1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

ח"כ אייכלר: זו הסיבה שערבים מכים חרדים

"היחס לחרדים כמפיצי מחלות השפיע גם על צעירים ערביים שלהכות חרדים זה מצחיק". ח"כ אייכלר קרא לראש הממשלה ולשר לביטחון פנים: "להפסיק את אלימות הצחוק - שלא נגיע לשפיכות דמים חלילה" 

יחיאל גלאי, ח' אייר תשפ"א 20/04/2021 18:30

קיבלו לגיטימציה ח"כ ישראל אייכלר ח"כ ישראל אייכלר צילום: Hadas Parush/Flash90

ח"כ ישראל אייכלר העלה בפני מליאת הכנסת את התופעה החמורה של ערבים המכים יהודים חרדיים ברחובות הערים. "אנו מזועזעים מהידיעות שמגיעות יום אחר יום על תקיפת יהודים בשל היותם יהודים, בשער שכם וביפו, וכן פרסום של משחקי ירי נגד חרדיים. עלינו לשאול, מאיפה הם למדו שזה מצחיק וקל להכות וליצור סרטונים כאלה נגד חרדיים? אחת התשובות היא היחס נגד החרדיים בשנה האחרונה וההסתה בתקשורת כאילו הם מפיצי מחלות. כנראה שמישהו קלט והפנים את זה.

"אם המדינה לא תיקח את נושא האלימות לידיים, אנחנו עלולים להתדרדר לירי חלילה. מה שמתחיל בסטירה והכאה, יכול להתדרדר להרג. יתכן שזה המשבר השלטוני שגורם לאנרכיה. על השר לביטחון פנים וראש הממשלה להפסיק את 'אלימות הצחוק' כדי למנוע שפיכות דמים".

ח"כ אייכלר אמר שהיחס לחרדיים הוא גם תוצאה של יחסה של המדינה לעולים מירונה: "היחס של השלטון ליהודים העולים לל"ג בעומר הוא יחס מפלה לרעה. אף אחד לא חשב להגביל את המתרחצים בחופי הים ובמקומות אחרים ולאסור עליהם להגיע ברכבים פרטיים. רק במירון כבר שנים, עוד קודם הקורונה, אוסרים להגיע ברכב פרטי כדי לדלל את מספר העולים אל ההר. ומהי הבעיה הגדולה יותר? שאין מספיק אוטובוסים. אם אוסרים על אנשים להגיע עם כלי רכב פרטיים מצופה שיאפשרו רכבות לאורך כל יום ההילולא. זו זכות בסיסית ביותר להתפלל במקומות הקדושים.

"אם זה היה רק בימי הקורונה, ניחא. אבל אנחנו רואים את זה כבר שנים. זהו ניסיון לדלל את מספר העולים למירון בדרכים שונות. זו ממש שערורייה שאסור לנו להסכים לה. אני מבקש לאפשר חופש תחבורה והסעה הנובע מחופש דת, ליהודים שרוצים להגיע למירון. בפרט עכשיו שאין הגבלה בריאותית, יש אפילו לעודד עלייה להר. זאת באמצעות הזרמת אוטובוסים ורכבות בכל יום חמישי וליל שישי של ל"ג בעומר, עד לפני שבת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. איכלר השנאה שלך לחסיד בעלזא מוטי בריסק יותר מהשנאה של שיעלה וינברגר לישראל איכלר  (ל”ת)


 2. איכלר השנאה שלך לקנאים ונטורי קרטא לא פחות מערבים ליהודים  (ל”ת)


 3. די להשמצות ולשינאת חינם, דרשו מראשי המדינה להקים מיזם פירסומי רחב, בכל מקום בארץ בלימודי הסברה לכבוד הדדי בן אדם לחברו לעשות ההפך ממה שהתקשורת עושה ויוצרת הסתה שלילית. מי שר התקשורת??? שיתקשר נכון!!!  (ל”ת)

  צדק

 4. יודעים שהם פרייארים  

  מאיר

 5. למה בפונביז המחבלים מכים חרדים?  

  ש מרקוביץ

 6. החרדים הם היהודים הגלותיים שהוכו ונרדפו על ידי הגויים  


 7. אייכלר אולי תסביר לחרדים כשעולים לאוטובוס או בחנות לשים מסיכה  


 8. כדאי שראשי ציבור יתחילו ללמד חרדים לישם הנחיות מצילות חיים-באוטובוס,חנות ובכל חלל סגור-מסיכה זה חובה!!  


;