1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

עבאס חושף: "רבנים אומרים לי דברים אחרים מסמוטריץ׳"

בעוד 'הציונות הדתית' ממשיכה להתנגד לממשלה שנשענת עליו, יו"ר 'רע"מ' טוען כי רבנים במגזר אומרים לו דברים אחרים מהדברים שמשמיע סמוטריץ׳: "הרבה אנשים באו איתי במגע" | בנוסף התייחס לתקיפה של ראש ישיבת יפו: "אני מגנה את האלימות"

יאיר כלפה, ח' אייר תשפ"א 20/04/2021 12:48

ומה דעתו על התקיפה ביפו? מנסור עבאס מנסור עבאס צילום: דוד כהן, פלאש 90

לאחר שטען שראשי 'הציונות הדתית' מסיתים ומעלילים עליו עלילות דם, יו"ר 'רע"מ' מנסור עבאס חשף הבוקר (שלישי) כי רבנים ואנשים מהמגזר הדתי-לאומי, משוחחים איתו ואף משמיעים טונים אחרים משל סמוטריץ' ואנשיו.

"בציונות הדתית, כזרם ולא כרשימה או כמפלגה, הרבה אנשים באו איתי במגע", טען בראיון ל'103fm' והמשיך, "גם רבנים אומרים לי דברים אחרים ממה שאומר סמוטריץ' ובן גביר, לכן אני לא מכליל בקטע הזה".

"מן הראוי שיתנהל דו שיח בין החברה הערבית לחברה הציונית דתית. סמוטריץ'? כל הגישה היא מוטעית. אם היו אומרים שהם פוסלים את שיתוף הפעולה עם רע"מ זה לגיטימי", הוסיף.

עבאס המשיך להאשים את ראשי 'הציונות הדתית': "אבל לצאת בקמפיין מאורגן? כבר נרצח ראש ממשלה בישראל בגלל הסתה פוליטית".

בנוסף, טען כי לא סגר ''דיל'' עם יאיר לפיד לפני ההצבעה על הרכב הוועדה המסדרת: "לא אמרתי ללפיד איך אנחנו מצביעים. בזמן ההצבעה הוא לא ידע איך אצביע. יכול להיות שהסתובבו שמועות".

"העם קבע שאנחנו לשון המאזניים, ולכן אתמול הצבעתי כדי להישאר לשון המאזניים. הבחירה אתמול לא הייתה בין הגושים, היא הייתה כי אנחנו ממשיכים לדבוק בקו שלנו", אמר עבאס.

יו"ר התנועה האיסלמית התייחס לתקיפה של ראש ישיבת יפו: "גיניתי טרור כל הזמן. גיניתי את ההתקפה על הרב מאלי. אני מגנה כל סוג של אלימות, נגד הרב מאלי ונגד כל אזרח ואדם באשר הוא".

''אנו מקדמים חזון של שלום, ביטחון הדדי, שותפות וסובלנות לכל העמים. מי שיש לו אופציה אמיתית להקים ממשלה ויפנה אלינו - אנחנו נשתף איתו פעולה", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. רבנים? או בני בני ילד רע וחבריו?  (ל”ת)


  2. לאן סמוטריץ שלכם מוביל אותנו ???  (ל”ת)


  3. הנה אתם רואים מה זה סמוטריץ?  (ל”ת)


    • עכשיו הם נעלמו.. 


  4. בלבולי מח, אסור להישען על תומכי טרור. פתאום ביבי סימה את ענינו , רק לפני שנה כעסנו על כנץ שאוצה להקים איתם ממשלה ועכשיו ענחנו כועסים נל סמוטריץ שלא מסכים להקים איתם ממשלה?! קצת רצינות  (ל”ת)


;