בפרצוף ואנשים לא שואלים שאלות מינימליות 


 3. "לאור מערך החיסונים המוצלח ביותר שמיגר את הנגיף בחסדי שמיים."  


  • נראה שאתה קצר שכל 

   יהודי

  • עם הארץ מוחלט (ל”ת)


;