1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

הפשיטה הלילית במאה שערים: שוטרים הותקפו ונכלאו ע"י תושבים • תיעוד

הפשיטה הלילית שביצעה הלילה המשטרה בשכונת מאה שערים, הסתיימה ב-3 שוטרים פצועים שהותקפו על ידי תושבים. השוטרים נכנסו לשכונה במטרה לעצור חשודים בגרימת נזקים לתשתיות בניית קו הרכבת הקלה בבירה. המשטרה: קיצוניים נעלו שוטרים באמצעות שרשראות

אבי גדלוביץ', ח' אייר תשפ"א 20/04/2021 13:16

ברזלים ושרשראות שוטר שנפצע במא"ש שוטר שנפצע במא"ש צילום: ישי ירושלמי

השוטרים שביצעו הלילה את הפשיטה על שכונת מאה שערים, הותקפו באלימות על ידי תושבים קיצוניים. שלושה מהם נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי. לטענת המשטרה, עשרות מתושבי המקום החלו ליידות לעבר השוטרים, ברזלים, זכוכיות, עציצים וחפצים נוספים.

המשטרה נאלצה להשתמש באמצעים לפיזור הפגנות לצורך חילוץ הכוחות, פיזורם של המתפרעים והשבת הסדר הציבורי בשכונה. "כוחות משטרה שהגיעו לבצע מעצרים של חשודים הלילה בשכונת מאה שערים בירושלים, נתקלו בהתנגדות אלימה לרבות כליאתם של מספר שוטרים. מספר שוטרים נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי", נמסר מהמשטרה.

בנוסף, באחד המקומות בו פעלו השוטרים לאיתור חשוד, נעלו המתפרעים את כוח המשטרה באמצעות שרשראות את הכניסה והיציאה מהבניין בו שהו השוטרים. בעקבות כך, נאלצו הכוחות להשתמש באמצעים לפיזור המתפרעים ולצורך חילוץ כוחות המשטרה שפעלו במקום. כוחות משטרה רבים ונוספים שהוזעקו לסייע בחילוץ הכוחות, פיזור המתפרעים והשבת הסדר נתקלו אף הם בהתנגדות תוך שנגרמו נזקים לניידות משטרה.

במשטרה ציינו כי "מדובר במקרה חמור בו הותקפו שוטרים שביצעו משימתם לאיתור חשודים בעבירות פליליות הפוגעות באופן ממשי בביטחון ושלום הציבור, ושלעניין מעצרם ניתנו צווים בבית משפט".

"אנו נמשיך לפעול בנחישות לאכיפת החוק, איתור ומעצרם של חשודים במטרה למצות עמם את הדין, ונפעל ביד קשה כנגד כל גילוי אלימות והפרת סדר אלימה שמופנית בין היתר כלפי אנשי חוק העושים משימתם לילות כימים", נמסר מהמשטרה.

כזכור, לפי עדויות של תושבי השכונה, שוטרים השליכו הלילה רימוני הלם וביצעו מעצרים. בשכונה טוענים כי המשטרה נכנסה לדירות של תושבים שאין להם כל קשר לארגון המחאה.

הפשיטה, הובילה לעימותים קשים בין תושבים לכוחות המשטרה. "זה הזוי, מרגיש כמו זירת מלחמה", מתאר תושב מאה שערים בשיחה עם 'בחדרי חרדים'. "השוטרים השתוללו והשליכו רימונים ללא התחשבות. הילדים הקטנים התעוררו בבכי. דורשים שהמשטרה תחדול מההתנהגות הזו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בושה וחרפה.שנאת חינם  (ל”ת)

  מוישלה

  • כלב שוטה מקומו במכלאה 


  • נכון המשטרה שונא אותנו בחינם (ל”ת)


  • ה' ישמור 


 2. קודם נשמע מה אומרים הכשרים, ואח''כ תמכרו תגובת פסולי העדותת  (ל”ת)


 3. המשטרה צריכה להיות יסודית מול הקיצונים האלימים  


 4. איך קוראים לדבר הזה ----- קנואי מחופש לאשה ????  (ל”ת)

  R

 5. אין דין ואין דיין, אין לנו מושג איפה הצדק  (ל”ת)


 6. הנקמה בפושעים החרדים בוא תבוא. חרפה שהציבור החרדי לא יוצא להלחם בפלג המטורף הזה שמוציא שם רע למגזר החרדי כולו.  (ל”ת)


 7. לעזה ולרמאללה  


 8. מתלבש כמו אישה נועלים שוטרים ומתפלאים שיש כוח  

  מאי

 9. עם נבל תתנבל  


 10. זח  


 11. מעניין  


 12. אבסורד זועק השמיימה  

  מ.י.ו

 13. חילול השם  


 14. סכנה ממלחמת אחים  (ל”ת)


 15. מבצע "שומרי החומות"  (ל”ת)

  בני

  • "שומר החומות" (ל”ת)

   בני ילד רע

 16. תפקוד המשטרה  

  יהודי פשוט

 17. כל הכבוד למשטרה הגיעה הזמן לעשות סוף לקיצוניים האלה שמכתיבים את סדר היום לכל המגזר החרדי!!!  


 18. האם העיתוי שבחרה המשטרה לעשות משימה תמים?  

  אזרח מהשורה

 19. האם ישתמימות או רצון לפתור בעיות במשטרה?  

  אזרח מהשורה

;