ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024
בביקורים אצל גדולי ישראל

חבר המועצת: "עדיף ללכת עם הערבים מאשר עם הרפורמים" • צפו

חבר הכנסת ישראל אייכלר ביקר היום במעונם של גדולי ישראל בבני ברק, בכדי להתייעץ ולהתברך מפיהם. במהלך ביקורו אצל הגרמ"צ ברגמן עלה הנושא הפוליטי על השולחן, כשחבר המועצת קובע בפסקנות: "עדיף ללכת עם הערבים מאשר עם הרפורמים במפלגת העבודה"

חבר המועצת: "עדיף ללכת עם הערבים מאשר עם הרפורמים" • צפו
ישראל אייכלר אצל גדו"י צילום: באדיבות המצלם

ח"כ ישראל אייכלר מ'יהדות התורה' הגיע היום (רביעי) להתייעצות אצל גדולי התורה בבני ברק ושוחח עמם על המצב הפוליטי המורכב והחששות בנוגע לעולם התורה. 

תחילה נכנס למעונו של שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שבירכו להצלחה. כזכור הורה שר התורה כי עדיף שיתוף פעולה עם מי שיכבד את הדת והמסורת היהודית על פני מי שרודף את הדת. 

ח"כ אייכלר נכנס גם למעונו של הגאון רבי מאיר צבי ברגמן, מזקני חברי המועצת של 'דגל התורה' שאמר: "לדעתי עדיף ללכת עם הערבים מאשר עם הרפורמים במפלגת העבודה".

"ממה הם מפחדים"? תמה הגרמ"צ, "הם רוצים לבטל את חוק הלאום, זו הבעיה היחידה. שאר הדברים בסדר. עיקר הדברים שצריך לדאוג זה לעולם הישיבות".

ח\

הגרמ"צ ברגמן תהה באוזני ח"כ אייכלר: "אנחנו שייכים לגוש הימין?! הרב שך היה אומר שהולכים איתם כי הם הכי קרובים ליהדות. כשהיינו בחוץ לארץ לא היינו הולכים להסתדר עם הגויים? הלא הרב מפוניביז' ישב בסיים הפולני. מה שיהיו יכולים להסתדר היינו עושים. וכי יש לנו שייכות איתם"?! 

באשר להתנגדותה של מפלגת 'הציונות הדתי' לממשלה בתמיכה מבחוץ של מנסור עבאס, אמר הגרמ"צ ברגמן: "הוא חושש להתנחלויות שלו. אבל אנחנו דואגים לישיבות, לשבת, לדברים שנוגעים לתורה".

ישראל איכלר הרב מאיר צבי ברגמן הגר''ח קניבסקי בצלאל סמוטריץ מנסור עבאס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 24 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד