<--red alert-->
  1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. עיתונות ותקשורת

העיתונאי ביקר את העברת הכספים לישיבות - שר האוצר הגיב

לאחר הדיון במשרד האוצר בהשתתפות סמוטריץ' וגפני, על הפגיעה בתקציבים לעולם הישיבות, העיתונאי גד ליאור ביקר את העברת הכספים בערב יום הזיכרון: "הם לא מתביישים" | שר האוצר ישראל כץ הגיב: "דמגוגיה זולה ומופרכת"

יאיר כלפה, ה' אייר תשפ"א 17/04/2021 22:44

"הכה בחדרים" בחורי ישיבות בחורי ישיבות צילום: יונתן זינדל / פלאש 90

ביום שלישי האחרון התקיימה פגישה במשרד האוצר על הפגיעה בתקציבי הישיבות בחודש האחרון, בהשתתפות שר האוצר כץ, בצלאל סמוטריץ׳, משה גפני ואנשי אגף התקציבים והחשב הכללי.

בעקבות הפגישה, שהתרחשה בערב יום השואה, העיתונאי הוותיק גד ליאור כתב מאמר ב'ynet', בו ביקר את סדר העדיפויות במשרד האוצר ולא בנושאים אחרים.

"יושבת לה חבורת פוליטיקאים ביומו של ערב יום הזיכרון בלשכתו של שר האוצר, בדחיפות רבה. לא, הם לא דנים בתוספת מיידית של תקציבים לטיפול בהלומי קרב. זה לא יוסיף להם מנדטים בבחירות החמישיות", ביקר גד והמשיך, "הם דנים בעניין חשוב ביותר ביום העצוב הזה - תוספת של מיליונים לישיבות".

"ולא, הם לא מתביישים. עובדה. ח"כ משה גפני, מנהיג יהדות התורה, וח"כ בצלאל סמוטריץ', ראש המפלגה הציונית - כן ציונית, כמה אירוני ביום הזיכרון - מתגאים בהישג המנותק שלהם", הוסיף.

העיתונאי הוותיק ציטט ותקף: "'הבטיחו לנו, אז באנו לקבל', אומרים במפלגת הציונות הדתית ובסביבת ח"כ גפני. הבטיחו גם תקציבים למאבק בפשיעה, להקטנת הצפיפות בכיתות, לתגבור התחבורה הציבורית, להעלאת התמיכה בקשישים. הבטיחו. אז מה. רק שלכל אלה אין מי שידאג בכנסת, בניגוד לתלמידי הישיבות".

"הפגישה הזאת בלשכת שר האוצר הגבירה את הכאב. אתם לא מנותקים שם, אנשי משרד האוצר ונציגי המפלגות. מנותקים זאת מילה חלשה מדי. אתם פשוט אטומים", סיכם.

בעקבות דבריו של גד, השר ישראל כץ כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "מצער אותי לראות איך עיתונאי מנוסה ומקצועי ככתב ידיעות אחרונות גד ליאור נגרר לדמגוגיה זולה ומופרכת בתארו ישיבה שקיימתי 'ביומו של ערב יום הזיכרון' כלשונו, בנושא התקציבים המיועדים לבני הישיבות,

"ולא בתקציב להלומי הקרב - נושא חשוב ביותר, שהוא בכלל תחת אחריות מלאה של שר הביטחון ומשרד הביטחון ולא של משרד האוצר, או לרווחה, לבריאות, לחינוך- תחומים שאני עוסק בהם ללא הרף", הוסיף.

השר כץ פירט את ישיבותיו: "לו היה טורח לבדוק, היה מגלה שבאותו היום ויום קודם לכן, קיימתי ישיבות עבודה גם עם שרי כחול לבן פנינה תמנו שאטה וחילי טרופר לבקשתם, להסדרת העלאת 500 מקהילת בני המנשה מהודו לישראל והסדרת מופעים מסובסדים במסגרת הרשויות המקומיות לטובת אומנים נפגעי הקורונה.

"ולמרות המתח הפוליטי בין המפלגות, קיבלתי את ההחלטות המתאימות לטובת הנושא בלי שום שיקולים פוליטיים, אלא מתוך ראייה ואחריות ממלכתית, וכמובן שלעיתוי הישיבות לא היה כל קשר".

"הכה ביהודים והצל את המולדת, הייתה הסיסמה האנטישמית של הפרוגרמיסטים ברוסיה הצארית. הכה בחרדים ובתלמידי הישיבות ותקבל מחיאות כפיים מכל המחנה האנטי ממשלתי, מסית גד ליאור במאמרו, וחבל שכך", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. השנאה של ליצמן לראש ישיבה פני מנחם יותר גרוע נהשנאה של חלוני לחרדי  (ל”ת)


  2. ליצמן בערב יוה״כ ישב לתכנן טרור למאיר פרוש .. לרב שך. לרבי מבעלזא. לראש ישיבה  (ל”ת)


;

התראות צבע אדום

<--red alert-->