1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

סמוטריץ׳: זהו התנאי הנוסף בהסכמים הקואליציוניים

על רקע ניסיונות הרכבת הממשלה, יו"ר 'הציונות הדתית' הודיע היום ביישוב שא-נור, אשר גורש כחלק מגירוש גוש קטיף, כי בנייתו מחדש של הישוב תהיה אחד התנאים להצטרפותו לקואליציה: "סנונית ראשונה לתיקון העוולות" | בנוסף הצהיר שוב כי לא יסכים לממשלה בהישענות רע"מ: "צריך לומר את זה חד משמעית"

יאיר כלפה, ג' אייר תשפ"א 15/04/2021 19:44

מקשיח עמדות בצלאל סמוטריץ בצלאל סמוטריץ צילום: Sraya Diamant/Flash90

כשברקע הלחץ עליו שיסכים לממשלה שתישען על מנסור עבאס, יו"ר 'הציונות הדתית' ח"כ בצלאל סמוטריץ׳ ביקר היום (חמישי) בשטח שעליו שכן היישוב שא-נור לשעבר, שפונה במסגרת תכנית 'ההתנתקות' - גירוש גוש קטיף.

בהצהרתו במקום, הוסיף תנאי להצטרפותו לקואליציה: "בהסכמים הקואליציוניים של הממשלה הזו יהיה סעיף שממשלת ישראל תאשר להוציא היתרי בניה ותתקצב מחדש את הקמתו של הישוב שא-נור".

"זו תהיה סנונית ראשונה לתיקון העוולות ולהמשך הפיתוח והבניין של ארץ ישראל האהובה", הוסיף חבר הכנסת סמוטריץ׳.

בנוסף, שר התחבורה לשעבר התייחס ללחצים עליו שיסכים להישען על רע"מ: "צריך לומר את זה חד משמעית לא בהימנעות, לא בלא להיות במליאה, לא מבחוץ או מבפנים".

"אני מודיע כאן במקום הזה בשא נור אנחנו נתנגד לכל מי שיחשוב שהוא מקים ממשלה שתהפוך את מדינת ישראל לתלויה באויבים ותומכי טרור", סיכם.

גם ראש המועצה אזורית שומרון יוסי דגן, שהוא ממגורשי שא-נור, התייחס לתנאי של סמוטריץ׳ ואמר: "לעולם לא נשכח את יום חרפת גירושנו משאנור, כל עוד נשמה באפנו נמשיך לפעול ולהאבק עד לחזרה מלאה ליישובי צפון השומרון".

"זהו תחילתו של מסע שסופו ברור. דגל המגן דוד ישוב להתנוסס בראש המצודה העתיקה במרכז הישוב המתחדש שא-נור", טען דגן והמשיך, "כל מה שחסר לי כראש המועצה האזורית שומרון הוא לקבל פקס ממשרד ראש הממשלה שמתיר לי להוציא היתרי בנייה ומחר בבוקר אנחנו יכולים להיות פה מחדש".

"אני קורא מכאן לראש הממשלה, לשרים, לחברי הכנסת לראשי סיעות הימין, שימו את תיקון העוול והחזרה ליישובי צפון השומרון בראש סדר העדיפויות בממשלה הבאה. את הטעות הזו אפשר לתקן. עם ישראל חי, ועם ישראל יחזור לצפון השומרון", סיכם.

הרב אליקים לבנון, רב המועצה האזורית שומרון, אמר: "שאנור חומש גנים וכדים ישובו ויפרחו, נשוב לכל ישוב ועיר הקודש שאנור תעמוד על תילה. המבצר הזה יהיה מוזיאון ואז נברך בשם ומלכות מציב גבול אלמנה. נקום עם כל עם ישראל וניישב את המקום במהרה בימינו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ראש בקיר  


  • דברים של טעם!!! (ל”ת)

   אורי

  • גם אני לא מסכים איתו 

   שימי

 2. אם הרב קנייבסקי התיר לחרדים לשבת עם הערבים בכנסת...  

  שריר

 3. מי אתה בכלל לשים תנאים בקושי חבר כנסת טוען שאתה ימין ואתה הורס במו ידיך את הימין סתום כבר ואל תתנהג כמו ילד היפרקטבייייי.......  (ל”ת)


 4. בריצור הוא יעשה הכל שתהיה ממשלת שמאל, ילד טיפש  (ל”ת)

  צבי

 5. בקיצור הוא יעשה הכל שתהיה ממשלת שמאל האם לזה התכוונו בוחריו?  (ל”ת)

  צבי

 6. סמורטיץ  

  מוטי הזועם

 7. י  

  אילוז

  • אילוז אני עוקב אחרי התגובות שלך חשוב לציין שאתה מוסיף תמיד אבל מה זה היו"ד פה? (ל”ת)

   שריר

 8. שיוסיף גם תנאי שיביאו את המשיח ויבנו את בית המקדש  

  צבי

 9. תבינו  

  שפוי

 10. הם לא ימנעו, הרי בן גביר תמיד מזכיר שחכ"י יהדו"ת ברחו לים המלח בהצבעה על ההיתנתקות, יש להם עמדה הם ילכו על זה בראש מורם...  (ל”ת)


 11. איזה לחץ ביבי יכול להפעיל עליו שהוא לא הפעיל על איווט בסבב א'? רבנים!!! העניין הוא שהרבנים הציונים איתו,  (ל”ת)


 12. מעניין. אם הוא ועבאס נמנעים אזי ברור שהם חלק אינטיגרלי מהקואליציה, הם היו חייבים להגיש את ההסכמים הקואליציוניים על שולחן הכנסת? א"כ באמת שהעסק כאן בבעייה..אין מצב שאתה לא קואליציה לא אופוזיציה וודאי שבג"ץ יידרש לזה  (ל”ת)


 13. כל הכבוד!  

  א

 14. שינוי שיטת ממשל  

  חנן

;