1. עמוד הבית
  2. תוכן מקודם
  3. תוכן מקודם

מתנדבי זק"א ת"א הוזמנו ע"י רבה הראשי של רומניה וטיפלו בכבוד המת בקברי יהודים בקלוז'

לפני צאת המשלחת התכנסו חבריה בבית רב הארגון הגאון הרב יעקב רוז'ה על מנת לקבל הדרכה • עם נחיתתם בקלוז' נתקבלה המשלחת בשדה על ידי הרב הראשי לרומניה הגר"ר שפר • עד כה נמצאו כמויות עצומות של עצמות שזורים מתחת לקרקע והועברו ביראת קודש לפי הנחיות רב זק"א ת"א

כתבה מקודמת, י' אייר תשפ"א 22/04/2021 16:40
תגיות:

נמצאו עצמות זק"א תל אביב זק"א תל אביב צילום: יח"צ

משלחת זק"א תל אביב בראשות המנכ"ל הרב צבי חסיד, יצאה לעיר קלוז' שברומניה בהזמנת הרב הראשי לרומניה הרב רפאל שפר במטרה לטפל בכבוד המת.

הפניה הגיעה על מנת לפתור בעיית קברים שהתגלו בשטח שהופקע מבית העלמין היהודי לפני כמאה שנה ועכשיו החלו בבניה ונמצאו עצמות.


מתנדבי זק"א ת"א • קרדיט: יח"צ

לפני צאת המשלחת התכנסו חבריה בבית רב הארגון הגאון הרב יעקב רוז'ה על מנת לקבל הדרכה, ועם נחיתתם בקלוז' נתקבלה המשלחת בשדה על ידי הרב הראשי לרומניה.

יצוין כי השלטונות ברומניה אישרו לחברי המשלחת כניסה ללא בידוד ותנועה חופשית גם בעת הסגר.

מדובר בבית בחלק מבית עלמין יהודי שהופקע על ידי השלטונות בשנת 1931 כשהם טענו שהעבירו את הקברים, אך בפועל עם התחלת העבודות בהשגחת ארכיאולוגים התגלו קברים.

משלחת זק"א פועלת במקום מתחילת השבוע בסיוע עשרות עובדים מקומיים, ארכיאולוגים וכלבים הנדסיים מבצעים במקום פעולות הצלה.

עד כה נמצאו כמויות עצומות של עצמות שזורים מתחת לקרקע לאחר שבמקום נערכו במשך השנים עבודות, גם שלדים שלמים נמצאו והועברו ביראת קודש לפי הנחיות של הרב יעקב רוז'ה רב ארגון זק"א ובליווי צמוד של רבה של רומניה הרב רפאל שפר השוהה עם המתנדבים בשטח.

יצויין כי יש שיתוף פעולה מלא מצד השלטונות המעמידים כל משאב נדרש לצורך ביצוע הפעולות.

בשלדים שנמצאו על העיניים היו שברי חרס כמנהג ישראל בגולה וכן כולם היו עם הרגליים לכיוון מזרח סימנים המעידים בבירור שמדובר בקברי יהודים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חסד של אמת  

    זלמן

;