1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

'ישראל ביתנו' ביקשו להדיח את גפני - טיבי בלם

ציר גפני-טיבי שוב ניצח. ל'בחדרי חרדים' נודע כי ב'ישראל ביתנו' ביקשו להדיח את גפני כבר בימים אלה מראשות וועדת הכספים, אולם מי שעמד כחומה בצורה נגד ההחלטה, הוא ח"כ אחמד טיבי ידידו הטוב רבות בשנים

ארי קלמן, ח' אייר תשפ"א 20/04/2021 21:56

הציר החזק שוב ניצח מרים אלסטר, פלאש 90 מרים אלסטר, פלאש 90

בעוד הוועדה המסדרת טרם הצביעה על הרכב שתי הועדות הזמניות החיוניות בכל מצב במדינת ישראל, ועדת הכספים וועדת חוץ וביטחון, נראה שחה"כ משה גפני כבר הבטיח את מקומו בראשות וועדת הכספים לתקופה הקרובה, עד שתורכב הממשלה או עד שתתפזר הכנסת ה-24.

למרות שמחנה השינוי מחזיק ברוב בוועדה המסדרת, נראה שגפני לא יודח, מעבר לזה, אמש עלתה הצעה להחליף את משה גפני בראשות וועדת הכספים, אולם הצעה זו ירדה מהשולחן מהר יותר משעלתה, הודות לציר האיתן שמחזיק משה גפני עם נציגי 'הרשימה המשותפת'.

בין השיחות שהתקיימו אמש, נודע ל'בחדרי חרדים' כי נציג 'ישראל ביתנו' חה"כ עודד פורר, העלה דרישה להדיח את גפני מראשות וועדת הכספים, אלא שחה"כ אחמד טיבי בלם את ההצעה ואמר, "לא אתן יד, לא מסכים".

חה"כ טיבי הציע להם כי במקום זאת "תקחו את ראשות ועדת חוץ וביטחון", כאשר טיבי שבלעדיו אין רוב להצעה בוועדה, קבע נחרצות בדיון, "בכספים גפני יישאר".

הרקע הוא הציר החזק בין גפני לטיבי, עליו דווח בהרחבה ב'בחדרי חרדים' פעמם רבות. מדובר בקשר ארוך שנים בין שני האישים, שמסייעם זה לזה בשלל מהלכים פרלמנטריים, כך גפני סייע בבלימת חוק המואזין לפני כמה שנים, וטיבי סייע בתמורה בהצבעות הקריטיות שלא היה לחרדים רוב מובטח בהן, כמו החוק לביטול חוק המרכולים ועוד.

בשורה התחתונה, נראה כי גפני ישמור על תפקידו בוועדת הכספים, כשאת ראשות וועדת חוץ וביטחון הזמנית תתפוס ח"כ אורנה ברביבאי מסיעת 'יש עתיד', שיש לה ידע צבאי עשיר, בהיותה האישה הראשונה בצה"ל שהגיעה דרגת 'אלופה'.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אין על טיבי!!  


  • תגיד אתה בכלל יהודי?? (ל”ת)


  • כי מעודדי רצח יהודים עדיפים? (ל”ת)


 2. כל הכבוד לטיבי חשבתי שברגע האמת הוא לא יהיה נאמן  (ל”ת)

  אילוז

  • אתה חושב שזה מתוך נאמנות? 


 3. חרדים וערבים ברית שקטה.  (ל”ת)

  ישראל.

 4. צריך לבחון לעומק את הקומבינות בין שתיהם  


 5. גועל נפש  


 6. בושה, חרפה וחילול ה. גפני חבר של שונא ישראל ,תומך טרור, יועץ ערפאת  (ל”ת)

  פיני

 7. טיבי או סמוטריץ???????????  

  שרי

 8. אולי השותפות עוזרת , אבל אני נגעל מזה. מצטער...  (ל”ת)


 9. הדבר היחידי שמצוי בין טיבי לבין המפלגות החרדיות (לפחות כך צריך להיות) הוא חוסר ציונות. מעבר לכך לעודד ולהלל אותם זאת פשוט בושה. מדובר באנשים שחוגגים רצח של יהודים, מעודדים פיגועים נגד יהודים ומקבלים תמיכה ומימון מארגון טרור (חמאס) ששם בראשו לרצוח יהודים (יהיו אשר יהיו אלו עדיין יהודים ויש לכך דינים מהתורה גם אם הם מומרים או תינוקות שנישבו). הם אינם מבחינים בין חילונים לחרדים והם הוכיחו זאת כבר בעבר. אז על מה מהללים ומשבחים? לטיבי יש אינטרס לא פחות מגפני שהוא ישאר שם, ממש לא משום שהוא גוי צדיק.  (ל”ת)


 10. תמשיכו לסמוך על הערבים - רק תחשבו מה היה קורה אם היה לטיבי קפה רותח ביד  (ל”ת)


 11. אלו ואלו שונאי ישראל. אויבי העם וסכנה למדינה. הזרזיר והעורב.  (ל”ת)


;