1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

נתניהו בהצהרה: יש פתרון לפלונטר הפוליטי • צפו

במסיבת עיתונאים התייחס הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו לפלונטר הפוליטי, והאשים את נפתלי בנט בכל המצב אליו נקלענו "בגלל אמביציה אישית להיות ראש ממשלה עם 7 מנדטים, בנט לא נותן לנו למצות את המנדט ולהקים ממשלת ימין יציבה"

אהרן מילר, ח' אייר תשפ"א 20/04/2021 19:22

הולך על הראש של בנט נתניהו בהצהרה נתניהו בהצהרה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר יממה בהם ספג הפסדים בזה אחר זה, גם על אופי הוועדה המסדרת וגם בהצבעה הראשונה בוועדה עצמה. כינס היום (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו מסיבת עיתונאים מיוחדת, והזהיר את בנט מחבירה לשמאל.

בפתח דבריו אמר נתניהו: "יש פתרון לפלונטר הפוליטי. הפתרון הוא בחירה ישירה לראשות הממשלה - לתת לציבור להחליט מי יוביל את המדינה. יש רוב עצום במדינה שתומך בכך, זה חוצה את רוב המפלגות בכנסת. הבחירות האחרונות הוכיחו שהציבור רוצה ממשלת ימין. יש בכנסת 65 מנדטים של ימין מובהק והסיבה היחידה שבגללה אי אפשר להקים עכשיו ממשלת ימין זה עניינים אישיים ולא אידיאולוגיים".

נתניהו המשיך: "לכן יש 2 אפשרויות: או להקים ממשלת שמאל עם עלה תאנה ימני - עם מרצ, המשותפת, העבודה - זה בניגוד לרצון הבוחר ובניגוד להתחייבויות של בנט וגדעון סער. האפשרות השנייה היא להקים ממשלת ימין יציבה ל4 שנים אחרי בחירות בזק לראשות הממשלה כדי שהציבור יבחר מי יהיה ראש הממשלה הבא. לא צריך לפזר את הכנסת ולא צריך בחירות חמישיות, צריך משאל עם מהיר ולתת לעם להחליט מי יהיה ראש הממשלה. אני אקבל כל תוצאה ואני מקווה שכך ינהגו גם אחרים".

"אפשר לעשות את זה מייד - זה תלוי רק באדם אחד, נפתלי בנט. אם בנט יתמוך בהצעה הזאת יש לכך רוב. אין סיבה שלא יתמוך בכך, הוא הרי התחייב לממשלת ימין והתחייב לא ללכת תחת לפיד והשמאל. נפגשתי איתו מספר פעמים והצעתי לו מקום בכיר בממשלה. לצערי למרות שאני קיבלתי מנדט מהנשיא להקים ממשלת ימין, בנט מנהל במקביל אלינו משא ומתן להקמת ממשלת שמאל".

"זה אומר שרק בגלל אמביציה אישית להיות ראש ממשלה עם 7 מנדטים, בנט לא נותן לנו למצות את המנדט ולהקים ממשלת ימין יציבה. ראינו את זה גם אתמול בלילה כש'ימינה' הצביעו בכנסת נגד הימין ובעד השמאל. אם בנט באמת רוצה ממשלת ימין - שיודיע עוד היום שהוא תומך בבחירות ישירות ונצא מהפלונטר" הוסיף נתניהו ללכת על ראשו של נפתלי בנט".

לסיכום אמר: "לגבי רע״מ - לא צריך את רע״מ, צריך בחירה ישירה כדי שנקים ממשלה. זה פותר את כל השאלה הזאת. יש רק 2 אפשרויות: או ממשלת שמאל עם ניגודים פנימיים, עם עלה תאנה ימני, בניגוד גמור להבטחות שבנט נתן בבחירות ובניגוד לרצון הציבור, או בחירות ישירות להקמת ממשלת ימין יציבה. בזה אנחנו יוצאים מהפלונטר ולא צריך גם פתרונות אחרים".

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד מגיב לנאום ואומר: ‏"נתניהו, מדינת ישראל לא צריכה עוד מערכת בחירות. זה לא בחירות ישירות זה מסלול עוקף למריחת זמן על חשבון הציבור. הגיע הזמן להקים ממשלת אחדות ישראלית. זה אפשרי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ראש הממשלה גם אתה נתת הבטחות לא ללכת עם רע"ם.  


  2. כל הבלגנים והרפש בגלל אדם אחד לפיד הרשע שיודע רק דבר אחד טוב להרוס לשנוא ולהחריב כל חלקה טובה  (ל”ת)

    א

  3. זה נקרא לשעבד את המדינה וחוקי היסוד לצרכים אישיים!!  (ל”ת)


  4. שטויות, יש כבר כמה שנים פיתרון לפלונטר הפוליטי, תפנה את הכיסא ותחזור אחרי שתסיים את ענייניך המשפטיים. חותר להיות מדינה דמוקרטית במזרח התיכון אבל לא מוכן לעשות מה שבכל מדינה דמוקרטית מערבית אדם עם חשדות פליליים עושה, בלי קשר לאם הם נכונים או לא.  (ל”ת)


;