1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

אחרי שהפתיע: מנסור עבאס מסביר את המהלך

לאחר שהצביע נגד הרכב הוועדה המסדרת שהציעה סיעת 'הליכוד', יו"ר 'רע"מ' מנסור עבאס התראיין הערב והאשים את ראשי 'הציונות הדתית': "מסיתים ומאשימים אותנו בעלילות שווא" | בנוסף התייחס לאפשרות שיחליף את יו"ר הכנסת: "כל הצעה תישקל"

יאיר כלפה, ז' אייר תשפ"א 19/04/2021 22:00

"האופציות פתוחות" מנסור עבאס במליאה מנסור עבאס במליאה צילום: דוברות המליאה

הסערה הפוליטית נמשכת, לאחר שהצעת גוש השינוי להרכב הוועדה המסדרת עברה היום (שני) במליאת הכנסת בעזרת קולותיהם של חברי מפלגת 'רע"מ', יו"ר המפלגה מנסור עבאס התראיין והסביר את המהלך.

"ניסינו לשמר את מעמד המאוזנים שלנו בכנסת", אמר יו"ר התנועה האיסלאמית ב'חדשות 12' והמשיך, "ככה תוצאות הבחירות וככה צריך להיות. אנחנו לא בכיס של אף אחד".

עבאס התייחס לטענה כי הסיבה שלא תמך בהצעה של נתניהו, היא הכוח שנתן האחרון לבנט: "לא רק לבנט. שבועיים בן-גביר וסמוטריץ׳, השותפים של נתניהו, מסיתים ומאשימים אותנו בהסתות שווא".

"עלילות דם, תמיכה בטרור. אני מוכן לעמוד בבית המשפט, ושהוא ישפוט אותי האם אני תומך טרור או אזרח מהשורה שבא כדי לייצג את החברה הערבית. זה כל מה שאנחנו דורשים".

יחד עם זאת, יו"ר 'רע"מ' לא שלל את האפשרות שבכל זאת יתמוך בממשלתו של נתניהו: "זה לא קשור לצעד הבא. זה לא קשור להרכבת הממשלה. אנחנו עדיין בעמדה שאומרת שכל האופציות פתוחות על השולחן".

"מי שיבוא לקראתנו נבוא לקראתו", טען עבאס והמשיך, "מי שיפסול אותנו אנחנו כמובן נפסול אותו. אני לא צריך להגיב כל יום לדברי השטות שיוצאים פה ושם".

על האפשרות שיחליף את יו"ר הכנסת הנוכחי יריב לוין, אמר יו"ר התנועה האיסלאמית: "כל הצעה תישקל בכובד ראש. נבדוק מה ההיבטים השונים, ואז נחליט".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הערבי תפס מהר את כחו, כל הכבוד, הוא מנצל טוב את מעמדו  

  יואל

 2. סמוטריץ ממליך את איווט-האיום לשר האוצר!!!  (ל”ת)

  אורי

 3. נבלה. סוחר סחטן ערבי קלאסי. 4 חכי"ם, "לשון מאזניים"... הוא מהתנועה האיסלאמית, ושיפסיק לספר מעשיות. היום עשה כך, מחר יכול להודיע שאם משתלטים על ההשתוללות הערבית בנגב ובגליל, חובר לאופוזיציה. בושה שמישהו מהצדדים בכלל, מכניס את הערבים למשחק הזה. אצל לפיד כבר גם המשותפת נהיו "שותף לגיטימי" אחרי שלפני החבירות הקודמות אמר, מה פתאום.. הם בכלל לא מכירים במדינה היהודית..  (ל”ת)

  ד.

 4. יום עצוב הימין הפסיד היהדות הפסידה יום עצוב מדינת ישראל😔😔😔  (ל”ת)


 5. זה יקיר לבם של הגדיילים שלנו  (ל”ת)

  ליטאי

  • סמוטריץ' אשם בלעדי! 

   ש.

  • שריר ממתי נהיית ליטאי (ל”ת)

   חיים

  • צריך לדעת איך לעבוד עם ערבים 


  • לך לערוץ 7  


 6. הציבור החרדי חייב לעשות חשבון נפש, איך כל טמבל בן שלוש עשרה מחליט לסמוך על תומך טרור שלא מסכים לגנות רצח.  


 7. נחש בעור כבש. הכי מסוכן  


 8. ותודה לסמוטריץ  


 9. אבל יענקי קניבסקי רוצה אותו..  (ל”ת)

  ליטואק

 10. לאן סמוטריץ שלכם מוביל אותנו? הוא יודע טוב מכולם מה טוב ליהדות ??? או שזה לא כ"כ מעניין אותו מה טוב ליהדות ???  (ל”ת)


;