1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בנט מאיים: נחתום עכשיו או שאתמוך בבחירות

נפתלי בנט משגר איום לעבר לפיד: בא נסכם עניינים ונסגור ממשלה כעת, או שאתמוך בבחירות אישיות ואף אפעל לביטול הפריטטיות של בני גנץ | נקודות המחלוקת בין בנט ללפיד

יחיאל גלאי, י' אייר תשפ"א 22/04/2021 13:38

רוצה לחתוך עניינים נפתלי בנט/יאיר לפיד נפתלי בנט/יאיר לפיד צילום: יונתן זינדל/מרים אלסטר, פלאש 90

בעוד המנדט להרכבת הממשלה נמצא בידי נתניהו, נמשכים כל העת המגעים בין נפתלי בנט ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד על הקמת ממשלת שינוי. מי שמעורבים במגעים הללו הם גדעון סער ואביגדור ליברמן שעושים מאמצים ניכרים כדי להעיף את נתניהו מבלפור.

העיתונאי בן כספית מדווח על נקודות המחלוקת שעומדות בין בנט ללפיד. הסוגיה הראשונה היא הטלת המנדט ע"י הנשיא לאחר שנתניהו ייכשל. לפיד לא מוכן שבנט יקבל את המנדט מחשש שאופציית ממשלה עם נתניהו תחזור לשולחן. נושא נוסף שעומד במחלוקת הוא מספר השרים בממשלת השינוי שתקום. בעוד לפיד מתעקש על 18 שרים בלבד, בנט דורש יותר מכיוון שלדעתו בממשלה מורכבת כזו לא תהיה ברירה.

עוד מדווח כספית כי בנט קצר רוח ומשדר איום: או שמגיעים להבנות כעת וחותמים על הסכם, או שהוא ישקול תמיכה בבחירות ישירות וכן בביטול הפריטטיות של גנץ, כפי שרוצה ראש הממשלה נתניהו. 

לפי כספית, מהתנאי של קול עודף בממשלה בנט ככל הנראה ירד, אם כי הוא מתעקש על חמישה שרים לכל צד בקבינט המדיני-ביטחוני ומנגנון פריטטיות בממשלה. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בנט מכר את המדינה לערבים ולשמאל  

  יהודה איש קריות

 2. בנט מאיים עם אקדח בלי כדורים  


 3. בנט מתחיל לחשוש מהיום שאחרי המנדט  


 4. תריבו תריבו שמאלנים מגעילים בנט מכר את 7 המנדטים שלו לשמאל הוא ימחק בסחירות הבאות . חהחה הוא מאים בבחירות אם הוא ילך לבחירות זה כאילו הוא יורה בראש שלו ממליץ לאילת לעזוב את נפתלי שיתמודד עם האסונןת שגרם לעצמו לבד  (ל”ת)

  אילוז

 5. לפיד אפילו לא יודע אנגלית אבל רוצה להיות ראש ממשלה...  (ל”ת)

  יואל

 6. זהו עכשיו משיח הפתרון היחיד  

  שאינו יודע לשאול

 7. צביעות  


;