1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

בושה וחרפה: קיצוניים שרפו פרחים שהונחו על קברי החללים הי"ד

הרס וחילול זרים שהונחו על קברי חללי צה"ל: מספר קיצוניים הגיעו בליל יום הזיכרון לקברותיהם של החללים והשחיתו את זרי הפרחים שהונחו במקום ע"י משפחות הנרצחים | כפי הנראה מדובר באותם שחיללו קברים נוספים בהר המנוחות | נפתחה חקירה במטרה לעלות על עקבותיהם

אבי גדלוביץ', ג' אייר תשפ"א 15/04/2021 12:54

תיעוד קשה שריפת הזרים שריפת הזרים צילום: ישראל קרויס

מספר קיצוניים הגיעו בליל יום הזיכרון למקום מנוחתם של חללי צה"ל להר המנוחות בירושלים, אספו את זרי הפרחים שהונחו על המצבות על ידי המשפחות השכולות והציתו אותם.

תיעוד ההצתה שהופץ בשעה האחרונה גורר גינויים חריפים. המשטרה פתחה בחקירת במקרה החמור ומחפשת בשעות אלו את החשודים במעשה. משפחות שכולות שהגיעו למקום הזדעזעו למראה הפרחים השרופים.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל פתחה בחקירה הבוקר בעקבות סרטון בו ניתן לראות שריפת דגלונים וזרים. חוקרי המשטרה עושים מאמצים גלויים וסמויים על מנת להגיע אל החשודים במעשה".

ראש הממשלה והרמטכ"ל הגיבו לשריפת הדגלים והזרים. הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי אמר, כי מדובר באירוע חמור ומביש, המבטא פגיעה במגיני המדינה ובערכיה: "צה״ל מחזק את המשפחות השכולות ומוקיע התנהגות בזויה ומקוממת זו וסמוך ובטוח כי משטרת ישראל תמצה את הדין עם מבצעי המעשה הנפשע".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר: "נעשה מעשה מזעזע של חילול כבוד הנופלים שבזכותם כולנו חיים כאן. אני מגנה בתוקף את המעשה הברברי ואני מצפה מהגורמים המוסמכים למצות את הדין עם האחראים במהירות האפשרית", אמר נתניהו.

ח"כ יעקב אשר (דגל התורה) מסר בתגובה: "מדובר בקומץ פרובוקטורים חסרי לב ודורשי תשומת לב, שעושים הכל כדי לנסות לייצר חיכוכים ומתיחויות מתגרות מול הציבור הכללי במדינה, מעשיהם הפסולים הראויים לכל גינוי הפקיעו מהם מזמן את התואר 'חרדים', הם לא ראויים לו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הא הם לא חרדים ? אבל כל המתחנפים והמתייפים לציונות ולרשעים מחללי שבתות ואוכלי נבילות הם נקראים חרדים חוצפה ובושה לכל המתחנפים לרשעים  (ל”ת)

  חוצפה

  • תעבור לברוקלין 


 2. במקום לצלם ולהסריט תכבו את האש  

  שסניק

  • למה לכבות 

   יואל

  • אם תשים לב מה שם משפחתו של הצלם אולי תבין (ל”ת)

   זעליג

 3. החיילים הקדושים הי"ד ינקמו במבזיהם  (ל”ת)


 4. שיבוערו במהרה הפוגעים בקברי הצדיקים קדושים וטהורים חיילי צה"ל הי"ד  (ל”ת)

  יהודי לא קיצוני

 5. רשעים ארורים  

  אלון

 6. איפה כתוב שהפורעים היו חרדים? אולי אלו ערבים?  


 7. לשים זרים על קברים זה לא חילול ה'???  

  מוחה לשני הצדדים

  • זו דעתך, ותוכל להאמין 


  • חילול השם? איפה אתה חי?  

   יעקב

 8. הם לא חרדים הם מחללי ה' בפרהסיה!  (ל”ת)

  משה

 9. השורפים זכאים בדין.  

  שריר

 10. לא מבין מה הבעיה, הנחת פרחים היא מנהג נוצרי שהוא בזיון וגנאי לנופלים הי״ד  (ל”ת)


  • הנוהגים זר פרחים יש להם ע"מ שיסמוכו  

   דוד

;