1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

פי 30 מתקציב הישיבות: זה הסכום שדורשים הערבים מלפיד

כחלק מהדרישות שהעלו ברשימה המשותפת מול יאיר לפיד, על מנת שיועילו לתמוך בממשלה מבחוץ, ביקשו ברשימה התחייבות לקבלת 30 מיליארד שקלים לתוכנית חומש עבור המגזר הערבי | תקציב הישיבות כולו עמד בשנת 2019 על פחות ממיליארד שקלים • וזה עובר בשקט, שכן אם החרדים היו דורשים סכומים אסטרונומיים כאלה התקשורת היתה סוערת

אהרן מילרט' אייר תשפ"א 21/04/2021 22:10

צביעות, קווים לדמותה חברי הרשימה המשותפת אצל הנשיא חברי הרשימה המשותפת אצל הנשיא צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הסיטואציה הפוליטית בישראל סבוכה ביותר. רוב העם אכן מצהיר על עצמו שהוא ימני, אך ישנן שתי מפלגות ימין המצהירות כי אינן יושבות עם בנימין נתניהו. כך נוצר מצב בו לאף גוש אין רוב. והערבים הפכו ללשון מאזניים פוליטית.

בתוך הערבים ישנן שתי מפלגות, רע"מ והרשימה הערבית המשותפת, ממנה פרשו חברי רע"מ. ושתי מפלגות אלו מנהלות ביניהן תחרות מי תסחט יותר כסף מקופת המדינה עבור אזרחי ישראל הערביים.

לא היינו נדרשים להסכמים אותם מובילים המפלגות הערביות, אילולא האיש עליו מתחרים המפלגות, לא מפסיק לתקוף את הציבור החרדי בגין מה שהוא מכנה "סחטנות", תוך ניסיונות והצלחות לא מבוטלות לכתוש ולצמק את כבשת הרש, הסכומים הזעומים יחסית אותם מקבלים החרדים, פחות מיחסם המספרי באוכלוסיה.

על פי הדיווח ב'דה מרקר', כחלק מהדרישות שהעלו ברשימה המשותפת מול יאיר לפיד, על מנת שיועילו לתמוך בממשלה בראשותו מבחוץ, ביקשו ברשימה התחייבות לקבלת 30 מיליארד שקל לתוכנית חומש עבור המגזר הערבי.

יצויין כי תקציב הישיבות כולו עמד בשנת 2019 על פחות ממיליארד שקלים (940 מיליון ש"ח, למקרה שתהיתם), וגם עליו נאלצים הח"כים לגונן. כשלא כולו מגיע רק לחרדים, חלק ממנו שייך גם לישיבות במגזר הדתי.

עוד דווח כי בנוסף דורשים ברשימה הערבית המשותפת, כפי שהבהיר ח"כ אחמד טיבי ליאיר לפיד בפגישה שהתקיימה ביניהם בתחילת החודש. לקבל גם את ראשות ועדת הפנים של הכנסת, ממנה יוכלו לשלוט על התכנית למיגור הפשיעה ברחוב הערבי. כמו גם מעקב אחר יישום תכנית מתאר לכל הערים הערביות, שינוי מבני במשטרת ישראל ועוד.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שטויות. זה לחמש שנים והם לא יקבלו הכל. הם יקבלו איזה 4 מיליארד בשנה גם מנסור וגם איימן ביחד. החרדים נהנים הכי הרבה דווקא מהתקציבים הכלליים . מכל משרדי הממשלה. כ 180 מיליארד שקלים בשנה.  (ל”ת)


  • שקר וכזב דבריך (ל”ת)

   שלמה

  • החרדים מקבלים טריליון שקל כל שנה, וזה רק לישיבת פונוביז. 

   רפי

  • אתה נורמלי? מאפוא המצאת את המספר הזה? 

   צבי

  • טמבל טעית.... 

   יעקב

 2. אבל השלשים מיליארד יעברו בשקט רק המיליארד של הישיבות נקראת סחיטה  (ל”ת)

  צבי

 3. לטובת החרדים עדיף שתהיה ממשלה עם הערבים, אחמד טיבי לא ייגע בכסף של הישיבות ואף אחד בתקשורת לא יזעק על הסחטנות של החרדים....  (ל”ת)

  גברי

  • שריר נהיית גברי? (ל”ת)

   חיים

 4. בנט הרס את המפד"ל ועכשו הוא רוצה להרוס המדינה .פזיז כמוהו מסוכן שיהיה ראש ממשלה .נתפלל שהקב"ה יפר את עצתו ויעליו יאמר רבות מחשבות בלב איש ועצת השם היא תקום  (ל”ת)

  שלמה

 5. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!  

  מאיר -עברי אנכי

 6. כמה בורות בכתבה אחת?מדהים  

  avi

 7. דמגוגיה. תשוו את סכום כלל התקציבים לחרדים. לא רק את תקציב הישיבות.  (ל”ת)


 8. לא משנה מה, היה ביבי העלה דרמטית את קרנם של הערבים אזרחי ישראל, על הצד שהיו בחירות אישיות לראה"מ % ההצבעה במגזר הערבי באם היה גבוה כנראה ביבי יעוף מבלפור עוד במדגמים  (ל”ת)


 9. אל תזלזל  

  מוישי

;