1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

נתניהו נגד בנט: "תאוות השררה שלו מדהימה; רוצה רק רוטציה"

לאחר שיו"ר 'ימינה' הצהיר הערב כי הוא מוכן לפעול למען הקמת ממשלה עם גוש השינוי, ראש הממשלה נתניהו הגיב לטענות של הראשון ואף תקף בחריפות: "אתה קורא לעצמך ימינה ובפועל אתה הולך שמאלה" |ושב על הצעת הבחירות ישירות: "רוב הציבור רוצה שאני אמשיך להוביל"

יאיר כלפהט' אייר תשפ"א 21/04/2021 21:32

מתקפה חסרת תקדים נפתלי בנט/בנימין נתניהו נפתלי בנט/בנימין נתניהו צילום: יונתן זינדל/דוד כהן, פלאש 90

בעוד ימי המנדט שלו הולכים ואוזלים - 14 ימים במספר, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (רביעי) להצהרתו של יו"ר 'ימינה' נפתלי בנט מוקדם יותר הערב, ותקף אותו במילים חריפות וחסרות תקדים ונראה כי כרת את הענף האחרון להקמת ממשלה שישית בראשותו.

"בניגוד לטענות שלך", אמר נתניהו במסיבת עיתונאים בכנסת, "אתה עושה הכל כדי לא להקים ממשלת ימין. אתה מוכן לעשות הכל כדי להיות ראש ממשלה עם שבעה מנדטים. הדרך היחידה לעשות זאת היא לעמוד בראשות ממשלת שמאל של לפיד, מרצ והעבודה ובתמיכת המשותפת".

(שניות ראשונה ללא שמע. תקלה בשידור המקורי)

"אתה קורא לזה ממשלת אחדות לאומית. זה ניסיון שקוף להונות את הציבור. בפועל זו ממשלה עם כל חברי הכנסת של השמאל והשמאל הקיצוני", הוסיף.

נתניהו המשיך ותקף את יו"ר 'ימינה': "זו יריקה בפרצוף של הדמוקרטיה ושל ההתחייבויות המפורשות שאתה נתת. אמרת שראש ממשלה לא יכול לכהן עם עשרה מנדטים". עוד האשים, "לא ניהלת איתנו מו"מ, רק דרשת רוטציה. סגרת דיל עם לפיד".

"איך אפשר להתייחס לדברים שאתה אומר כשאתה פשוט מתעתע בציבור וסותר דברים שאמרת. אתה קורא לעצמך ימינה ובפועל אתה הולך שמאלה", הוסיף נתניהו.

נתניהו התייחס לאופציית הבחירות הישירות לראשות הממשלה, ואף רמז שרק בנט חסר בכדי שהחוק יעבור: "אם היית רוצה להקים ממשלת ימין, היית תומך בבחירה ישירה לראשות הממשלה בלי לפזר את הכנסת. ולא היית אומר שתתמוך בכך בסוף התהליך כי אתה יודע שזה יהיה מאוחר מדי".

בפרק שאלות העיתונאים, אמר נתניהו: "תאוות השררה של בנט מדהימה. לפעמים אני חושב לתת לו סוף שבוע בבלפור, שייראה מה זה באמת".

על סמוטריץ' אמר נתניהו: "יש פתרון פשוט שלא צריך עבורו לא את סמוטריץ' ולא את גדעון – שהציבור יקבע מי ראש הממשלה. זה הפתרון הדמוקרטי היחיד, בניגוד למעשה האנטי דמוקרטי שבנט מנסה לעשות עם לפיד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תראו מי מדבר על תאוות השררה. לא יאומן עד כמה חצוף נתניהו.  (ל”ת)


  • לביבי יש שלשים מנדטים ולבנט רק שבע אל תשכח (ל”ת)

   יואל

  • ביבי מתאווה להציל עם ישראל מידי הסמול הארור. לכם יש תאוה להחריב המדינה. לא ניתן לכם ערב רב שכמותכם (ל”ת)


  • 52 מנדטים הוא בעצמו השררה והשלטון והמנהיגות. בנט בלון נפוח טמבל כשמו כן הוא. 7 מנדטים ש80 אחוז מתביישים לומר שהצביעו לבוגד הזה סמולני מפגר (ל”ת)


 2. איד שיושב בבלפור כבר 10 שנים מדבר על תאוות שלטון  

  ליטאי

  • יש הבדל אחד 

   נכון

  • ממש לא 

   אוביקטיבי

 3. בנט תינוק, ונתניהו עושה טעות שהוא רב איתו  (ל”ת)


 4. סבא אנו רוצים גאולה קדושה וטהרה ומי יתננו כעוף לא רבע ולא חצוית כרעים  (ל”ת)


 5. מסכן ליצמן שר פופולרי מנפנף כולם ומריע בידו שטרות חוב יאיר לפיד הנה השבנו ביליון וחצי כבודנו האבוד , נלחם למען כבוד השבת נעשה סיבוב בריאות חצבת ומגפה ונבנה בית גורע במדבר נשתה מים ממרה ויכפר ה' כל עוונותינו די זהב לנו ולזרענו עד עולם .  (ל”ת)


 6. בעוד שאתם רבים מי יהיה בראש  


 7. די ביבי עזוב רד לבית הנשיא ותן לימין לנצח ולא להתייבש באופוזיציה  (ל”ת)

  אילוז

 8. עוקץ עריקים, מבזבז מליארדים על סבבים מיותרים בשביל לחמם את הכסא, מכפיש, מסית, ומפלג את העם זה בזה אל תדבר על בנט  (ל”ת)


 9. צודק נתניהו  (ל”ת)

  ד.

 10. עובדיה  

  ביוב

 11. נתניהו מדבר על תאוות שררה...בדיחה....שיפנה את מקומו הוא נראה אותו...  (ל”ת)

  יורם

 12. אתם לא מבינים את הבעיה של נתניהו הוא מוכן  

  געזונדל

 13. אז מה אם הוא רוצה רוטציה תוותר לו כמו שוויתרת לגנץ  

  צבי

 14. בנימין בן צילה ה' ישמרהו ויחייהו אמן . כולנו היהודים השפויים אסירי תודה לבנימן נתניהו. ר.מ הכי מוצלח שהיה למדינת ישראל מאז הקמתה. כמה זכויות יש לאדם הדגול הזה. מדינה שלמה נושמת בזכות כתפיו הרחבות. אלפי ישיבות במ.ד פתוחים ומתפללים בזכותו. כמה זכויות יש לך ביבי תודה תודה תודה ביבי אין אין עליך. בחיר ה' אתה  


  • שוחד, מרמה, הפרת אמונים 

   יודע

  • הון. שלטון. עולם תחתון. (ל”ת)

   אילוז

 15. שחרר, ביבי, שחרר  


;